Jaké máte zkušenosti s vojtovou metodou?

19
13.12.20 21:46

Jaké máte zkušenosti s vojtovou metodou ?

Zdravím.
Jaké máte zkušenosti s vojtovou metodou? Dcera se stačí stále k pravé straně (3,měsíce).
Poslali nás na tyto rehabilitace. Pomáhá to? Popřípadě za jak dlouho? Nebo máte zkušenosti s jiným cvičením které by pomohlo při těchto potížích? Děkuji:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1687
13.12.20 21:49

Za mě Vojtovka super, cvičila jsem od 4m do začátku lezení (cca 8m), i když ty poslední měsíce už jenom tak jednou denně na udržení. Fungovala rychle na náš problém, trvá to pár minut denně, vydržet se to dá a za ty výsledky to fakt stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
13.12.20 22:23

Kvůli stejnému problému jsem se synem cvičila Bobath. Je to mnohem lepší, jak pro dítě, tak pro rodiče. Je to cvičení hrou, motivací… Pokud není žádný závažný problém, tak je Vojtovka zbytečná. U nás se dost precenuje, posílají se tam deti snad s každým problémem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
13.12.20 22:26

@Adelaviki dcera měla stejný problém, cvičily jsme 2× denně a za měsíc pohoda :palec: je fakt že se připrav na řev, to mě poprvé děsně vyděsilo :( ale za mě jo-funguje a rychle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12961
13.12.20 22:43
@chaela píše:
Kvůli stejnému problému jsem se synem cvičila Bobath. Je to mnohem lepší, jak pro dítě, tak pro rodiče. Je to cvičení hrou, motivací… Pokud není žádný závažný problém, tak je Vojtovka zbytečná. U nás se dost precenuje, posílají se tam deti snad s každým problémem.

Absolutně souhlasím. Pro neurologicky zdravé dítě je vojtovka zbytečná. Ale bohužel spousta fyzio nic jiného neumí, kurzy pro mimina jsou drahé. Zrovna na preferování jedné strany mimino vyfáslo jednoduchý cvik na posílení svalů - cvičení 4× denně asi na 30 vteřin, bez řevu, bez nervů, účinek za 14 dnů 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
13.12.20 23:17

@Ba-stet Můžu se zeptat jaký cvik? My jsme vyfásli taky vojtovku - podle lékaře neurologicky zcela v pořádku, jenom pravděpodobně z bříška preference jedné strany. Ještě jsme tam nebyli a trochu váhám :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
13.12.20 23:30
@Capelucia píše:
@Ba-stet Můžu se zeptat jaký cvik? My jsme vyfásli taky vojtovku - podle lékaře neurologicky zcela v pořádku, jenom pravděpodobně z bříška preference jedné strany. Ještě jsme tam nebyli a trochu váhám :nevim:.

Já bych na Vojtovku pri lehčím problémů už nešla, hledala bych Bobatha. Je to psycho pro rodiče i dítě a nesnáším argument, že dítě si to stejně nepamatuje. To porod většinou taky ne a ovlivňuje nas hodně. Promin, že jsem se tak rozohnila, ale mě Vojtovka dorazila v jisté době mou vlastní psychiku a zpětně jsme ji vůbec nepotřebovali, píše se teď opravdu na vše. Závažný problém ano, to souhlasím, ji SK ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12961
14.12.20 00:45
@Capelucia píše:
@Ba-stet Můžu se zeptat jaký cvik? My jsme vyfásli taky vojtovku - podle lékaře neurologicky zcela v pořádku, jenom pravděpodobně z bříška preference jedné strany. Ještě jsme tam nebyli a trochu váhám :nevim:.

Hele, klidně Ti ho popíšu do SZ, ale zrovna bych si netroufla radit, že tenhle a tenhle cvik je zrovna na váš problém - otázka je, jaké svaly je potřeba posílit. Na Tvém místě bych prostě hledala dobrého fyzioterapeuta, ideálně takového, kdo dělá víc, než jen vojtovku. Jestli jsi z Prahy, tak můžu poslat kontakt na fyzioterapeutku, u které jsme skončili a která to vzala fakt hodně rozumně. Nebo kdybyste to sem neměli daleko, na kontroly jsme chodili jen jednou za tři týdny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12961
14.12.20 00:49
@Zuzanec píše:
Já bych na Vojtovku pri lehčím problémů už nešla, hledala bych Bobatha. Je to psycho pro rodiče i dítě a nesnáším argument, že dítě si to stejně nepamatuje. To porod většinou taky ne a ovlivňuje nas hodně. Promin, že jsem se tak rozohnila, ale mě Vojtovka dorazila v jisté době mou vlastní psychiku a zpětně jsme ji vůbec nepotřebovali, píše se teď opravdu na vše. Závažný problém ano, to souhlasím, ji SK ne.

Přesně. Navíc já jsem četla, že jak stimuluje mozek, tak pokud je připravený, tak ho v lepším případě popostrčí (což se ale dnes nepovažuje za žádoucí), v horším ho zahltí a hlava se „zasekne“. A že se zneužívá, je pravda. Kamarádka ji pro dítě vyfásla jen pro jistotu, že bylo narozené dřív :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
14.12.20 05:11

@Ba-stet kdybys mohla do sz, budu vděčná - tak ze zvědavosti :kytka:. Syna už jsem právě objednala i k dobrému fyzioterapeutovi, který dělá Bobatha, budu se muset rozhodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
14.12.20 05:12

@Zuzanec Myslíš, když si byla malé dítě? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
14.12.20 07:02

Zajímavá diskuzní. Taky nás to čeká. Dceři jsou taky 3 měsíce a prý víc používá pravou stranu, tak musíme cvičit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
14.12.20 08:27
@Capelucia píše:
@Zuzanec Myslíš, když si byla malé dítě? :(

Myslím, když jsem ji cvičila se svojí dcerou více než 5 let zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.12.20 08:49

No my jsme s malým museli cvičit vojtovu metodu protože prostě měl celkově slabší svalový tonus a prostě jako ten motorický vývoj trochu zaostával. Museli jsme tedy chodit na rehabilitace a cvičit i doma a to čtyřikrát :roll: zezačátku jsem teda poctivě cvičila čtyřikrát jenže mám-li být upřímná Absolutně jsem nic nestíhala protože pokud člověk musí doma něco dělat a taky chce jít ven tak to prostě moc nešlo tak jsme pak cvičili jenom dvakrát třikrát a stačilo pokaždé nás fyzioterapeutka pochválila. Cvičili jsme asi necelé tři měsíce a prý to pomohlo říká doktorka tak snad tomu budeme věřit že to pomáhá a není to jen mučení dětí 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12961
14.12.20 09:00
@Lucí_123456 píše:
No my jsme s malým museli cvičit vojtovu metodu protože prostě měl celkově slabší svalový tonus a prostě jako ten motorický vývoj trochu zaostával. Museli jsme tedy chodit na rehabilitace a cvičit i doma a to čtyřikrát :roll: zezačátku jsem teda poctivě cvičila čtyřikrát jenže mám-li být upřímná Absolutně jsem nic nestíhala protože pokud člověk musí doma něco dělat a taky chce jít ven tak to prostě moc nešlo tak jsme pak cvičili jenom dvakrát třikrát a stačilo pokaždé nás fyzioterapeutka pochválila. Cvičili jsme asi necelé tři měsíce a prý to pomohlo říká doktorka tak snad tomu budeme věřit že to pomáhá a není to jen mučení dětí 8o

Hele, když jde o vážné ochabnutí, nebo je potřeba trochu prošlápnout nervové dráhy, tak je to nutné a buďme rády, ze to pomáhá, o tom není řeč. Jde o to, že dneska to doktor bouchne i zdravymu dítěti, ktery je jen pomalejší nebo mu stačí jednoduše posílit svaly. A to je pak podobne jako léčit narazenou nohu sádrou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat