Jaké množství palačinek pro celou rodinu?

129
16.4.21 08:08

Jaké množství palačinek pro celou rodinu?

Ahoj! Usmevny dotaz :lol: Postezuju si: vcera jsem pekla velke tenke palacinky na 2 panvickach soubezne, 2 hodiny. Z 1,5 l mleka. Bylo to na veceri a melo vyjit i na snidani. Napln nechteji, jen s dzemem. Ja jsem nestihla ochutnat ani jednu, jedly to 2 deti a manzel, ktery se tentokrat drzel pri zemi.
Na snidani pro vsechny nevysly.
Situace se opakuje jiz podruhe. Myslite, ze bylo toho malo a mam dokoupit treti panvicku a pect snad ze 3 l mleka, nebo mam extremne zrave deti (5.trida ZS a skolka)? :lol: Nerozpocitavam mnozstvi pro kazdeho, teda zatim k tomu jeste nemuselo dojit, kazdy si vzdy dal podle chuti.
Jk je to s palacinkami u vas? Kolik jich delate? Diky za zkusenosti i postrehy a snad se tomu trochu zasmejete :lol:
Anonym prosim, protoze jde o rodinu a chod domacnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21076
16.4.21 08:11

Já teda dělám z litru mléka a víceméně to sežere predskolak a batole, my s muzem mame každý tak jednu max dvě :mrgreen:
Edit: jakoze na posezení, ze by zbylo na další chod to už necekam vůbec :lol:

Příspěvek upraven 16.04.21 v 08:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49627
16.4.21 08:11

Dítěti (10let) stačí na večeři 2, výjimečně 3 s marmeládou, já si dám taky tak dvě. Chlap, když si je náhodou dá k večeři, tak sní tak 4-5 kousků. Na snídani mi stačí jedna velká s limetkou, dítěti taky jedna s banánem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
16.4.21 08:15

Jste echt zravi.
Delam ctyri-pet vajec, necely litr mlika.
Mam jich tak dvanact.
Syn sni max dve, muz sest, ja jednu. Neujizdim na sladkem. Posledne jsem si dala, bo byly s tvarohem a malinama. Par zustane, ale vetsinou vyhazuju, nejlepsi jsou cerstve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16441
16.4.21 08:18

Nauč je dělat palačinky a přehoď to na ně. Mimimálně páťák to zvládne, mladší dítko může pomáhat. Ve skutečnosti spíš budou rádi, když ti budou moci udělat radost a ty to oceníš, když přemůžeš svou úzkost že se něco stane a nebo to neudělají stejně efektivně jako ty.

A jo, pokud mají zbýt, tak zjevně potřebujete dělat větší porci, tedy smažit ještě déle. Ale fakt to nemusí být tvoje povinnost.

A jasně že máš právo cítit se frustrovaně, když vynaložíš tolik energie a kobylky to sežerou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10774
16.4.21 08:20

Syn 13 let k večeři většinou 2, zcela vyjímečně 3. Dcera 17 let jednu, já a chlap taky jednu. Takze dělám z půl litru mleka a stačí to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20706
16.4.21 08:21

Jen pro děti dělám palačinky z 1,5l mléka :roll: Pravda, jsou už v dost žravém věku (13, 11, 9). Pokud chceme i my s manželem, tak 1 oběd = cca 2,5 l mlíka. A nezbude nic :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53479
16.4.21 08:22

Nás je doma pět. Palačinky jsem dělala v týdnu.
Taky si chystám asi těch 1,5 l těsta. Ale používám pouze špaldovou mouku. Takže jsou sytější. A dělám je na palačinkovači. Jsou velké.
Děcka sní na večeři jednu, já jednu, chlap 2.
Měla jsem to na dva dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
16.4.21 08:22

Doporučuju dělat sytější těsto ;) Mám třeťáka, předškolačku a když dělám jen pro ně na večeři klasické palačíny, tak musím z litru. Na manžela horko těžko zbyde jedna :mrgreen: Děti je jedí jen se skořicí a trochou cukru. Takže pokud mám čas, dělám to tak, že si předem namočím hrnek ovesných vloček do mléka (aspoň na hodinku), pak to projedu mixérem a dál pokračuju s vajíčkem a trochou obyčejné mouky. Mnohem víc to zasytí a dětem to vůbec nevadí (že nejsou tak tenoučké a ohebné) :mavam: To pak snědí každý tak 3-4 maximálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
16.4.21 08:23
@VitaminC píše:
Jste echt zravi.
Delam ctyri-pet vajec, necely litr mlika.
Mam jich tak dvanact.
:lol: Nam davno nestaci 14×, proto jsem davku zdvojnasobila :lol: Mozna je delam fakt tenke: 5 vajec, mouky tak 5 hrnku…
Verila byste, ze vsichni vcetne manzela jsou jako kostlivci? :zed: :D Neni na nich nic videt, jako kdyby hladoveli.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
16.4.21 08:25
@unuděná píše:
Doporučuju dělat sytější těsto ;) Mám třeťáka, předškolačku a když dělám jen pro ně na večeři klasické palačíny, tak musím z litru. Na manžela horko těžko zbyde jedna :mrgreen: Děti je jedí jen se skořicí a trochou cukru. Takže pokud mám čas, dělám to tak, že si předem namočím hrnek ovesných vloček do mléka (aspoň na hodinku), pak to projedu mixérem a dál pokračuju s vajíčkem a trochou obyčejné mouky. Mnohem víc to zasytí a dětem to vůbec nevadí (že nejsou tak tenoučké a ohebné) :mavam: To pak snědí každý tak 3-4 maximálně.

Dekuji! :hug: Take si myslim, ze zjevne musim zmenit recept :D Nemas prosim presne mnozstvi ingredienci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12983
16.4.21 08:26

Ja teda netusim co tam 2 hodiny delas :D. Jinak u nas se jich sni max 10.
U nas frci vic livance a ty mam hotove za 15 minut plny talir.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
16.4.21 08:27
@Anonymní píše:
Dekuji! :hug: Take si myslim, ze zjevne musim zmenit recept :D Nemas prosim presne mnozstvi ingredienci?

Já to dělám od oka.. Prostě uvidíš dle ingrediencí. Dávám tak ten hrnek vloček, doliju do půl litru mlékem, po pomixování přidám ještě zhruba půl litru mléka, 3 nebo 4 vejce a mouku dle požadované konzistence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
16.4.21 08:27
@Kelsey píše:
Nás je doma pět. Palačinky jsem dělala v týdnu.
Taky si chystám asi těch 1,5 l těsta. Ale používám pouze špaldovou mouku. Takže jsou sytější. A dělám je na palačinkovači. Jsou velké.
Děcka sní na večeři jednu, já jednu, chlap 2.
Měla jsem to na dva dny.

Ja pouzivam pul na pul hladkou a celozrnnou :nevim: Tentokrat to bylo prave ze spaldove celozrnne :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
16.4.21 08:30

@Šarlota4 Prave at delam co delam, urychlit mi to nejde :nevim: Pecu na indukci cca na stupen 5,5. Jedu v kuse. Ale kazda se pece fakt dlouho, jinak je syrova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat