Jaké náboženství je to pravé?

Anonymní
16.6.13 16:12

Jaké náboženství je to pravé?

Ahoj, měla bych na vás takový dotaz. Pro někoho možná hloupý, ale pro mne docela důležitý. Já i děti jsme pokřtění katolíci (římskokatolická církev), má rodina má v této víře obrovskou tradici. Dodržujeme její zvyky a tradice, jenže…
Už nějakou dobu mám pocit, že se tato církev ubírá úplně jiným směrem, než byl původní „nápad“ Ježíše Krista. Proto jsem začala pátrat a navštívila weby jiných náboženství a teď sama nevím, jestli je v dnešní době možné najít církev, která dodržuje původní záměr. Co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Siluet
16.6.13 16:19
@Anonymní píše:
Ahoj, měla bych na vás takový dotaz. Pro někoho možná hloupý, ale pro mne docela důležitý. Já i děti jsme pokřtění katolíci (římskokatolická církev), má rodina má v této víře obrovskou tradici. Dodržujeme její zvyky a tradice, jenže…
Už nějakou dobu mám pocit, že se tato církev ubírá úplně jiným směrem, než byl původní „nápad“ Ježíše Krista. Proto jsem začala pátrat a navštívila weby jiných náboženství a teď sama nevím, jestli je v dnešní době možné najít církev, která dodržuje původní záměr. Co myslíte?

souhlasím s tebou, že se tato církev ubírá jiným směrem a dělá přesný opak toho, co hlásá. Já jsem taky pokřtěná ( římskokatolická církev), no a já věřím prostě svému zdravému rozumu a hlavně sama v sebe. Mám v sobě víru, ale neuznávám náboženství, protože víra a náboženství jsou dvě rozdílné věci a ty lidi rozdělují. Tak že tolik za mě ;)

• Citovat
  • Nahlásit
17563
16.6.13 16:20

Nelze. Jako fakt nelze. Jedině založit svou vlastní. Zabývám se touto otázkou dost dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17563
16.6.13 16:21

Jen ted nevím, jestli máš na mysli jiná náboženství, nebo jiné křestanské církve :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.13 16:22
@Janeet píše:
souhlasím s tebou, že se tato církev ubírá jiným směrem a dělá přesný opak toho, co hlásá. Já jsem taky pokřtěná ( římskokatolická církev), no a já věřím prostě svému zdravému rozumu a hlavně sama v sebe. Mám v sobě víru, ale neuznávám náboženství, protože víra a náboženství jsou dvě rozdílné věci a ty lidi rozdělují. Tak že tolik za mě ;)

Už nemám ani chuť jít do kostela, protože mě nebaví tam sedět a myslet si něco jiného. V Boha věřím, ale tato církev je už někde úplně jinde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.13 16:23
@Antonie Bolavá píše:
Nelze. Jako fakt nelze. Jedině založit svou vlastní. Zabývám se touto otázkou dost dlouho

Ty jsi taky katolička? Co si myslíš ty? Já mám pocit, že už hodně dávno se ubírá jiným směrem než by měla a podle mě to už ani nemá nic společného s vírou.

• Citovat
  • Nahlásit
Siluet
16.6.13 16:25
@Anonymní píše:
Už nemám ani chuť jít do kostela, protože mě nebaví tam sedět a myslet si něco jiného. V Boha věřím, ale tato církev je už někde úplně jinde.

přesně můj názor, jsme na tom stejně, prostě vnitřně věřím a mám svoji víru, ale sedět v kostele a vědět, že je to proti mému myšlení, to nééééééé :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Siluet
16.6.13 16:28
@Anonymní píše:
Už nemám ani chuť jít do kostela, protože mě nebaví tam sedět a myslet si něco jiného. V Boha věřím, ale tato církev je už někde úplně jinde.

například mi vadí a je mi to proti zdravému rozumu, že na jedné straně Bůh stvořil muže a ženu, mají se milovat a množit, prostě žít spolu, no a tato církev na straně druhé zakazuje knězům ženit se a mít cokoliv se ženami, no to si přeci protiřečí, to je jen jeden z mála příkladů :?

• Citovat
  • Nahlásit
10911
16.6.13 16:30

Definuj původní záměr.
Počítej s tím, že v každé církvi budou lidi, a ti jsou silně nedokonalí.
Kdesi jsem narazila na heslo „Křesťané vás můžou zklamat, Kristus ne.“ Tak asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka
16.6.13 16:33

Nejlepší je víra v sama sebe, tam se záměr nemění

• Citovat
  • Nahlásit
3HE
22308
16.6.13 16:36
@Janeet píše:
například mi vadí a je mi to proti zdravému rozumu, že na jedné straně Bůh stvořil muže a ženu, mají se milovat a množit, prostě žít spolu, no a tato církev na straně druhé zakazuje knězům ženit se a mít cokoliv se ženami, no to si přeci protiřečí, to je jen jeden z mála příkladů :?

ale ježíš také řekl, že pokud je to možné, je lepší, aby muž zůstal sám, že se může více věnovat modlitbě a čtení písma atd., takže i když církev celibát nařídila, tak ti muži se rozhodli svobodně.
jsem členkou českobratrské církve evangelické. neříkám, že je to ta nejsprávnější, to totiž není žádná, všude je něco, vyznání uvádím proto, abych se tak nějak představila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10911
16.6.13 16:43

@Janeet buď ráda, víš co by tu bylo stížností manželek katolických kněží? Muž furt dělá, lezou za ním ženský až domů a brečej mu na rameni, víkendy nemáme, prachy za tu práci nic moc… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27125
16.6.13 16:45

Jsem ateistka, ale nedá mi to nepřispět… i jako ateistka vnímám (snad právě proto jiným pohledem) jakékoli náboženství s despektem.

Vadí mi to „nucení“ lidí lecky do věcí, se kterými nesouhlasí.

Ať už jde o Boha, Budhu, Korán nebo cokoli jiného… Zkrátka nemám ráda když někdo vydělává na lidské víře. A přesně pro to vydělávání mi přijde, že ty lidi ty církve založili. Již kdysi… a dnešní doba v tom úspěšně pokračuje. :zed:

Za mě - věř hlavně sama v sebe a věř ve svého Boha. Pokud tě miluje, nepotřebuje aby jsi mu cokoli jakkoli dokazovala. Ví to… :hug:

Církev vymysleli lidé, né Bůh - ten ji nevyžadoval… :hug:

Snad jsem nikoho neurazila - to bych nerada… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Siluet
16.6.13 16:56
  • Citovat
  • Nahlásit
3HE
22308
16.6.13 16:58

@Cmochy Já se vyjádřím jen k tomu, že v církvi nikdo nikoho do ničeho nenutí - ano, jsou jistá doporučení, ale člověk je svobodný a může se svobodně rozhodnout - ta rozhodnutí pak mají své důsledky, svá rozhodnutí si pak před Bohem zodpoví.

Církev do jisté míry Bůh vymyslel - viz. v Bibli - celý Nový zákon. ježíš měl apoštoly, ti potom měli své následovníky, které vyučovali, žili pospolu, takže dávali své majetky dohromady, aby z toho pak žili… to jsou počátky církve.

Co se týká katolické a i jiných, tak je pravda, že některá původní Boží pravidla si lidé dost upravili. V katolické církvi mi vadí snad jen jediné - že papeže dávají do úrovně Boha. Měli by ho trochu vidět i jako člověka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat