Jaké nejlepší vitamíny pro těhotné

18.9.14 14:23

jake nejlepsi vitaminy pro tehotne?

Ahoj poradite prosim dobre vitaminy pro tehotne? byl mi dopurucen gravital, mamavit a nebo calibrum, chytre miminko diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
329
18.9.14 14:24

Mně včera doktorka doporučila femibion a prý je to také nejprodávanější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
18.9.14 14:29

Jakékoliv, je to stejně všechno na jedno brdo. Femibion má prý snad akorát už naštěpenou listovku, což je lepší, protože spousta lidí ji nenaštěpenou nedokáže využít… Ale jestli koupíš to nebo něco jiného, je dle mě naprosto jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6646
18.9.14 14:30

Já NEdoporučuju Mamavit. Jsou to obrovské kapsle, které se hodně špatně polykají a do půl hodiny se mi po nich chtělo zvracet. Musela jsem být opravdu hodně najedená, abych tu obrkapsli v žaludku zvládla :D.
Nakonec jsem se vykašlala na komplexní vitamíny a užívala jsem jen kyselinu listovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
688
18.9.14 14:39

@IvaB mluvíš mi z duše jako bych to psala já.. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4680
18.9.14 14:46

Souhlasím s holkama. Mamavit nebrat. Já mám Chytré miminko a AZ Mama z DM drogerie. Beru na střídačku s obyčejnou kyselinou listovou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23502
18.9.14 14:49

@Lucinka-maminka Nic NEJ neexistuje. Osobně beru femibion - kvůli té naštěpené listoce a je mi symaptické, že tam necpou vitamíny od A do Z, ale spíš jen ty vitamíny, se jejichž příjmem má populace obecně problém. Pokračovací je navíc s DHA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8569
18.9.14 14:49

@Lucinka-maminka doporučuji CHYTRÉ MIMINKO i ono má totiž naštěpenou listovku jako FEMIBION. V podstatě to je Femibion v kopii bez placení drahé značky :palec: pak už jsem užívala jen občas magnézko a piridoxin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2118
18.9.14 14:53

Přesně, na trhu je toho tolik, že prostě nic nej neexistuje, je to na uvážení. Já jsem už před těhotenstvím brala Femibion. Čekalo mě IVF a prostě jsem tak měla lepší pocit, protože jidiný femibion (a Mamavit prefolin) má štěpenou kyselinu listovou a jsou ženy, jejichž tělo jí neumí štěpit. Tak proto jsem volila Femibion a brala nejprve 800 až do 13tt a pak jsem měla jeden balík 400. Teď jsem si koupila Chytré miminko, Femibion mi příjde zbytečně drahý a ve II. trimestru už listovka není moc důležitá. I tak mi bylo doporučeno si teď brát vitamíny jen občas, tak každý 3. den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
18.9.14 15:01

A co tak vykaslat sa na vsetky umele vitaminy a dopovat sa radsej ovozelom a semienkami? Ked si to troska nastudujes zistis, ze dokazes doplnit takto vsetky vitaminy v dostatocnej forme.
Ja som pocas tehotenstva uzivala tabletkove vitaminy a moj drobec sa narodil dost velky (4680g). Vraveli mi, ze je to z toho - vedecky to preukazane nebolo, ale pri dalsom mimi to uz asi riskovat nebudem :-P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4425
18.9.14 15:07

@IvaB Jo, já po nich zvracela :( takže mám femibion a ten zvládám. Ale je fakt, že občas vzít zapomenu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4425
18.9.14 15:08

@tetabaska to teda byl drobek :mrgreen: neumím si to představit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8569
18.9.14 15:12

@tetabaska no vidíš.. a já baštila nejdřív asi rok a půl FEMIBION pak jsem přešla na CHYTRÉ MIMINKO (má také štěpenou listovku) a Eli se narodila s 3010g :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23502
18.9.14 15:13
@tetabaska píše:
A co tak vykaslat sa na vsetky umele vitaminy a dopovat sa radsej ovozelom a semienkami? Ked si to troska nastudujes zistis, ze dokazes doplnit takto vsetky vitaminy v dostatocnej forme.
Ja som pocas tehotenstva uzivala tabletkove vitaminy a moj drobec sa narodil dost velky (4680g). Vraveli mi, ze je to z toho - vedecky to preukazane nebolo, ale pri dalsom mimi to uz asi riskovat nebudem :-P

To je sice pravda, ale třeba dostat do sebe dostatek té listovky jen ze stravy je docela fuška. Navíc když spustě těhtných je třeba na začátku dost šoufl a jsou rády, že pozřou alespoń něco.
Jinak u mě těhotenské vitamíny evidentně u mimina na tvotbiu svalové a tukové hmoty neměly pražádný vliv, když se mi narodilo hypotrofické dítě. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
18.9.14 15:32

@Lucinka-maminka Ja brala Femibion a byla jsem fakt spokojena ;)! A jak tu nekdo psal, tak na lacno bych nejedla zadne vitaminy :oops: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat