Reklama

Jaké nemoci může zdědit dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 09:14
Jaké nemoci může zdědit dítě?

Dobrý den, jsem úplně na nervy a přemýšlím o psychologovi.
Můj manžel je celkem dost nemocný. Má lupénku a Bechtěreva. Máme malé dítě a já denně myslím na to, že malý něco zdědí. Děsím se toho, že by mohl mít taky nějaký autoimunitní onemocnění. Může toto všechno dítě zdědit? Bojím se, aby u něj nevzniklo horší onemocnení jako třeba RS.
Prosím poraďte, jak se s tím psychicky vyrovnat? Jak se s tím dá dlouho žít? Máte zkušenost?

Reklama

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19318 příspěvků 08.09.18 09:33

Co si promluvit s chlapovo lékařem? Ten bude asi vědět víc než my tady… :hug: :hug:

LennyL1
Kecalka 379 příspěvků 08.09.18 09:34

Není lepší to probrat s pediatrem a udělat nějaké genetické testy?

Monchichik
Závislačka 4178 příspěvků 08.09.18 09:37

A proč jste to neřešili předtím než si otěhotněla? Teď to řeš s pediatrem.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7660 příspěvků 08.09.18 09:38

A tebe se neptali už v těhotenství, mě ještě před 1. screeningem vyzpovídala sestra, i na infartky, mrtvice atp. Jinak nejspíš poradí víc pediatr nebo spíš manželův lékař :)

aknah31
Neúnavná pisatelka 15338 příspěvků 08.09.18 09:45

Zkusenost nemam a asi moc neporadim.

Ale chtela jsem napsat ze moje maminka (58let) ma od 25let RS rozjela se po narozeni moji sestry. Vzdy ji vsichni tvrdili ze neni dedicna. Ze je to neuro onemocneni a kazdy v sobe neseme určite faktory a dispozice k teto nemoci. A vetsinou okolni podminky nebo situace onemocnění vyvola.
Zatim ja 36 a segra 35 nikde nic (tuk tuk). V rodine jiny výskyt nemoci taky ne.

Lupenka taky neni dedicna jen se riziko zvysuje.

Hlavu vzhuru, nemyslet ma spatne veci a uzivejte miminka a kdyz tak vse proberte s pediatrem nebo lekarem manzela.

Jinak me se u vsech trech těhotenství ptali na rodinou amnezu a zrovna RS vubec nebrali jako rizikový faktor. :hug: :hug:

histep
Závislačka 3078 příspěvků 08.09.18 09:47

K otazce. Ano, lupenka i Bechterev jsou geneticky predavane nemoci, coz znamena ze je dite muze, ale taky nemusi zdedit.
Dalsi sklony k autoimunitnim nemocem to same. Definitivni odpoved da pouze cilene geneticke testovani.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 09:47

Zakladatelko, zdědit to dítě může, ale nemusí. Hlavním spouštěčem je stres, tak se snaž své obavy na malého nepřenášet.
Bechtěreva měla manželova babička, trpěla jím od puberty. Měla tři děti, všem táhne na sedmdesát let a všichni se těší pevnému zdraví, kromě slabšího zraku a vyššího tlaku. Totéž i jejich děti. Nejmladší má něco přes 40 let, také jsou všichni zdraví. A i všechny naše děti, babiččina pravnoučata.
Babička zemřela ve dvaadevadesáti letech, po devadesátce onemocněla alzheimerem a ztratila chuť žít. Ještě v pětaosmdesáti jezdila po světě na různé výlety, v devadesáti kmitala na zahradě, pěstovala kytičky a opečovávala zeleninu ve skleníku. Byla to úžasná žena, která zažila válku, utrpení, hodně bolestí a přesto naplno žila každou minutu svého života.
Moje maminka má 64let, lupénka ji trápí od mládí. Má čtyři děti okolo 40. let, 11 vnoučata a lupénku nemáme nikdo.
(Omlouvám se za překlepy, zápasím s mobilem :oops: )

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 09:48
@Anonymní píše:
Dobrý den, jsem úplně na nervy a přemýšlím o psychologovi.
Můj manžel je celkem dost nemocný. Má lupénku a Bechtěreva. Máme malé dítě a já denně myslím na to, že malý něco zdědí. Děsím se toho, že by mohl mít taky nějaký autoimunitní onemocnění. Může toto všechno dítě zdědit? Bojím se, aby u něj nevzniklo horší onemocnení jako třeba RS.
Prosím poraďte, jak se s tím psychicky vyrovnat? Jak se s tím dá dlouho žít? Máte zkušenost?

Jsem na tom hůř,otec mého dítě má nevyléčitelnou neurodegenerativní nemoc,která je dědičná na 50%. Nemoc u něj propukla až v dospělosti,až po tom co zplodil děti. Žije se mi s tím těžko,střídají se mi období kdy jsem zoufalá,s obdobím kdy beru jako samozřejmost,že moje dítě určitě nemoc nezdědilo…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 12:29

Mam systemovy lupus, rozjel se mi po porodu. Neni to pry dedicne, jen jsou rodinne predispozice. Jenomze to by nesmeli mit deti ani moji bratranci, sestrenice a ani moje sestra, kdyz je to teda v nasem rodu. Pritom nevime, jestli to nejaci predci meli, tenkrat se nic nediagnistikovalo. Netrap se tim, to by potom nemohl mit deti nikdo, v kazde rodine je neco a ani o tom nevi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 18:10
@Monchichik píše:
A proč jste to neřešili předtím než si otěhotněla? Teď to řeš s pediatrem.

No proč asi? Protože jsme to zjistili až dávno po narození.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 18:18

My jsme v rodině žádné autoimunitní onemocnění neměli, ani z manželovy strany.
Dítě má dvě :-( Jedno onemocnění „lepší“ než druhé.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama