Jaké nosítko je vhodné od narození?

4066
12.9.16 12:04

jake nositko je vhodne od narozeni?

Uvazuju o porizeni nositka pro mimco ale tech znacek je tolik a nevim si rady. Potebuji ho jen na ranni noseni kdyz pujdu se starsim do skoly abych se nemusela tahat s kocarem. Sezenu nejake ergonomicke do 1000? poradi mi nekdo znacku? vim ze je dobra manduca ale ty ceny jsou dost silene i na bazarech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25974
12.9.16 12:08

@wewik Do nosítka bych novorozence nedala, zvlášť pokud bude menší. Volila bych raději šátek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2748
12.9.16 12:10

Menší děti asi opravdu do šátku, do nosítek většinou od cca 4 měsíců a více. Do 1000Kč je to celkem nereálné, leda starší po několika dětech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
12.9.16 12:24

My máme Caboo, něco mezi šátkem a nosítkem, je to vhodné i pro novorozence.

https://www. nejbaby. cz/p/caboo-cotton-blend-15-nositko-satek/#20227

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9266
12.9.16 12:25

@wewik mam satkove mei tai ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4697
12.9.16 12:27

Taky hlasuji pro šátek :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1640
12.9.16 12:32

Jako pro novose rozhodne šátek je nejlepší, ale vhodná nosítka od narození jsou, ale nikdy to nebude tak dobré jako šátek a za tisícovku asi neseženeš, koukej po Storchenwiege, ŠÁTKOVÉ mei tai, Caboo, rostoucí Noiga… šátku se neboj, vázání je jednoduchý, umotany za tři minutky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16510
12.9.16 12:40

Pro novorozence je lepší šátek. Do 1000kč, tak maximálně mei tai a to domácí výroby. Ergo nosítka jsou od těch cca 1500.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
12.9.16 12:43

Tak přihazuji typ, ať tu taky zazní něco jiného než šátek :). Manduca, taky na ní píší, že je od narození, má i zkrácení na novorozenecký sed. Na bazárku by se možná sehnat do 1000,– dala, ale chce to hledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35563
12.9.16 12:47

Žádné. Mě paní z nosenideti.cz napsala, ze pro novorozence neni vhodné žádné, ani Manduca nebo Kibi s novovlozkou, vse až od ctyrech měsíců, k vuli držení telička. Tenkrat mi tu maminky, ktere nechtěly vázat šátek, napsaly, ze na kratke ponoseni hlavne placiciho dítka doma, používají haipa daipa vak. Já jsem nakonec neporizovala, dcerka mela nález na kyclich siroke, balení, tim padem do horizontální polohy nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1640
12.9.16 12:54

@Jana206 vak je naprosto nevhodny, nelze správně napolohovat a hrozí riziko udušení, tip na nosítka pro novorozence jsem dala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35563
12.9.16 12:55

Ja jsem Manducu mela pujcenou, ale fofrem jsem ji rada vracela.Moje deti mely při narození 4 kg, v 6 týdnech uz 5,5 kg, do novorozenecke vložky se s touto vahou fakt nevešly :mrgreen: A na normální sed jeste nebyly připravené. Casem jsme pořídili Alpino, používáme hlavne vyletech. Pohodlně jde napolohovat vetsi půlroční dítě, moje měly kolem 9kg, ale pohodlně na zádech v nem jde nosit i predskolak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
12.9.16 13:02

Mei tai, ale hlasuju taky spíš pro šátek, je flexibilnější pro všelijaké nošení.

• Citovat
  • Nahlásit
1640
12.9.16 13:03

@Jana206 zrovna Alpino je taky nevhodné, špatný poměr delky a šířky zadove opěrky (hodně dlouhe ale uzke ), takže nejde napolohovat do ergonomicke polohy…

Příspěvek upraven 12.09.16 v 13:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
12.9.16 13:03

@wewik já mám caboo a je super, jen ta naše zvědavka se vždycky prohne a potřebuje vidět všude okolo, takže nemám jistotu že je správně podsazená a kulatý zádíčka jak by měla. Je super, že je předvázané. Jinak já brouzdala hlavně v FB skupině nosíme děti, tam máš recenze ale právě i nosítka vhodná pro novoše, to spíš ty šátkové. Jak malá roste, dívám se po klasickém nosítku právě kvůli školce.
Jinak v tý skupince je i bazárek, tam jsem to caboo viděla tuším za tu 1000,– jinak věř, že pak využiješ i doma ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat