Jaké oblečení koupit do školky

156
1.5.20 05:32

Jaké oblečení oblečení koupit školky

Prosím o radu. Syn půjde v září do školky a já nějak nevím, co mu koupit za věci ???? Myslím jako z praktického hlediska. Doteď jsme lítali furt po venku, tepláky, mikiny, softshell. Džíny a něco slušného měl na sobě jen 3× u zubaře. Zajímá mě to i z důvodu, aby to pro dítě nebylo složité se obléct. Takže přijde do školky a musí se prevléct? Máme školku totiž hned naproti. Jsou lepší mikiny se zipem vepředu nebo přes hlavu? Mikina s kapucí nebo bez? Popřípadě další vychytávky zkušených mamin. Asi vám budu připadat šílená, ale fakt nám na to běhání venku stačily troje tepláky a 2 mikiny a bylo ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
654
1.5.20 06:05

Přesně, co jsi používala do teď. Hlavně nic super nóbl drahého. Děcka ve školce furt něco vyrábí, patlají barvičky, téměř za každého počasí lítají po zahradě a u oběda jim nikdo bradu neutírá. Já podle trička u mých holek, vždycky kontrolovala, co bylo k obědu a podle blátivých kolenou poznala, že byli venku. Co se týká oblékání, tak ideálně, co se rychle naučí oblékat sami, tepláky do gumy, boty na suchý zip, mikinu na zip apod. Za mně nedoporučuji svetřík na knoflíky, zavazovací boty. Časem jsem se obrnila, a že trička mají nový nepratelný flek mě přestalo rozčilovat a bláto z kolen jsem jen oprášila a kalhoty prala jednou za týden. Pěkné věci se u nás užijí jen na rodinných oslavách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
1.5.20 06:09

Syn chodil do školky v teplákách, tričku a mikině popř. bundě. Ve školce se nepřevlékal, jen sundal tu mikinu, ve třídách je teplo, takže je lepší tričko s krátkým. Jenom v zimě to bylo horší, to nosil punčocháče nebo tmavé legíny a na nich softshelky. Do třídy pak jen v těch punčocháčích/legínách, sice se mi to moc nelíbilo, ale na nic přaktičtějšího jsem nepřišla. Myslela jsem vždy na to, aby to měl jednoduché při oblékání na zahradu. Mikiny za mě se zipem, přes hlavu to nechtěly děti nosit. Učitelky jim pomáhaly se zapínáním. Rifle měl jedny na celé 3 roky školky, jen na „lepší“ vyjití. Lepší oblečení jsem kupovala až do školy, školkový věk víceméně odchodil v teplákách. A to bydlíme v širším centru Prahy :)

• Citovat
  • Nahlásit
156
1.5.20 06:11

@LenkaRoh moc děkuji za tip. A co děti nosily na zimu? Vím, že v lidlu mají ty pogumovane věci, ale syn se v tom hrozně potí jak to nedýchá. Do teď měl punčochy a přes to softshell s fleecem zimě, ale nevím, jestli by to zvládl sám. Do sněhu a velkého mrazu jsem dávala kombinezu, ale ty studené zimy už dávno nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
1.5.20 06:16
@Mufina píše:
Syn chodil do školky v teplákách, tričku a mikině popř. bundě. Ve školce se nepřevlékal, jen sundal tu mikinu, ve třídách je teplo, takže je lepší tričko s krátkým. Jenom v zimě to bylo horší, to nosil punčocháče nebo tmavé legíny a na nich softshelky. Do třídy pak jen v těch punčocháčích/legínách, sice se mi to moc nelíbilo, ale na nic přaktičtějšího jsem nepřišla. Myslela jsem vždy na to, aby to měl jednoduché při oblékání na zahradu. Mikiny za mě se zipem, přes hlavu to nechtěly děti nosit. Učitelky jim pomáhaly se zapínáním. Rifle měl jedny na celé 3 roky školky, jen na „lepší“ vyjití. Lepší oblečení jsem kupovala až do školy, školkový věk víceméně odchodil v teplákách. A to bydlíme v širším centru Prahy :)

přesně takhle jsme to měli taky. Na zimu měl legíny ve školce a na vycházku si na to natáhl zateplené softshellky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14743
1.5.20 06:27

Ja mám tedy holku, takže legíny, trička, tepláky na ven a softshelky na ven. V zimě na legíny zimní softshellove kalhoty a bylo. Oteplovaky jsem letos vůbec nedávala :nevim:
Jinak náhradní spodary a ponozky a zástěru na vytvarku. Backory.
Kartáček a zubní pastu, kelímek, hřebínek jo a měli mít vlastní polštářek (kvůli případným vším)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
1.5.20 06:57

@lucynka25 no já právě nevím co na tu zimu. U holčiček se ty leginy hezky vejdou pod softshell kalhoty, ale kluci nosí tepláky co nejsou na tělo a to se mi pod to nevejde 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1048
1.5.20 07:13

Klukovi na zimu normalne teplaky a na ven pres ne softshelly… teplaky bud tenke pri lepsi teplote, kdyz vic mrzlo dala jsem silnejsi teplaky… kdyz by byl snih a deti by sly bobovat, tak oteplovaky (ale minulou zimu fakt snih nebyl, tak oteplovaky nemel ani jednou)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.5.20 07:18

Já dávám klukovi v zimně teplejší legíny z lindexu - mají i s bagrama. A na to dávám softshell kalhoty z unua - ty jejich klasické - jsou docela široké, tak se dobře na ty legíny natahují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3053
1.5.20 07:22

V zimě kluci nosili pod vyteplený sustaky termoleginy nebo podvlikacky/funkční prádlo (Tchibo, Moira, Lidl, H&M). Podle venkovní teploty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
1.5.20 07:23

@janisska a v těch termolegínách chodili do třídy? Nebylo jim v tom horko?

• Citovat
  • Nahlásit
34693
1.5.20 07:26

@Taurielka
Rifle fakt neužije. Taky máme školku blízko, takže oblékám do toho, v čem chodí pak ven nebo na zahradu. V kapsáři má náhradní ponožky, slipy, triko a tepláky. V zimě se mi osvědčil softshell, jinak třeba zateplenější šusťáčky a pak stačí tepláky. Mikinu syn radši na zip, s tou přes hlavu bojuje kolikrát i teď. Zip se naučil zavírat dobře. Boty raději na suchý zip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34693
1.5.20 07:27
@Markéta1992 píše:
Já dávám klukovi v zimně teplejší legíny z lindexu - mají i s bagrama. A na to dávám softshell kalhoty z unua - ty jejich klasické - jsou docela široké, tak se dobře na ty legíny natahují.

Takhle jsem to dávala v nejtužší zimě taky. A Unuo má super vyšší pas a drží bez kšand i hubenějším dětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34693
1.5.20 07:31
@Taurielka píše:
@lucynka25 no já právě nevím co na tu zimu. U holčiček se ty leginy hezky vejdou pod softshell kalhoty, ale kluci nosí tepláky co nejsou na tělo a to se mi pod to nevejde 🤔

Dělají i klučičí legíny. Já měla ze začátku šité z Fleru, aby tam byly obrázky. Ale dají se určitě sehnat i jinde. Když tam nespal, vlastně se při dopolední proházce navlékl jen do vrchních kalhot (softshellu) a šel. Teď už je větší a legíny si navlékne po spaní taky. Lepší než punčocháče. A hlavně se dají vybrat bavlněné. Vzpomínám nerada na vlastní punčocháče, co kousaly, když jsem byla malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
1.5.20 08:08

Dcera chodí do školky od záři, a ráno šla z domu v leginách a softshelkách. Tam sundala softky a šla do třídy. Když šli ven natáhla softky. U kluka bych to řešila obdobně, tenké tepláky pod softky. Případně jen tepláky jak bude v záři ještě teplo, a druhé teplkáky na ven které si přehodí. Rifle atd. máme dvoje a to do školky nikdy neměla. Jen šatičky na foceni jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat