Jaké oblečení pro miminko 3-6 měsíců

2077
22.5.21 19:39

Jaké oblečení pro miminko 3-6 měsíců

Předem se omlouvám za pro někoho asi stupidní dotaz.

Potřebuju nakoupit oblečení pro mimčo, velikost 6-9 měsíců, i když on to bude nosit spíš ve 3-6 měsících, protože je veliký.

Ale o co mi jde - všude narážím na všelijaké komplikované oblečky jako kalhoty a tričíčka atd. a stále mi uniká smysl toho oblékat do toho mimino, které sotva leze. Teda vyjma třeba nějakého focení nebo předvedení se na návštěvě.

Doteď jsem si vystačila jen s body, overálkama, kombinézou pokud je chladno, spacáčkem na noc a čepičkou a ponožkami. A to je tak nějak vše. Hlavní je pro mě rychlý přístup k pleně, takže rozepínací mezi nohama a tak aby se nohy snadno vyndaly. A co nejsnadnější oblékání, protože mi u toho řve.

Proč chce někdo kvuli každé kontrole obsahu plenky sundavat kalhoty, nejlépe džínové? 8o Nebo mít overálek, kde jde rozepnout jen 1 nohavice?

Jako chápu, že nechat ho běhat po pískovišti v pyžámku by asi bylo trapné, ale dokud je to jen mimino, tak proč si to komplikovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1453
22.5.21 19:46

Mám 5m mimino a už tak měsíc dávám body a tepláky, protože mi přišlo, že ten overal ho začíná omezovat v pohybu, rychleji se projeví, že z něho vyrůstá. Lépe se mi v tom i přebaluje, než rozepínat tisíc patentů, tak jen stáhnu gatě, rozepnu body, a je to. Pak nechávám vždy třeba půlhodinu bez pleny, i na to jsou praktičtější tepláky, protože sundávat celý overal je pracnější a hlavně ho pak nadávat. Taky se mi u oblékání vzteká. Smysl trik, šatiček, riflí atd. mi rovněž uniká. Já si vystačím s těmi body, tepláky, overaly na noc a dvěmi mikinami když je zima. Pak mám ještě teplý overal na ven, čepici a ponožky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31840
22.5.21 19:58

Dávám od narození body a tepláky, legíny. Na spaní bodíčko. Stáhnu tepláky, body zapnu na jeden druk a neřeším dva tisíce patentek :pankac:
Proč chce někdo rifle, nebo overal je mi jedno :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10886
22.5.21 20:33

Vidíš a já pro děti overaly a kombinézy nesnášela. Když se pročůraly a nebo prokakaly, musela jsem je komplet převlékat. Džíny jsem klidně dávala taky, jen ale z měkké látky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19806
22.5.21 20:37

Dávám bodaso a leginy. Na spaní overal na zip. Víc na doma nepotřebuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1290
22.5.21 20:41

Já třeba zase nechápu, proč existují patentky u normálních tepláčků či polodupaček… Mnohem rychlejší je přeci to sundat, než rozepnout a pak zapnout. Bavlněné overalky mi přijdou nejpraktičtější a nejpohodlnější u dětí do půl roku… Jo a nikdy jsem nerozepínala všechny patentky, max. do pupíku…
Jinak třeba od půl roku dávám ráda body s krátkým rukávem a na to tričko s dlouhým rukávem + tepláčky (u holek legíny).
Když jsem čekala první dítě (holku), tak jsem na ní měla jedny rifle ve vel. 3-6 m a pamatuji se, že jsem je využila pouze jednou (a to ještě v podstatě z donucení, aby je alespoň jednou měla), další dvě děti je už ani neměly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1192
22.5.21 20:47

Jak ja se tesila, az prejdeme z body na triko a leginy :lol: overaly jsem nesnasela, mela je jen ma spani a jinak boycko a leginy. Ja zase nechapu, ze nekdodava diteti bodycko jeste ve 2 letech. Je to proste vec nazoru a vkusu. A jo, nase mala nosi dziny od te doby, co zacala nejak obstojne chodit, protoze jsou o neco teplejsi nez obycejne leginy a puncochace pod kalhotama miluje asi tak, jako ja kdyz jsem byla dite :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
22.5.21 21:28

@Callista nwm, sama používám tepláky a bodyno.. Overaly jsou naprd. Ale je to proto. že malý půl roku problil, tak jsem vyměnila body a hotovo. Teď jsem chtěla mikinu se zipem, no nesehnala jsem. Všude přes hlavu, nechápu :think: asi se víc hledí na módu jak pohodlí dítěte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19806
22.5.21 21:31

@martina.se ideálně ještě s kapucí :zed: takže kapuce na mikine, kapuce na bundě či overalu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9439
22.5.21 22:03
@Cuddy píše:
@martina.se ideálně ještě s kapucí :zed: takže kapuce na mikine, kapuce na bundě či overalu…

Jo, to je na palici. A hlavně mikina s kapucí je častý dárek od návštěv. Ideálně s ušima nebo chlupama :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
22.5.21 22:06

Džíny mel asi dvakrát v zivote na sobe muj dvouletak. Ale my nejsme frfni, žijeme na pidi vesnici, takze jako poradni burani bez dzinu, jen v kratasech ci teplákach jezdi i do mesta.
Dupacky spis nemam rada. Osobne mi prislo, ze jsou vzdycky dva tydny moc velke, dva dny sedely akorat a treti den uz mu byly malé :cert:
Jo, ale zase jsme z toho divnyho tabora, co da klidne body i dvouletymu :D takze kazdej mame neco no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9439
22.5.21 22:10

@Callista Já jsem k tomu dospěla až se třetím dítětem. Takže nosil hlavně overaly. Po dvou dětech jsem měla spoustu věcí z Nextu a Lindexu, které jsem dávala do společnosti a k focení. Pro lezoucí je overal ok. Když si začne stoupat, je potřeba mít hladkou nohu pro capáčky nebo protiskluzové ponožky, aby tolik dítě nepadalo. Takže ted nosil body a punčocháče, plus něco na nohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
22.5.21 22:28
@Cuddy píše:

Jo, to je fakt šílený.. Snad budu muset začít šít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10886
22.5.21 22:33

@martina.se já kvůli tomu šít začala :lol: fakt jsem snad neměla jedinou mikinu, kde by nebyla kapuce. By to mrně v kočáru a sedačce bolelo za krkem. Nejhorší je, že i spousta střihů je s kapucí :mrgreen: už pro ty nejmenší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
22.5.21 22:35
@Aduš8 píše:
@martina.se já kvůli tomu šít začala :lol: fakt jsem snad neměla jedinou mikinu, kde by nebyla kapuce. By to mrně v kočáru a sedačce bolelo za krkem. Nejhorší je, že i spousta střihů je s kapucí :mrgreen: už pro ty nejmenší.

To prostě vymýšlí někdo, kdo dítě nemá. Jako jo, mám mikinu s kapucí, používám, když nosím v šátku. Ale kurna, do kočáru, do sedačky atd.. Přeci mu nenarvu za krk kapucu.. To je děsný, fakt..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat