Jake pastelky, popř. fixy pro 2,5letou

370
24.11.15 20:57

jake pastelky, popr. fixy pro 2,5 letou

Ahoj všem. Myslela jsem, že dceři přibalím pod stromeček i nějaké pastelky popřípadě fixy. Začala mít snahu a zájem něco čmárat. Máme doma úplně obyčejné, které jsme někde dostali a tak jsem myslela už něco lepšího. Začala jsem pátrat po netu a zašla do obchodu a už jsem zase ztracená ve výběru. Toho je tolik a cenově tak extrémní rozdíly až mě to zarazilo. Proto mne napadlo se zeptat s čím jste u takto malých dětí spokojené? Dceři bude na začátku února 2,5 roku. Mě se zalíbilo
http://www.agatinsvet.cz/…ion-12-barev
http://activacek.cz/…scribbi-494/
U pastelek moc nevim. Myslíte, že má opravdu smysl už takhle brzo trvat na tom trojhraném tvaru? A pak jakou značku? Jakou tloušťku? Které dobře malují a moc se nelámou? Teď ty obyč nemůžu ani ořezat. Zkrátí se mi než je ořežu klidně o 5 cm :-( Děkuji všem za nějaké tipy :-) A kdyby vás napadlo i něco jiného než klasika pastelky a fixy tak budu taky ráda :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15029
24.11.15 21:00

Máme od počátku pastelky Tricolor Koh-i-noor. Mají opravdu dobré barvy, netřeba tlačit.
Fixy jsem kdysi jakési koupila smývatelné. Ale už netuším, co jsou zač.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
370
24.11.15 21:07

Jo, ty se mi taky líbí. A máte ty tenké nebo maxi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24412
24.11.15 21:08

Pastelky trojhranné, já mám raději ty silné. Koh-i-noor nebo Maped.
Fixy jsou super z Ikea. Jako tolik peněz za Stabilo fixy bych fakt nedala. Ti prcci to věčně zapomínají zavírat, vyschne to a…

Pak prstové barvičky a určitě už první pokusy s vodovkama a štětcem… ale to bude chtít asi jen s dohledem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8722
24.11.15 21:08

U nás se nejvíc osvědčily voskovky, nemusí se nijak tlačit a jsou na papíře hezky vidět, nejsou dlouhé, takže nepřekáží. Až tyhle domalujeme, koupím trojboké. Jo a dvouleťáka teď taky hodně baví, že já namaluju něco bílou voskovkou na čtvrtku, a on potom vodovkama maluje štětcem a kouzlí obrázky (na ty voskovky se vodovky nechytí), vždycky hádá, co se to objevuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
24.11.15 21:10

Já jsem kupovala všechno možné, normální pastelky, trojhranné pastelky, kulatou pastelku, dceru z toho nebralo nic, pořád to bylo polámané, jak to padalo na zem atd. Nakonec se nám nejvíc osvědčily „obyčejné“ pastelky a fixy z Ikey. Pastelky jsou rozmývatelné vodou (což děti hrozně baví, kreslí přes sebe různé barvy, pak to přetáhneme vodou a sledujeme, jaká barva z toho vznikne apod.), mají celkem syté barvy, není nutné na ně moc tlačit a moc se nelámou a fixy se dají dobře vyprat :) Nejsou ale trojhranné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
24.11.15 21:10

Taktez pastelky KOH-I-NOOR jsou super, krasne barvy a mame je uz jak dlouho a nelituji investovanych penez

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
956
24.11.15 21:12

@nico2 Ahoj Nico, ty Stabilo jsou opravdu dost drahé - naši kluci je dostali a několik už jich protlačili skrz - je tedy pravda, že stále malují, a to je mají skoro rok a často je nechávají otevřené. Kvůli ceně bych doporučila např fixy z Ikey, které mají také velkou výdrž. Ale trojhranný tvar je vhodný, protože ty děti postupně a intuitivně naučí správné držení. Pracuji ve vv potřebách a nedávno jsem psala článek výhradně o věcech určených pro děti od 2 let. :-) iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22590
24.11.15 21:12

Máme koh-i-noor OMEGA. Jsou klasicky šestihranné. Byly trošku dražší, ale chtěla jsem, aby na to nemuseli tlačit, aby se nelámaly a pěkně malovaly. A účel plní už dlouho. Pak jsem ještě koupila koh-i-noor SCALA. Měly jsme je jako děcka taky. Ale moc se neosvědčily (zatím). Děcka je lámaly, kousaly a jednou na ně převrhly pití a ty tuhy se strašně rozmočily. A sem tam se na nějakou šláplo, tak už ani nejsou všechny.
Ty první zatím odolávají všemu :D
A známá nám dala AQUARELL (něco se namaluje a pak se to dá „rozmazat“ vodou jako třeba vodovky). Osobně si myslím, že se spíš sekla ve výběru (když jsem se ptala, jestli jsou to ty, které se ještě rozmazávají štětcem, tak na mě koukala, jak na blázna :D), ale taky jsou zajímavé. Ale pro 2,5 letou asi brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 21:13

Obecně se fixy pro malé děti vůbec nedoporučují, dítě se nenaučí správný přítlak. Navíc bych nedoporučovala žádné drahé, v tomhle věku ji těžko donutíš je zavírat, všechno s nima počmárá a naše děti s nimi pravidelně dělaly takové experimenty, že zarazily tu „tuhu“ dovnitř a bylo po fixách.

Naopak bych v tomto věku koupila tabuli, je naprosto ideální pro uvolnění ruky velkými pohyby jako příprava na malování/psaní. Co se týče pastelek, ano, jsou velice vhodné - tlusté trojboké jsou ideální. Měla by se učit správné s
držení tužky od začátku. Starší těmi tlustými maluje rád doteď a to je předškolák. Jen je problém s ořezáváním - nejde to ideálně ani tím velkým ořezávátkem, takže já je ořezávám nožem.

Firma Mapě nebo tak nějak je fajn, dřevo jde dobře ořezat, píší pěkně a mají je všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29000

Taky bod pro KIN pastelky

a jako lahůdku pak Stabilo Woody

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22590

A fixy kupujeme obyč. levné. Každou chvíli je napomínám, že nejsou zavřené, tak by dražší byly vyhozené peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
24.11.15 21:14

U nás vedou voskovky. K jídlu i na kreslení :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
24.11.15 21:29

Za mě určitě trojhranné voskovky, jsou nejlepší.

Třeba:
http://www.velkoobchodvitovec.cz/…01_8002.html

Doporučila mi je kamarádka, která má peďák pro předškolní vzdělávání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
370
24.11.15 21:30

Jee, děkuji moc za tipy. Na tu Ikea jsem úplně zapomnela. Je fakt, že jsem tam na různé,,malířské věci,, koukala. Ale to byla ještě malá ve vajíčku :-) Jinak tabuli má a maluje na ní nejraději fixama. Ale musím jí právě hlídat aby je pak zavřela, tak jsem zvyklá :-) Na těch Stabilo mi bylo řečeno, že jak zalézá hrot při zatlačení, tak se právě dítě super učí správný tlak při malování. Když moc zatlačí, tak hrot zaleze. To mě strašně zaujalo. Voskovky jí kupodivu moc neberou. Ale zkusím jí je zase vytahnout a nabídnout. Ještě nedavno jí ale nejvíc na nich bavilo jak se pěkně zlomí :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama