Jaké plenkové kalhotky na obyčejné čtvercovky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 23.06.09 13:41
Jaké plenkové kalhotky na obyčejné čtvercovky?

Zdravím maminky,
měla bych na vás takový dotaz, chtěla bych používat látkové plenky, no a tak by mě zajímalo jaké plenkové kalhotky používat na obyčejné čtvercové pleny? Nejdříve bych chtěla vyzkoušet obyčejné čtvercovky a pak bych podle situace chtěla vyzkoušet i ty moderní látkové pleny.
Taky jestli mi můžete některá říct, co vlastně vše potřebuji k látkování, když chci zkusit zatím jen obyčejné čtvercovky(kolik kusů cca, zda i separačky, no a hlavně jaké ty kalhotky).
 Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 23.06.09 14:04

Dávám PUL, Imse vimse soft. Do čtvercovky na novorozence vkládačku a separačku - nejdřív jsem používala ty papírové, v tom bylo mokro, ale plenka pod tím byla celkem čistá o kaka, pak jsem vyzkoušela od Popoliny Extra dry látkovou, při čůrání krásně sucho, ale při kakání se to procedilo na plínku. A teď jsem vyzkoušela fleecovou separačku, zatím jen na čurání a byl nádherně v suchu a kakoše by určitě na plínu nepropustila.

Záleží, jestli chceš dávat i v noci. Na den bych vzala tak 20ks čtvercovek, budeš mít 10 na sklad a 10 si poskládáš na rovno jako vkládačky (nebo můžeš pár vkládaček koupit, ale jsou potvory drahý). Separačky určitě. Kalhotky tak dvoje až troje. Nějaký kyblík s deklíkem na skladování. Žlučové mýdlo na pokakané plínky - hodí se i na jiné skvrny.
A pak můžeš experimentovat, támhle koupit něco, tuhle něco a uvidíš, co tě chytne.

Marci.35
Závislačka 2696 příspěvků 23.06.09 14:17

Ahojky,

tak já používala obyčejné látkovky u všech dětí, dávala jsem dvě a dovnitř vždycky igelit(dospod) a separačku obyčejnou - Anička - je tam 100 ks a stojí do 30 Kč. Plen mám 60 ks

A jinak, taky kyblík, tam jsem je házela, a prala nejdřív na vyvářku a posléze už jen na 60 stupnů.

Budu je prodávat, tak kdybys měla zájem písni mi SZ, at nemusíš kupovat nové za draho.

Malá je od 18 měsíců bez plen.

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 23.06.09 14:30

Marci díky za nabídku, ale látkové plenky už nějaké mám, asi 50 ks.

Ještě dotaz co si myslíte o plenkových kalhotkách Kikko?

Marci.35
Závislačka 2696 příspěvků 23.06.09 14:49

Ty jsem měla, jsou moc fajn, dobře drží.

etosha
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 23.06.09 15:18

Ahoj Katy,
já jsem na starší dceru dost dlouho používala obyčejné svrchní kalhotky Gemini za 70 Kč. Asi od roku, kdy už tak rychle nerostla jsem dávala Haipa Daipu. S těma jsme byli moc spokojení. Měla jsem koupené i Thirsties, ale ty nám vůbec nesedly, malá je měla jen dvakrát. Teď jí dávám ještě plenky na noc a máme na to klahotky Vento Bravo. Ty také nejsou špatné, ale jsou takové tužší než Haipa. Také jsme používali obyčejné separačky Anička, jak už tu někdo psal. Jinak plenky peru prakticky pořád na 60, vyvařila jsem je jen párkrát ze začátku. U první dcery jsem je žehlila prvních šest týdnů, u druhé asi 3 týdny nebo měsíc :lol:.
Jo a celkově mám 90 plenek, 70 na zadeček a 20 na různé podkládání miminka, na odříhnutí, …

harpyje
Extra třída :D 10672 příspěvků 23.06.09 17:39

ahoj katty - na muj vkus jsou Kikko strašně igelitový, a od gemini jsem nejake mela, ale vůbec nevyhovali, ma to blby gumičky, divnej tvar. asi jsem je neumela na dite prichytit- rychle jsme je opustila.
na novorozence jsme mela imse vimse organic - ty jsou s moc prijemneho materiálu, a navíc vechny ostatní xs byly našemu mrmlovi děsně velké- třeby XS od Baby Luc jsem dávala jeste v pěti měsících.
mám taky jedny haipa daipa - ty jsou na druky a tudíž jsem je vzala na milost az v mrlove vyšším veku- s vřeštícím miminem jsem druky nesnášela - sucháč zapneš mnohem rychleji.
celkove nejlíp vyhovovali poměr cena x výkon - Baby Lucy Color - doporučuju. a pak taky vlnáčky - aspon na noc. dokud dítě v noci hodně čůrá je dobrý že jsou prodyšnější než veškeré pleny s PUL zátěrem.

čtvercovky - na novorozence jsou nejlepší, mám rozne velke, takže jsem používala ty nejmenší a mimino v nich nemelo velký zádeček. Dovnitř jsem dávala nejraději vkládačku (opět proto, že je menší než poskládaná čtvercovka, a dělá menší zadek.
Firma mi opět vyhovovala Baby Lucy, pak taky Imse Vimse, Popolini - u vkládaček je to uplne jedno . často se delají ve dvou velikostech . Klidne kup i ty menší - na miminku je nemusíš zakládat a stačej uplne ještě pro větší dítě. Já tu delší velikost začala používat až tak kolem 1 roku a ty menší stejne používám dodnes.
Separačky - určitě kup - mela jsem zezačátku neco podobnýho Aničkám - ovšem to se nesmí splachovat do záchodu, což je opruz - (bydlíme v paneláku a skutečně se do odpadu házet nedají, ucpe se) takže jsem pak koupila viskozové od Popolini - na tech mne lehce irituje cena - hledám nejaké jiné, bo se mi to z principu nechce kupovat - ale jinak vyhovují - jdou vyprat tak 7 x nez se rozpadnou
(nebo než je vyhodíš se stolicí)

ptej se

har.

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 23.06.09 18:03

No koukám, že je toho fakt hodně. Nejlepší by bylo si to asi někde okouknout? Ale kde? Jsem z Frýdku-Místku a tady teda těch dětských obchodů moc není.........pak ještě jezdím často do Ostravy Poruby, ale tam to zase vůbec neznám, tak že nevím zda je tam vůbec nějaký takový obchod. Na netu je toho hodně, ale přeci jen by to chtěl člověk vidět na vlastní oči.
Ještě jsem se chtěla zeptat, jak dávate pleny? Nějaké sklad, nebo normálně klasicky?

Novire
Neúnavná pisatelka 19844 příspěvků 23.06.09 19:21

Ahoj, v Ostravě-Třebovicích můžeš okouknout látkové plínky plus příslušenství v tomhle kamenném obchdě:
 http://www.vbavlnce.cz/index.php?…

To by mělo být od Poruby kousek, ne?

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 23.06.09 19:28

Novi moc krát děkuji........no jsme blbá, jsem si to mohla najít sama.
Jinak je to kousíček od Poruby. :wink:

Novire
Neúnavná pisatelka 19844 příspěvků 23.06.09 19:41

Katy v pohodě :wink:
Já jsem začínala látkovat až v Tobíkových 11m, ze začátku jsem měla jen 30ks čtvercovek, separačky Imse Vimse, snappi sponku (tu určitě nezapomeň napsat na seznam :) ) a jedny Imse Vimse organic svrchňáky…

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.09 21:27

Ahoj,
já Marušce dávám gaťata Imse Vimse Soft, do nich přes den 2 čtvercovky (jednu složenou na „novorozenecký sklad“ a druhou na osminu), na noc používám kalhotkové plíny (popolini nebo baby lucy) s jednou čtvercovkou a takovou tou savou věcí z popolínů :D . Čtvercovek mám asi 50 (včetně těch na ublinkávání), peru jednou za 3 dny, stačí to.

EvkaM od sousedů (+ Anička 26m + Maruška 3m)

garbi
Stálice 75 příspěvků 23.06.09 22:04

Ahoj čtvercovky jsem používala jen ze začátku a skončila s tím když se mi párkrát prokadil bokem bokem na svrchní kalhotky. Navíc teď bych ho do toho nebyla vůbec schopná zabalit, pořád někam leze :lol: Svrchní kalhotky mám od thirsties a od bummi. Oboje super, thirsties (jemňounké a tenké zbytečně nezvětšují zadeček) jsou stejné číslo ale větší. Rada pro výběr: kupovat kalhotky, co nešustí :)
Plenky mám od baby lucy kalhotkové biobavlněné - zkusila jsem víc typů a tyhle mi přišly jako nejlepší varianta hlavně v poměru kvalita a cena. S vkládací plenečkou cca 180,– Na noc pak máme dražší konopky od babyidea. Dávám vkládačky papírové, pokud je nepokaká tak se dají i 1× vyprat. Měla jsem i ty fleesové, ale moc se mi nechce je přepírat pokud dojde k „větší“ nehodě, papírovou vyhodím do WC a je klid. Ty flísovky teď používám na utírání zadečku jako domácí vlhčené ubrousky. Dál bych radila koupit pytel na špinavé pleny a kýbl s víkem.

Máš pravdu, že omrknout to v reálu je nejlepší, dlouho jsem uvažovala a rozhodla se až mi paní v obchůdku dala cca 1,5 hodinovou přednášku :D

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 24.06.09 13:56

Ahoj holky,
Novi musím ti ještě jednou poděkovat za ten odkaz na ten obchod. Dnes jsem tam byla a fakt super, moc příjemná obsluha, paní mi všechno vysvětlila, ukázala, doporučila co a jak, ale zárověň nic nenutila.
Tak že na konec jsem si tak koupila jedny svrchní kalhotky Imse vimse, jedny Bambino mio a separační pleny celulozové, no a samozřejmě tu sponku snappi. :D Přes net jsem si už před tím koupila 5 vícevrtvých plen a 5 vkládaček, no a k tomu mám asi 50 klasických čtvercovek ještě po první dceři, tak že pro začátek mi to snad bude stačit. Uvidíme jak nám to bude vyhovovat a pak můžeme zkoušet další varianty.
Ještě jsem se chtěla zeptat v čem perete pleny, jaky prací prostředek?

Jinak fakt všem kdo jsou z okolí Ostravy tento kamenný obchod doporučuji. :D

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 24.06.09 14:08

Eeee, tak pozdě :lol: . Kamenný obchod je ještě v Opavě, má ho mamaja.
Bambino Mio jsem Ti chěla doporučit, na čtvercovky sedí parádně. Ale nesedí mi do šátku, jsou okolo pasu dost tvrdé, proto dávám přednost vlňáčkům a místo čtvercovky na draka nebo novorozenecký sklad raději čtvercovku do zavazovací plenky.

Plenky peru ve slizu, je to levný a nealergizující prostředek. Můj návod je tu
 http://www.salatky.cz/index.php?…

jeden je ještě přímo na bavlnce, kdes vlastně dnes byla
http://vbavlnce.cz/index.php?… (nikdy to tam nemůžu najít :evil: )

nebo ještě třeba tady
http://www.latkovky.info/…jaky-prasek/

A určitě ještě plno dalších, ale je mi shnilo hledat.

Do máchání se jako neutralizátor obvkyle dává trocha octa, ono to plenky i změkčí, s holkama jsme používaly velmi přesnou fyzikální jednotku „glo-glo-glo“ :lol: .

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >