Jaké počasí zhoršuje AE?

1829
22.6.06 11:00

Jaké počasí zhoršuje AE?

Ahoj všem :-)

Matýsek má slabší atopický ekzém. Myslela jsem, že zhoršení stavu AE má na svědomí vždy vlhké a chladné počasí, takže jsem se radovala, jak se mu to od podzimu krásně zlepšilo, či téměř zmizelo. Jaké bylo moje nemilé překvapení, když jsem teď při těchto vedrech a pobytu na sluníčku zjistila, že se mu objevily nové flíčky a je to zase o něco horší.

Jak to tedy je, jaké počasí má vliv na úroveň AE?

Nemám pocit, že bychom zkoušeli nějakou novou potravinu, ani kosmetiku, prostě vše snad při starém a ekzém nový…

Děkuji za zkušenosti. :-) Diskuze o AE tu mám pročtené, tak snad nejdu s již okoukaným tématem…

Hezký den všem.
Hanka a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
22.6.06 11:08

Halumo to těžko říct přesně. Někdo reaguje na vlhké počasí, někdo na inverzní, někdo na moc teplé. U nás bych řekla, že se to malé zhoršilo nejvíc v těch mrazech, protože jsem jí musela víc oblíknout a tím se potila (a to nebyla nijak drasticky nabalená, stačily punčochy, zateplený kalhoty, triko s dlouhým, mikča a bunda). Takže u nás vím, že musím oblékat málo, aby se malá pokud možno nepotila.
Otázka je, jestli to není reakce na sluníčko…
Bohužel říct se to přesně nedá, musíte zkoušet a vystopovat…
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
22.6.06 11:10

Nam se ekzem vzdy zhorsi s destivym a studenym pocasim a pak se temer uplne vyleci kdyz je asi tyden krasne. V zime mame ekzem spatny porad. Ale ted jak jsou ty silena vedra se nam delaji potnicky kolem krku, coz je neco jineho nez ekzem, ale vypada to podobne jako znovupropuknuti ekzemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
22.6.06 11:18

Ahojek,

máme taky slabší AE :( , objevil se nám v zimě, ale na jaře jsme ho měli ještě horší (pravděpodobně alergie na pyly), teď máme klid. Ale tím, že má Honzík citlivější kůžičku, tak se nám hodně objevují potničky.
U každého je ta reakce jiná, ale určitě bych se ale vyhla pobytu na sluníčku. To může dělat paseku :roll: .

Pati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
22.6.06 11:20

Ahojky, já mám AE odmalička a skoromanžel taky. Vadí mi zima a není to tím, že bych se v zimě na rukách zapotila, ale proste ten mráz exém zhoršuje. Přes zimu je to fakt bída. V létě to bývá lepší kvůli sluníčku, ale taky né vždy. Někdy je vedo a mám to stejně. AE se proste objevuje pořád v delších či kratších intervalech, a když nevíš, co to způsobuje, jako že to neví skoro nikdo, tak s tím nejde moc udělat a max mazat a mazat. Asi jsem moc neporadila, ale tohle je moje dlouholetá zkušenost s AE.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790
22.6.06 12:44

Ahoj,

na AE má hodně vliv střídání teplot (zima-teplo), takže já mám vždycky na podzim a v zimě zhoršený. Ale může na něj působit i stres. No a o kombinaci s alergií ani nemluvím. A to sluníčko asi taky nic moc, prostě každý extrém je špatný.

Miroušek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
22.6.06 12:46

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
22.6.06 13:48

Já jsem exematik, ale objeví se mi exém teď v dospělosti jen výjimečně. Ale když, tak vždy v létě…například teď :? U mě rozhodně teplo a pocení je to nejhorší na exém.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2955
22.6.06 14:15

ekzém

ahoj holky,my jsme taky ekzematici a nekoupali jsme,snad jednou týdně a pak nám poradil jeden pán lékárník,že máme koupat každý den,neboť pot je největší alergen,a že máme cvrknout do vaničky trochu octa.takže jsme začali a věřte nebo ne,mám fakt pocit,že to malému prospívá a ekzém se VELMI zlepšil.doporučuju vyzkoušet!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama