Jaké pohádky a jak často - 4 roky ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

axelina
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 3 inzeráty 05.02.17 21:27
Jaké pohádky a jak často - 4 roky ?

Mám kolem sebe maminky které to bud s TV přehání (běží pořád) anebo zakazují…tak bych ráda udělala pruzkum jak dlouho pruměrně dovolujete koukat na pohádky u školkovýho dítěte(?) U nás ráno běží pulhodina pohádky z radia - mluvene slovo a pak večer kouká tak 1.5 hodiny na pohádky - mašina Tomáš, odtahove auto, Pat Mat, Škubánek.. samozřejmě by koukal i víc ale snažím se to držet v těchto mezích..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 20753 příspěvků 1 inzerát 05.02.17 21:36

Ráno mají do půl hodiny déčko a večer od 18.15 šmoulové a večerníček, někdy pak koukají i dál, když už jsou po večeři a připravení na spaní. Celý den tu běží pohádky jen v době nemoci. O víkendu podobně, ráno můžou chvíli koukat na déčko a pak vypínáme a zase až večer. Když jsou ochotní odpočívat po obědě, tak jim někdy taky pustím pohádku.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17371 příspěvků 20 inzerátů 05.02.17 21:36

@axelina Kluk Tři a skoro třičtvrtě. Večer 3 pohádky dle vlastního výběru (musím říct, že má dobrý vkus - Chuggungton, Mašinka Tomáš, Požárník Sam, Máša a medvěd, Bořek stavitel, Krtek, Badu a Babar, Piškus) z internetu - cca tak 30 minut - někdy o něco míň někdy o chlup víc, podle toho, co si vybere. Po třetí pohádce nás upozorňuje, že už byli tři a odchází (vyzkoušel, že víc jich fakt nepovolíme :mrgreen: ).
V neděli ráno Studio kamarád - podle toho jak se vstane a jestli někam jedeme, někdy ho vidí celé, někdy jen kousek.
Když jedeme autem, tak chce audiopohádky, co dostal k Vánocům. Vyhovuji dle libosti, i když začínám na kohoutka a slepičku být alergická a budu muset brzo sehnat něco jiného.
Občas po obědě v rámci relaxace přírodopisný dokument o zvířátkách.

Hobitka
Závislačka 3476 příspěvků 05.02.17 21:36

Mam dve deti 2,5 a 4,5, ted co mladsi prestal spat po obede, tak maji cca 45 minut jako „polednak“, vic jen ve vyjimecnych pripadech (tuhle si napriklad mladoch bez pohadky nenechal osetrit zhnisany prst). Dokud maly spal, tak mel tak 2krat denne 20 minut (priprava obeda a priprava vecere), dcera pres poledne jak kdy - nekdy nic, nekdy chtela treba dlouhou pohadku (Zlatovlasku,…) a s prckem tech 20 minut pred veceri. O vikendu si obcas ani nevzpomenou.

Deninina
Závislačka 3918 příspěvků 05.02.17 21:36

Syn 3 a půl roku jak kdy, ale v týdnu pokud jde do školky, tak většinou kouká jen večer před spaním cca 15 minut. O víkendu záleží na programu, ale jelikož nespí po obědě a mladší syn ano, tak leží u telky ty 2 hodiny a kouká. Když je nemocný, tak u nás běží pohádky skoro celý den, ale u toho pospává, nebo si hraje a má to jako kulisu. Občas se stane, že potřebuji vytřít, nebo něco dodělat a kluci jsou otravní, tak pustím na půl hoďky, ale určitě to není víc jak 2× do týdne. Jsme dost aktivní a doma moc času netrávíme.

Hobitka
Závislačka 3476 příspěvků 05.02.17 21:45

P. S.

Jo, a kdyz prijedou k dedovi, tak bych to kostovala tak na 4 hodiny denne, ale jsme tak na 3-4 dny co 6 tydnu, tak tomu nechavam volny prubeh.

Co sjizdej: Smoulove, Gumidci, Prasatko Pepa, u mladsiho stale Krtek, Teo, Mickeyho klubik, Byl jednou jeden zivot, Zizalaci, Pohadky o masinkach, Kata a Skubanek, Vceli medvidci, Masa a medved, Pohadky ovci babicky, Jen pockej! a dcera ma rada ceske celovecerni pohadky.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 05.02.17 21:45
@axelina píše:
Mám kolem sebe maminky které to bud s TV přehání (běží pořád) anebo zakazují…tak bych ráda udělala pruzkum jak dlouho pruměrně dovolujete koukat na pohádky u školkovýho dítěte(?) U nás ráno běží pulhodina pohádky z radia - mluvene slovo a pak večer kouká tak 1.5 hodiny na pohádky - mašina Tomáš, odtahove auto, Pat Mat, Škubánek.. samozřejmě by koukal i víc ale snažím se to držet v těchto mezích..

U nás ráno od 6:00-6:20, to jen abych je dostala z postele a šli snídat než jedou do školky, pak večer večerda+další pohádky do cca 19:20, pak koupání a spaní :palec: Zhruba obden pohádku v tv nechtějí výměnou za delší čtení před spaním :palec:

Fjodorka
Extra třída :D 11236 příspěvků 05.02.17 21:46

Tříletá si cestou ze školky vymyslí pohádku (u nás teď frčí disneyovky, takže film, Malá mořská víla, Medvídek Pú, Lví král apod.), někdy ani na ni nedojde, jindy pustíme a po pár minutách si spolu hrajeme a je to jako kulisa, během toho i ve vedlejší místnosti večeří a tak.
O víkendu chce víc, ale to už regulujeme. Jeden den je ale vždycky bez televize. Ona je takový vděčný divák, což mě dost děsí, kdyby mohla, kouká pořád :-( vůbec jsme jí to neměli ukazovat. Ale to bylo ještě v době, kdy jsem ještě věřila na děti, které si místo čokolády vezmou radši jablko a místo pohádky si radši postaví věž z dupla.

Příspěvek upraven 05.02.17 v 21:50

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19827 příspěvků 05.02.17 21:47

Mám pětiletého a pohádky jak kdy. V týdnu je to cca 20 minut ráno a odpoledne cca hodina. Taky záleží, jestli jsme celé odpoledne doma nebo někde trajdáme. Takže někdy je to 20 minut, někdy hodina a půl, někdy nic. Teď v zimě je to víc.
O víkendech, tuplem teď v zimě, těžko můžem být venku celé dny a návštěvy jsou omezené, protože jsou okolo nás všichni věčně nemocní, tak je toho víc, řekla bych že tři hodiny určitě.
Při nemoci jedou pohádky většinu dne, snažím se to střídat, třeba hodinu a půl pohádka (animovaný film), půl hodiny jiná činnost, ale ono toho vleže v posteli mnoho dělat nejde… Řekla bych, že se kouká až dost, už se těším, až bude lepší počasí a budeme moct být venku.

axelina
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 3 inzeráty 05.02.17 21:49

Díky za příspevky…tak vidím že je to všude jinde plus minus stejné…jsem uklidněná :-) já pokud do něj chci dostat třeba medicínu nebo mu dělat něco nepřijemneho, nebo chci aby jedl něco co odmítá tak se bez pohádky neobejdu.. ale jinak to držím v tom limitu celkově do 2hod denně..

marfra
Generální žvanilka 23219 příspěvků 28 inzerátů 05.02.17 22:01

No u nas nejedou primo pohadky v televizi. Maly (4 roky) si pousti na youtube takove ty blbosti natocene lidma. Treba ted ma obdobi zraloku, takze si pousti videa, jak nekdo jezdi se zralokem (hrackou) ve vane, nebo v umyvadle, semtam narazi i na nejaky dokument apod. Na to se diva behem odpoledne a vecer tak 3× po pul hodine. Pres den je ve skolce. Vecer pred spanim pak cteme klasicke pohadky (Karkulku, Pernikovou chaloupku apod.) z knizky. Ale je to jak pise @Mar__tanka1983 o vikendech je to vic a stejne tak ted pres zimu nebo kdyz je dite nemocne. Jinak nas maly je takovy neposeda, on jeste treba u hodinove pohadky nevydrzi. Zkouseli jsme i kino, ale jeste to nezvladne se tak dlouho na neco soustredit, takze u nas je to vzdy ta pul hodinka max. Pak si jde hrat a po nejake dobe se zase podiva a tak porad dokola.

Příspěvek upraven 05.02.17 v 22:04

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 05.02.17 22:01

Ahoj. Dceři budou 3 roky a pouštím jí jen krátké pohádky, které vyberu a stáhnu. Maximálně 3 pohádky po cca 8 minutách, ale nepouštím je každý den. Tak 2× až 3× v týdnu. Ráda má Chaloupku na vršku, Macha a Šebestovou, Pata a Mata, Fíka a tak.
No, ale mám zatím jen jedno dítě, tak doufám, že zůstanu zásadová i pozdéji :)
Ale já se teda hodně snažím číst spíš knížky. Alespoň půl hodiny každý den, klidně hodinu- něco dopoledne něco odpoledne.

fia80
Závislačka 2974 příspěvků 05.02.17 22:27

Koukají cca hoďku denně (skoro 3 a skoro 5 roků).

Ale pokud chcete, aby se u pohádek trochu i vzdělávali, tak doporučuji, abyste jim pouštěli pohádky v angličtině - na youtube je toho hafo. Jim to nevadí, že to je anglicky/německy atd a budují si pasivní slovní zásobu a já mám pro sebe z toho lepší pocit :)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19827 příspěvků 05.02.17 22:29

@marfra přesně, ty blbiny na youtube :zed: :zed: náš mladej okolo čtyř let chtěl pořád koukat na ty anglicky mluvená videa, kde lidi rozbalujou kindervejce a pak si s těma hračkama hrajou :roll:
A u nás jedou klasické 90ti minutové pohádky (V hlavě, Ledové království, Kniha Džunglí, Hotel Transylvánie atd atd, a pak zbožňuje Pokémony)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19827 příspěvků 05.02.17 22:32

@fia80 jojo, taky pouštím některé pohádky v AJ, pro ten pocit. některé pohádky mám stažené česky i anglicky, tak mu je střídám, říkám si, že když si pamatuje, co tam říkají v češtině, tak mu potom lépe dochází smysl slov v angličtině :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >