Jaké pojištění pro svobodnou na nemoc a úraz?

Anonymní
31.10.19 22:47

Jaké pojištění pro svobodnou na nemoc a úraz?

Dobrý den, prosím o radu, kde se pojistit. Svobodná, jde mi jen o úraz a nemoc (nejde mi o vyplácení rodině v případě smrti atd.). Děti nemám. Jsem živnostník, povinně zdravotní si platím, ale nic více. Nemohu dát nyní měsíčně vysokou částku, jsem v tísni. Od ledna ŽL zřejmě pozastavím a půjdu na HPP, kde budu mít normální nemocenskou. Pojištění nechám pak běžet i při HPP. Jde mi o mezidobí. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1020
31.10.19 23:21

Když tu proklikáte pár diskuzí, tak k tomu všemu tam už info zřejmě najdete. Především na to nelze bez dalších informací úplně dobře odpovědět. Cenu pojištění tvoří mnoho věcí a v pojistných podmínkách také existují různé výluky. Nepíšete ani, co děláte, což je jedna z docela zásadních věcí pro zařazení do rizikové skupiny.
Vypadá to, že chcete řešit jen výpadek příjmu ve smyslu… budu mít zápal plic, budu tři měsíce doma, tak na dorovnání ztráty příjmu? Tak to má za prvé čekací dobu min. 2 měsíce, což už možná budete na HPP a jednak se to nedá udělat od prvního dne, ale až od 15. dne, což je ale dražší, než od 29. dne pr. neschopnosti, takže vzhledem k úspoře na pojistném budete zřejmě volit levnější variantu…
Především byste si měla ujasnit, jaká rizika chcete pojišťovat, proč a na kolik. Smrt ne… dobře… a jaká tedy z těch zbývajících… invalidita, závažná onemocnění, denní odškodné na úraz, pojištění pracovní neschopnosti, trvalé následky…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
5.11.19 08:18

Hoooodně zjednodušeně- pokud v případě pracovní neschopnosti chci dostávat 100 denně jako plnění, tak mě to stojí 100 měsíčně. 500-500… Opravdu hodně zjednodušené. Jak psal Roman, nejdražší variantou je plnění od 15. dne neschopnosti (tedy za prvních 14 nedostanu nic). Levnější je od 29. dne a ještě levnější od cca. 60. dne. Vždy to znamená, že na tu „nezaplacenou“ dobu musím mít vlastní rezervu (nebo to nějak přežít). I OSVČ mohou mít „neschopenku“- podobně, jako zaměstnanci. Je na to i podobné pojištění, ale nekomerční. Nicméně - reálný smysl to má možná pro opravdu dlouhodobé onemocnění v řádu měsíců. Zase to není drahé. U zaměstnance má pojištění pracovní neschopnosti také smysl, ale ta výše se volí podle toho o kolik mu poklesne příjem. A u zaměstnance to není 100%, jako u OSVČ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat