Reklama

Jaké pomazánky děláte pro nejmenší děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 13.03.18 13:30
Jaké pomazánky děláte pro nejmenší děti?

Ahoj,

můžete mi prosím dát tipy na konkrétní pomazánky, které doma děláte a hlavně, které dětem chutnají. Mám doma jednoroční (ta je žrout) a pětiletou (ta je strašně vybíravá). Chci to ale hlavně kvůli té malé. Na rohlík jí mažu jen lučinu, ale chtěla bych zkusit i něco jiného, třeba nějaké tvarohové pomazánky, vajíčkové…

Já pro nás doma dělám jen pár pomazánek a většinou s majonézou, cibulí, kořeněné nebo třeba škvarkovou pomazánku, což se pro malou moc nehodí.

Děkuju za tipy.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

selia
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 9 inzerátů 13.03.18 13:33

U na doma je hit drozdova. Jinak koukni sem do re eptu, je jich tam na pomazanky celkem dost.

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 13.03.18 13:34

@Yarisek u nás letí cizrnová, z červené čočky, vajíčková a rybičková - to je fakt top.. jinak do lučiny může přidat třeba bylinky, mrkev a hned to má jinou chuť.. jo a ještě pomazánka z červ. řepy..

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 13.03.18 13:37

@Yarisek rybičková, hummus, avokádo s tvarohem, z červené řepy a oříšků, z fazolí, vajíčkovou, mrkvovou, z pečené dýně a nebo pečených paprik (tu jsem ještě nedělala a chystám se na ni)

unuděná
Kelišová 5362 příspěvků 1 inzerát 13.03.18 13:45

V podstate uplne jakakoli zelenina ci lustenina se da nastrouhat ci upect a pak namackat do tvarohu/luciny/po­maz. masla. Dochutit poruznu bylinkami, paprikou, lehce kari nebo kecup…tady myslim muzes experimentovat do aleluja ;) me deti na to moc nejsou.,skoda, oni nejradsi na pecivo obyc maslo, sunku, salat a trochu kecupu a dat „do hambace“ :mrgreen:

Keshi
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 13.03.18 13:55

Malej miluje avokádovo-rajčatovou, cizrnovou a z pečeného lilku.

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 13.03.18 13:57

@martina.se S tou mrkví a zeleninou do lučiny, to je dobrý nápad. Díky. A máš nějaký speciální recept např. na tu řepnou? Nebo to stačí zadat na netu?

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 13.03.18 13:58

@unuděná Moje první dcera na tu právě vůbec nebyla, takže jsem to vůbec nedělala.

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 13.03.18 13:59

@selia A myslíš, že roční dítě může droždí? Předpokládám, že se tam dává syrové.

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 13.03.18 14:05
@Yarisek píše:
@martina.se S tou mrkví a zeleninou do lučiny, to je dobrý nápad. Díky. A máš nějaký speciální recept např. na tu řepnou? Nebo to stačí zadat na netu?

mrkni na net, ale u nás je lučina základem hodně pomazánek.. co se týče řepy - buď nastrouhat najemno a šupnout do lučiny, nebo dělám s vajíčky. Recepty najdeš na netu, taky čerpám takhle ;)

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 13.03.18 14:07

@Yarisek drožďovka se vaří.. a dávají se do ní vajca.. taky najdeš na netu, u nás ale nikomu nechutná.. mi jen, když je čerstvá - teplá :lol:

selia
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 9 inzerátů 13.03.18 14:20

@Yarisek to se rozpusri na panvi, na to vejce, vlastne michana vajicka s drozdim, vystydle se to pak micha se zakladem. Rocnimu davam.

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 13.03.18 14:29

@martina.se A když děláš tu rybičkovou, jaké myslíš, že by šly použít rybičky pro roční dítě?

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 13.03.18 14:31

@unuděná A odkdy myslíš, že můžou děti pomazánkové máslo?

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 13.03.18 14:34

@EmmaAnna @martina.se

A děláte nějakou pomazánku ze syrové řepy? Nebo vždy vařenou / pečenou. Teď jsem našla jeden recept a tam se peče. Ale přijde mi, že to tím ztratí ty vitamíny. Díky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama