Reklama

Jaké pravomoci má rozhodce a rozhodčí při nálezu dluhu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 19:38
Jake pravomoci ma rozhodce a rozhodci nalez na dluhu?

Ahoj

Loni jsem mela pujcku asi na 30tis. Tedka dosel dopis se zelenym pruhemod nejakeho rozhodce a rozhodci nalez ze tam byl nedoplatek jedna splatka. Bohuzel to xpada ze je to asi pravda protoze jsme tam byli pozadu a asi jsme to blbe spocitali. Kazdopadne tedka psal dopis rozhodce ze zada o doplaceni a chce 9% urok ale neni nikde napsano jak se to pocita. Kamaradka rikala ze je 9%denne z jistiny…plus si zada dalsich asi 25 000kc na poplatcich atd…dluzna castka byla asi 4500kc a tedka sakumprask je to cca skoro 30tis vse zaplatit do 3 dnu.
Mela jsem za to ze rozhodci dolozky jsou zrusene. Nasla jsem si pana na netu a je to skutecne advokat a rozhodce ale kdyz sem tam volala tak ne akorat bylo receno at zaplatim a dal se semnou nebavili.

Odvolani podat nemuzu neb jsem prosvihla lhutu. Dopis dle razitka je z 8.11. a ja ho nasla ve schrance dneska. Volala jsem na postu jak je to mozne takze me doslo doporuceni domu a ze pak zadavatel zadal vhodit do schranky tak ho vhodili do schranky. Na to jsem poste rekla ze sem nedostala upozorneni a ani me ho nehodili do schanky ze je to skoro 2 mesice a ze spis to je tak ze ho postatcka svihla jinam a ten nekdo me ho tedka supnul do schranky…pani se me vysmala pry at to dokazu a jdu se soudit…

Ptam se co tedka…jak to funguje? Nemuzu mit exekuci? Zaplatit nemam z ceho a lhutu 3 dnu jsem stejne prosvihla…tak zkusit napsat doporucene ze zadam o splatky? Penize bych sehnala tak do 3 mesicu…ale po tel se vubec nechteli bavit…

Anonym prosim

Reklama

Reakce:

ejhle
Závislačka 2816 příspěvků 27.12.17 20:40

Ale tady asi nebude uplne cela pravda. Vydani rozhodciho nalezu predchazi zasilani vyzev k uhrade, posleze podani rozhodci zaloby. Rozhodce vyzve zalovaneho. Tento ma dostatecnou lhutu k vyjadreni se k zalobe. Teprve pote je vydan rozhodci nalez (muze a nemusi naridit jednani). Tento nalez ma silu rozsudku soudu a na zaklade takoveho nalezu je mozne naridit exekuci. Pripadne splatky je mozne dohodnout. Zalezi na dobre nalade zalobce a rozhodce. Muzes vyzkouset napsat pisemny pozadavek. Ale moc bych tomu neverila.
Jediny,,opravny'' prostredek, je podani navrhu-zaloby na zruseni navrhu rozhodciho nalezu. Podani takoveho,,oprav­neho'' prostredku ma odkladny ucinek na vykonatelnost. V mezidobi zaplatit a pak vzit zpet. Timto se vyhnete exekuci. Ale rozhodne zaplatite navic uroky, poplatky a naklady spojene s novou zalobou. Takze s deste pod okap. Ono totiz, zrusit rozhodci nalez neni jenom tak. Je to docela veda. Jde to pouze v urcitych a zakonem stanovenych pripadech. Takze to si tezko napises sama, takze dalsi penize za pravnika. 30 tisic neni takova darda. To bych nekde sehnala, zaplatila a priste si ohlidala finance.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 20:25
@ejhle píše:
Ale tady asi nebude uplne cela pravda. Vydani rozhodciho nalezu predchazi zasilani vyzev k uhrade, posleze podani rozhodci zaloby. Rozhodce vyzve zalovaneho. Tento ma dostatecnou lhutu k vyjadreni se k zalobe. Teprve pote je vydan rozhodci nalez (muze a nemusi naridit jednani). Tento nalez ma silu rozsudku soudu a na zaklade takoveho nalezu je mozne naridit exekuci. Pripadne splatky je mozne dohodnout. Zalezi na dobre nalade zalobce a rozhodce. Muzes vyzkouset napsat pisemny pozadavek. Ale moc bych tomu neverila.
Jediny,,opravny'' prostredek, je podani navrhu-zaloby na zruseni navrhu rozhodciho nalezu. Podani takoveho,,oprav­neho'' prostredku ma odkladny ucinek na vykonatelnost. V mezidobi zaplatit a pak vzit zpet. Timto se vyhnete exekuci. Ale rozhodne zaplatite navic uroky, poplatky a naklady spojene s novou zalobou. Takze s deste pod okap. Ono totiz, zrusit rozhodci nalez neni jenom tak. Je to docela veda. Jde to pouze v urcitych a zakonem stanovenych pripadech. Takze to si tezko napises sama, takze dalsi penize za pravnika. 30 tisic neni takova darda. To bych nekde sehnala, zaplatila a priste si ohlidala finance.

Jenze takhke to bylo nasla jsem to az ted ve schrance… a 30 000kc nasetrim tak za rok az…

ejhle
Závislačka 2816 příspěvků 28.12.17 21:03
@Anonymní píše:
Jenze takhke to bylo nasla jsem to az ted ve schrance… a 30 000kc nasetrim tak za rok az…

Tak jinak, jsem z oboru. Chcete mi fakt tvrdit, ze vam nedosla ani jedna vyzva k uhrade dluzne castky? Ze Vam nikdo neposlal predzalob. vyzvu? Ze Vas rozhodce nevyzval k vyjadreni se k navrhu na vydani rozhodciho nalezu? Ze najednou, z cista jasna jsi nasla ve schrance rozhodnuti? Pokud to tak je, tak sup za advokatem, tam by cesta byla…ale stejne neverim. Ti rozhodci nejsou hlupaci - obzvlaste pokud je ten rozhodce i advokat…

ejhle
Závislačka 2816 příspěvků 28.12.17 21:05
@Anonymní píše:
Jenze takhke to bylo nasla jsem to az ted ve schrance… a 30 000kc nasetrim tak za rok az…

Rok nikdo cekat nebude.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.17 08:51
@ejhle píše:
Tak jinak, jsem z oboru. Chcete mi fakt tvrdit, ze vam nedosla ani jedna vyzva k uhrade dluzne castky? Ze Vam nikdo neposlal predzalob. vyzvu? Ze Vas rozhodce nevyzval k vyjadreni se k navrhu na vydani rozhodciho nalezu? Ze najednou, z cista jasna jsi nasla ve schrance rozhodnuti? Pokud to tak je, tak sup za advokatem, tam by cesta byla…ale stejne neverim. Ti rozhodci nejsou hlupaci - obzvlaste pokud je ten rozhodce i advokat…

věřit nemusíš…ale pos pslatnosti sme byli někdy před rokem a něco když jsme měli tu pujčku tak to ano pak psala ta společnost sms že jsme třeba týden po splatnosti ale pak se dle nás vše doposlalo…od té doby nic ani sms nic. Tedka mám teda asi pár měsícu nový číslo ale víc jak rok sem měla tamto a nikdo nepsal…

našla jsem to ve schránce pod letákama…těžko říct jestli to poštačka hodila jinam nebo zapomněli atd…a na advokáta nemám…

jediné co mě napadá napsat rozhodci a vysvětlit situaci a zažadat o odpuštění penále? Ani nevím jak se počítá zda je toé denně atd…

ještě zkusím sehnat sehnat přivýdělek ale potřebovala bych to apson na 2 měsíce odložit než třeba něco málo našetřím a vyzjistím atd…

když bych nereagovala co se stano? Přišlo by předtím EPR nebo rovnou exekuce?

ejhle
Závislačka 2816 příspěvků 29.12.17 09:06

Chces mi fakt tvrdit, ze jsi nedostala vyzvu k vyjadreni se k zalobnimu navrhu??? Pokud ne, tak zajdi alespon do mejake bezpl. poradny. tam ti muzou pomoci. Ale jak rikam. Moc neverim. Mela jsem. tolik klientu, kteri tvrdili to stejny, pak clovek nahledne do spisu a nestaci se divit. Pokud nelzes, tak se omlouvam.
A k tomu kolik je penale. To najdes ve vyrokove casti, vetsinou to byva zvyraznene tmave, je tam uvedeno jak penale vypocitat.
Napsat rozhodci a veriteli muzes. Ale moc byvh na to nespolehala. A k tomu Epr, yslis elektronicky platebni rozkaz? Ten uz nebude. Je vydan rozhodci nalez. Bude rovnou narizena exekuce. Jako pokud chces, zacerni sve identifikacni udaje a odesli mi do zpravy ten rozhodci nalez. Kouknu na to a napisu alespon navod na vypocet penale. V zadnem. pripade nebudu psat zadne podani.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >