Jaké připojení k internetu pro syna

Anonymní
21.10.20 22:08

Jaké připojení k internetu pro syna

Milé maminky, prosím o radu, nejsem technicky zdatná. Jsem samoživitelka, syn je středoškolák, těžce postižený, ale zvládá SŠ. Muže doma nemáme, ani není s kým se poradit. Syn je připojen online do školy, jsme na chatě, jediné připojení tu máme notebook a modem (takovou tu krabičku), tzv. pevný internt do zásuvky od TMobilu. Syn je ale připojen řadu hodin denně, škola učí podle plného rozvrhu, i 9 hodin denně, plus vypracovává úkoly, myslím, že modem takový zápřah nevydrží. Hledám tedy „do rezervy“ jiné řešení, až modem selže (netuším, zda budou pak prodejny TMobilu vůbec otevřené k reklamaci a výměně, zda tedy vůbec bude možnost dojet do města atd., podle vývoje lockdownu). Prosím, poraďte druhé, rezervní, levné připojení.
Internet zčásti potřebuji i já.
Nechci, aby zameškal ve škole, i jediný den je znát, viz jeho zdr. stav, kdy pracuje pomaleji. Škola ho moc baví. Zkusila jsem i připojení pře hot spot v mobilu, ale nezdařilo se mi, navíc by bylo jen krátkodobé, provizorní.
Děkuji, anonym viz popis osobní situace :srdce: :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60894
21.10.20 23:15

Modem neselze, není důvod.. Modemy jsou stavěny na nonstop připojení.. Max si od společnosti porid druhý, záložní.. Máš pevné připojení, tzn důležitá je rychlost a stabilita, pokud net nepadá, můžeš se v klidu přes WiFi či další kabel napojit o ty :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60894
21.10.20 23:18

Jo a dělat si hot spot můžeš ve chvíli, kdy máš neomezená data.. Ale když si toto nastaví sama v mobilu, tak to znamená, že se na tebe lidi můžou napojit. Ty si jen v mobilu nebo ntb zapni WiFi, vyhledej síť, dej heslo a hotovo.. Název modemu a heslo je na modemu, bývá tam samolepka. Nebo jsi dostala s modemem od poskytovatele.. Pevný net bývá stabilní, narozdil od lte či 5 g, takže bych byla v klidu :think: na běžný provoz ala škola není třeba žádné super propojení.. To by musel např hrát online hry, tam už musí být rychlost :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama