Jaké přípravné kurzy na medicínu?

2.2.20 21:22

Jaké přípravné kurzy na medicínu

Dobrý den, asi to sem nepatří ale snažila jsem se najít alepsoň správnou kategorii :D Je tady někdo, kdo by byl schopný mi doporučit,,nejlepší” kurz na přípravu na medicínu v Praze? Chtěla bych primárně na 2 LF, která bohužel při mé smůle má jen kurzy přes internet. :( Přemýšlela jsem nad MUDRSTART, ale nikde jsem nenašla spolehlivé recenze, u kterých bych se nebála, že by si je napsali sami.
Mockrát děkuju :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58828
2.2.20 21:24

Žádný. Koupit modelové otázky, sednout na zadek a naučit se je. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
2.2.20 21:28

Stačí ti středoškolské učivo. :nevim: Nic navíc tam není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 21:32

Děkuju za rady, ale chci to mít alepsoň o trochu větší pravděpodobnost a navíc jsem se neptala, zda tam mám jít nebo ne, ale kam jít. Znám lidi okolo mě, kteří si tím prošli a i když byli dost chytří tak to měli jen o fous nebo šli až další rok. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58828
2.2.20 21:41
@Julie37 píše:
Děkuju za rady, ale chci to mít alepsoň o trochu větší pravděpodobnost a navíc jsem se neptala, zda tam mám jít nebo ne, ale kam jít. Znám lidi okolo mě, kteří si tím prošli a i když byli dost chytří tak to měli jen o fous nebo šli až další rok. :)

A dodělali to vůbec? Přijde mi, že u medicíny je ten poslední problém se tam dostat. :nevim: Svému dítěti bych teda medicínu rozmlouvala, pokud by byl pro něj problém udělat i přijímačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 21:41

Medina

Kup modelové otazky a nauč se je. Sám dekan nam pak nakonec rekl, že je to proto jestli jsme schopni naučit se větší kvantum informací ať jsou jakékoliv. Jinak zkus kurzy nultaku na 1. LF ty byly docela fajn a přihlasku si podej kam chceš :blush:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.20 21:42
@Julie37 píše:
Děkuju za rady, ale chci to mít alepsoň o trochu větší pravděpodobnost a navíc jsem se neptala, zda tam mám jít nebo ne, ale kam jít. Znám lidi okolo mě, kteří si tím prošli a i když byli dost chytří tak to měli jen o fous nebo šli až další rok. :)

Já tam studovala. Měla jsem prošlé testy doporučené pro 1.LF UK, kam jsem měla druhou přihlášku. To pomohlo, ale otázky tam nebyly stejné. Učivo z gymplu je samozřejmostí. To stačilo. Na 1.LF bylo snadné se dostat, ty testy se naučí i cvičená opice. Přijímačky na 2.LF byly těžší, ale dalo se. Držím palce, byla jsem ráda, že jsem na 2.LF. Těžší než se tam dostat, je ale udržet se tam. Ale nikdy jsem nelitovala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.2.20 21:45

@Julie37 Já bych teda řekla, že řešit přípravný kurz až v únoru je docela pozdě. Jestli máš mezery, tak budeš potřebovat spoustu času na učení. V žádném kurzu ti to do hlavy nenalejou a nikde nemají nějaké info o tom, co v těch přijímačkách bude. Prostě se jede přibližně středoškolské učivo biologie/chemie/fyzika, občas něco navíc.
Procházet modelové otázky můžeš i sama a pak si třeba zaplatit doučko na témata, která ti děljí problémy.
Anonym pro jistotu, podobné přípravné kurzy vyučuju.

• Nahlásit
  • Citovat
2.2.20 21:45
@Lama Lama píše:
A dodělali to vůbec? Přijde mi, že u medicíny je ten poslední problém se tam dostat. :nevim: Svému dítěti bych teda medicínu rozmlouvala, pokud by byl pro něj problém udělat i přijímačky.

Tak naučit se na přijímací zkoušky je jedna věc. Ale naučit se potom na všechny ty zkoušky a pochopit je věc druhá:smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 21:47
@Anonymní píše:
@Julie37 Já bych teda řekla, že řešit přípravný kurz až v únoru je docela pozdě. Jestli máš mezery, tak budeš potřebovat spoustu času na učení. V žádném kurzu ti to do hlavy nenalejou a nikde nemají nějaké info o tom, co v těch přijímačkách bude. Prostě se jede přibližně středoškolské učivo biologie/chemie/fyzika, občas něco navíc.
Procházet modelové otázky můžeš i sama a pak si třeba zaplatit doučko na témata, která ti děljí problémy.
Anonym pro jistotu, podobné přípravné kurzy vyučuju.

Omlouvám se, zapomněla jsem zmínit že jsem teprve ve druháku a chtěla bych jít už příští rok či až teprve ve čtvrťáku.:smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 21:52
@Anonymní píše:
Já tam studovala. Měla jsem prošlé testy doporučené pro 1.LF UK, kam jsem měla druhou přihlášku. To pomohlo, ale otázky tam nebyly stejné. Učivo z gymplu je samozřejmostí. To stačilo. Na 1.LF bylo snadné se dostat, ty testy se naučí i cvičená opice. Přijímačky na 2.LF byly těžší, ale dalo se. Držím palce, byla jsem ráda, že jsem na 2.LF. Těžší než se tam dostat, je ale udržet se tam. Ale nikdy jsem nelitovala.

Když mluvíš o 1. LF, tak jsem se bavila s holčinou, která ji už dokončila a říkala, že mezi studenty koluje knížka asi s 6000 otázkami a jakmile si ji budete tohle projíždět máte víceméně jisté přijetí. :smile: Snad si to pamatuju dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 21:53
@Julie37 píše:
Když mluvíš o 1. LF, tak jsem se bavila s holčinou, která ji už dokončila a říkala, že mezi studenty koluje knížka asi s 6000 otázkami a jakmile si ji budete tohle projíždět máte víceméně jisté přijetí. :smile: Snad si to pamatuju dobře.

A jinak moc děkuju. Je můj sen se dostat na 2. LF :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.20 21:54

Na 2.LF UK se hlásí dost lidí ve vztahu kolik berou. Ale vzhledem k tomu, že přijímačky jsou těžší, tak propad v prvních 2 letech je menší než na 1.LF UK.

Jen pro zajímavost:

V roce 2018 se na obor Všeobecné lékařství hlásilo:

na 1. LF 2560 lidí a dostalo se 846 uchazečů (33 % úspěšnost),
na 2. LF 2051 zájemců a dostalo se 180 uchazečů (8,7 % úspěšnost),
na 3. LF 2188 lidí a dostalo se 259 uchazečů (11,8 % úspěšnost),
na LF v Plzni 1773 lidí a dostalo se 423 uchazečů (23,9 % úspěšnost),
na LF v Hradci Králové 1679 zájemců a dostalo se 340 uchazečů (20,3 % úspěšnost).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.2.20 21:56
@Julie37 píše:
A jinak moc děkuju. Je můj sen se dostat na 2. LF :D

Jak jsem psala výše, dobrá volba. Menší LF, bližší vztah studentů i učitelů…Hodně štěstí, to člověk taky potřebuje…

• Nahlásit
  • Citovat
58828
2.2.20 21:58
@Julie37 píše:
Tak naučit se na přijímací zkoušky je jedna věc. Ale naučit se potom na všechny ty zkoušky a pochopit je věc druhá:smile:

To, ano, ale v postatě to s přípravou na zkoušky nijak nesouvisí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama