Jaké probiotika nebo vlákninu na suchou stolici?

40
7.11.20 13:11

Jaké probiotika nebo vlákninu na suchou stolici?

Zdravím, je to tak měsíc, kdy se dcera nadre, když potřebuje na velkou. A když už se zadari, tak jsou to suché malé bobky. Co byste doporučili? Vlákninu, probiotika? Díky za inspiraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14596
7.11.20 13:16

Kolik je dceři a co tak normálně jí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15903
7.11.20 13:38

Pije dost? Kolik sni zeleniny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.20 13:40

@Lenka_Hal no když není voda tělo si ji z prstu nevycuca. Hlavně to chce normální stravu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
7.11.20 13:53

Chce to dostatek tekutin, nevim, jak je dcera stara, ale dobra jsou lnena seminka, pres noc nechat namocene a rano do jogurtu/kase atd..i s tou vodou, ve ktere jsou namocena, nebo rovnou pouzit mleta. Probiotika doporucuju dr mercola, delaji se i pro deti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15903
7.11.20 14:35

Na me teda lnena seminka vubec nepusobi. :nevim: Tekutiny jsou zaklad, bez nich i vlaknina spis zhorsi situaci. Jinak je treba vyzkouset, ale u nas (krome jednoho syna, ten ma spis vecne opacny problem) krom tekutin funguje dostatek zeleniny, hlavne chroupat cerstvou. A probiotika nikdy neuskodi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2594
7.11.20 17:41

Hodně tekutin, hodně vlákniny. Švestky, ať už sušené přes noc namočit a ráno sníst i s tou vodou, nebo šťávu ze švestek. Probiotika. A dostatek pohybu. Můžeš zkusit i Laktulosu. Ale poku se i přes zavedená opatření stav nezlepší, tak doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
7.11.20 19:08
@Lenka_Hal píše:
Na me teda lnena seminka vubec nepusobi. :nevim: Tekutiny jsou zaklad, bez nich i vlaknina spis zhorsi situaci. Jinak je treba vyzkouset, ale u nas (krome jednoho syna, ten ma spis vecne opacny problem) krom tekutin funguje dostatek zeleniny, hlavne chroupat cerstvou. A probiotika nikdy neuskodi.

Ja to objevila v tehotenstvi a me to zbavilo zacpy uplne, ale musi se to zkusit, to je jasny..take to urcite neni vhodne pro male dite, nebo dokonce batole, musi se to hodne rozkousat a zapit dost vodou..ale pro me to byla uplna spasa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
7.11.20 23:12

Dr dceři napsala Forlax, je to nenavykove. Dcera užívala tak 2 měsíce skoro každý den, postupně jsem snizovala. Teď dám sem tam. Je to sladký prášek rozpustný ve vodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7125
7.11.20 23:16

Nevíme, kolik jí je. Já už mnoho let užívám psyllium, i teď v těhotenství je to k nezaplacení. Zácpu neznám. Pro malé děti to ale asi vhodné není, jedině v kapslích (já užívám prášek rozmíchaný ve vodě), je každopádně nutné opravdu hodně moc pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.20 07:56

Stačí zvýšit příjem tekutin. A pak pravidelný pohyb pro dobrou peristaltiku střev. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
8.11.20 09:19

Všem děkuji za rady, je mi jasné, že je to hlavně stravou. Obdivuji všechny vaše děti, co evidentně ji, co jim dáte. To moje dítě nejí skoro nic. Pití je jak kdy. Někdy vypije víc jak litr vody, čaje a k tomu půl litr mlika. Kdyby mohla je jen na mliku. Jinak nejí sladký, nepozre presnidavku, občas si dá jablko, ale to už opravdu musí padat hlady. To samé zelenina, bud musí být mixla, nebo ve vývaru atd. Syrovou vůbec. Pohybu má dost, je nezastavitelna. Jo a je jí 20 měsíců.

@Ladein o Forlaxu jsem slyšela, ale chci nejdřív zkusit vše, než půjdu k doktorce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
8.11.20 10:00
@Andys89 píše:
Všem děkuji za rady, je mi jasné, že je to hlavně stravou. Obdivuji všechny vaše děti, co evidentně ji, co jim dáte. To moje dítě nejí skoro nic. Pití je jak kdy. Někdy vypije víc jak litr vody, čaje a k tomu půl litr mlika. Kdyby mohla je jen na mliku. Jinak nejí sladký, nepozre presnidavku, občas si dá jablko, ale to už opravdu musí padat hlady. To samé zelenina, bud musí být mixla, nebo ve vývaru atd. Syrovou vůbec. Pohybu má dost, je nezastavitelna. Jo a je jí 20 měsíců.@Ladein o Forlaxu jsem slyšela, ale chci nejdřív zkusit vše, než půjdu k doktorce.

My mame 18 mesicu a syroveho taky moc nesni..tak mozna kus papriky a z ovoce mandarinku nebo vino…jak ji jdou polivky? Po zeleninovy polivce jde holcicka spolehlive a taky po zakysanych mlecnych..jak ji jogurty, tvarohy? Ja ji pridavam do svaciny trochu zakysany smetany, nebo ji taky chutna kefir, to je taky jistota na kadeni :-), na seminka je urcite mala..a chapu, ze chces nejdriv zkusit vse jine, nez leky, taky bych to tak mela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
8.11.20 10:17

@Andys89 Tak můžeš ji to dát třeba sem tam, ať se jí uleví. Já jsem toho taky zkoušela dost, ale tím, že toho sní málo, tak moc nešlo ji ulevit stravou.
Kysané výrobky jí? Třeba do kefiru rozmixovat ovoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama