Reklama

Jaké rady od rodičů jste si vzaly k srdci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenka002
Závislačka 4605 příspěvků 27.08.18 20:00
Jaké rady od rodičů jste si vzaly k srdci?

Dnes jsme o tom debatily se ségrama, tak mě přepadla zvědavost, co vy :lol:.

Já mám zažité (mimojiné, vybírám ty nej):

Myj si ruce, nejez toho kapra jako kdyby to byl řízek, do sněhu v lodičkách nechoď, měj u sebe vždy prezervativ (to až později), nepij ledovou vodu, když jsi uřícená, udělej ty státnice, byla by škoda se na to vykašlat, no tak jsi těhotná, co naděláš

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

bublinek
Kelišová 5020 příspěvků 27.08.18 20:05

nejez toho kapra jako kdyby to byl řízek - toto moc nechápu, co se tím říká?

Evulina
Neúnavná pisatelka 15166 příspěvků 27.08.18 20:06

Od mírumilovné mámy, která vyjde s každým: „Musíš se podívat na to, jaký tenhle člověk měl dětství a další život, on za to vlastně nemůže, že je tak zlej/zatrpklej.“
„Nedělej druhým to, co nechceš, aby oni dělali tobě“.

Snažím se tím řídit, i když někdy to jde hodně těžce. Ale když se mi to povede a k nějakému blbovi, který čeká, až na něj vystartuju, přistupuju asertivně, v klidu a vlídně, fakt se to vyplácí. Buď se uklidní a nakonec se s ním dá docela dobře mluvit anebo aspoň dá ve většině případů pokoj :mrgreen:

PupuP
Kecalka 497 příspěvků 27.08.18 20:06

Jdi za svym snem :srdce:
Penize nejsou nejdulezitejsi :mrgreen:
Nemej odhalena zada,nastydnes
:mrgreen: :mrgreen:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15166 příspěvků 27.08.18 20:06
@bublinek píše:
nejez toho kapra jako kdyby to byl řízek - toto moc nechápu, co se tím říká?

Aby si dala pozor na kosti ne? ;)

Evulina
Neúnavná pisatelka 15166 příspěvků 27.08.18 20:07
@PupuP píše:
Jdi za svym snem :srdce:
Penize nejsou nejdulezitejsi :mrgreen:
Nemej odhalena zada,nastydnes :mrgreen: :mrgreen:

Moc hezký ty dvě první věci, máš prima rodiče :pankac:
Vlastně tu dvojku mi máma taky často říká 8)

MyDestinka
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 27.08.18 20:09

Ty nejdůležitější věci v životě nejsou věci :srdce:

Lenka002
Závislačka 4605 příspěvků 27.08.18 20:10
@bublinek píše:
nejez toho kapra jako kdyby to byl řízek - toto moc nechápu, co se tím říká?

polykala jsem kosti

Uživatel je onlineAnna766
Hvězda diskuse 68988 příspěvků 27.08.18 20:10

Žádné

Lenka002
Závislačka 4605 příspěvků 27.08.18 20:11

@Evulina jo :lol:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 27.08.18 20:11

Tak rad toho typu,které jsou uvedeny nahoře,si člověk vezme nevědomky nespočet,ale spíš věci,které se mi v dětství nelíbily,dělám dneska jinak. Naše máma byla velice hádavý typ,který uměl vše nejlíp,takže se z principu s manželem nehádám a vše řešíme v klidu. Také se snažím vždy omluvit,když někdy ujedu-v čemkoliv. A ukazují druhým,že mi na nich záleží,mamka byla docela chladná. Nemohla za to,vyrůstala sama bez matky a otec s macechou nestáli za nic. A to,co my chybělo v dětství se snažím dávat svému synovi.

Konnny
Ukecaná baba ;) 2057 příspěvků 27.08.18 20:13

Já si žádný smysluplný rady nevybavuju. Leda snad mazej si ty ruce po umytí krémem:)

tulipán
Závislačka 2951 příspěvků 27.08.18 20:17

Vstavej vesela, dobra kniha je dobry pritel, s chuti do toho a pul je hotovo (pravda, ale furt to nesnasim :lol: ), nezapomen klice (na to jsem byla expert), dones ten destnik i zpatky domu ( :oops: to se mi nekdy i povedlo), nekoukej do toho zrcadla nebo na tebe vyleze cert, vzdycky poslouchej brachu, ucit se, ucit se, ucit se :mrgreen: .

mayecka
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 27.08.18 20:19

Bohužel nic otec alkoholik a mamka na mě kašle do dnes. :kytka:
Ale za to se snažím teď svým dětem vštěpovat co nejvíce :hug: :mavam:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2364 příspěvků 27.08.18 20:20

Myj si ovoce je evergreen porad, i ted v dospelosti, a stejne to nedelam. Jediny, co si ted vybavuju, je taky „at ti nenastydnou zada“ a „vem si ponozky/pantofle, at nenastydnes“. Jinak nevim, rad bylo hodne, ale ze bych si nejaky fakt echt vzala k srdci, to asi ne. Spis na me pusobili jinak, nez radama :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >