Jaké roční období je nejlepší pro narození miminka?

5
20.1.07 15:13

Jaké roční období je nejlepší pro narození miminka?

Jaké roční období nebo konkrétní měsíc je podle Vás po všech stránkách nejlepší pro narození miminka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.1.07 15:26

Já si myslím, že je to jedno. A spoustě maminek na tom nezáleží, hlavně, když je miminko zdravé :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.1.07 15:30

Podle me je lepsi studenejsi mesic. Dokud ditko necinne lezi v kocarku, neni problem ho zachumlat. Vetsi se porad krouti, nesnasi rukavicky apod. A na jare kdyz uz je teplo zacne samo capat, v lete pobihat… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
16301
20.1.07 15:30

souhlas s prvním anonymem :D :D :D

a ted aktuálně přidávám, nejl. v druhé polovině roku, at jej vezmou bez problémů do školky :lol: :lol: :lol: . myl jsme, bohužel unorový a dělají všude problémy :cry: .

a ber to vše s nadsázkou, ju :wink:

štastné a zdravé mimčo přeje Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.1.07 15:33

IRIAS - jak to myslíš, že dělají problémy ? My jsme taky únorový :cry: :roll: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
5
20.1.07 15:37

No to, že je nejdůležitější, aby bylo mimi zdravé, jsem brala jako naprostou samozřejmost…Myslím, že všem maminkám je nakonec jedno, kdy se jim dítě narodí, ale prostě mě zajímaly názory pro a proti různým obdobím…
Pokud bychom šly do detailů, tak stejně se nedá v tomto směru nic naplánovat, příroda si to zařídí sama podle svého, takže je potřeba v tomto tématu hodně „idealizovat“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4921
20.1.07 15:38

Já jsem měla termín na konci února, malý se narodil 1.3. a bylo to vážně super! Začínalo být hezky, malý se zachumlal, ale sluníčko už pěkně svítilo, měli jsme před sebou celé jaro a léto, na podzim mu bylo půl roku a teď v zimě začíná chodit, dám mu kombinézu a jde se.

Já si ale myslím, že ti každá mamča řekne že ten její termín byl ideální, ono je to vlastně pravda.

Já jsem například měla na konci těhotenství oteklé nohy a vůbec si to nedokážu představit v létě…to musí být s tím břichem fakt náročný!!!

S tou školkou mají holky pravdu, to je potom trošku problém, v tom jsou praktičtější letní děti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16301
20.1.07 15:41

anonymko,

chci dát syna do školky, abych mohla nastoupit do práce ( zam. mi nebude držet místo déle jak 3 roky) a tak syn bude mít v září 2,5 roku. což je pro ně velmi malý a držet místo do jeho 3 let :cry: spousta problémů… nu,uvidíme .

I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
20.1.07 16:37

Taky si myslím, že je nejdůležitější, aby bylo mimčo zdravé, já mám jedno dítko v září a druhé v květnu, ale myslím, že ty jarní měsíce jsou přece jenom lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15855
20.1.07 17:27

Samozrejme, ze nejdulezitejsi je zdrave miminko, ale dle mne je nevhodnejsi mit miminko na jare. Uz kvuli pocasi a tak. Nehrozi zadne mrazy a inverze a navic v lete uz mate smejiciho se prcka, kterej se muze valet na dece :lol:
Mne se dcera narodila zacatkem cervna roku 2003. Tenhle rok bylo hrozne teple leto i jaro - v podstate od meho nastupu na MD v pulce dubna bylo teplo, takze jsem litovala, ze nemam mimi driv, pac jsem prenasela skoro dva tydny a byt s nejvetsim „bubnem“ ve 30 stupnich neni nic moc… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
20.1.07 17:32

Já si myslím, že je úplně jedno, kdy se miminko narodí, každé jarní období má své plusy i mínusy a každý má také tád jiné počasí. Nám se Honzik narodil začátkem prosince a nijak jsme to neplánovali, jen jsem vy:,–(ila prášky a začali jsme to zkoušet, no a povedlo se to hned, tak jsme se začali těšit na Vánoce, kdy už budeme tři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
20.1.07 17:48

Každé období má svoje klady a zápory. Nám se obě holky narodily v červnu (dva roky od sebe) a neměnila bych :-) Pro mě to bylo super :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4097
20.1.07 18:07

Helenka je v prosinci, mela se narodit zacatkem ledna. V zime byla pekne schovana v teple, kdyz zacala rozum brat, bylo uz venku hezky a treba jsme se chodili hodne koupat apod. A ted na jare zacneme zkouset nocnik, to ji bude skoro rok a ctvrt, takze podle odborniku nejlepsi cas :) Ja myslim, ze je to vcelku jedno, kazde obdobi ma neco do sebe. My to nijak neplanovali. Ted spis chci s druhym ditkem se trefit do stejneho casoveho obdobi, aby mohlo nosit podedene veci. A taky doufam, ze to bude opet holka, vetsinu veci mam ruzovych. Ovsem na dalsi mimi jeste nezadelavame, takze uvidime, jak to jednou vyjde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
20.1.07 18:49

Ahoj. Prvni dcera se narodila presne na Mikulase a druha na zacatku kvetna. Me vic vyhovovalo kvetnatko. Nemusela jsem ji hned tak moc navlekat ani resit zacatek vychazek, protoze venku bylo celkem teplo, takze vychazkovat jsme mohly hned. S tou zimni jsme museli pockat tyden a potom jen ven jen na chvilku. Pul rocni dite snasi mrazy lepe nez novorozene. Oblikani bylo jinak problem u obou at to bylo male mimi nebo rocni…

Ale samozrejme priznavam, ze to asi naplanovat vetsinou nejde.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
409
20.1.07 20:33

Mně připadalo ideální taky květňátko, a plán se splnil - Honzík se narodil 15.května:-) Bylo krásné teplíčko, takže jsem ho nemusela nijak navlíkat, jen body a dupajdy, když bylo víc teplo tak jen bodýčko s krátkým rukávem. Doma i do kočárku jsem používala rychlozavinovačku, která se dala v kočárku v horku rozepnout a prcek hned mohl vesele kopat nožkama a strefovat se do chrastítka. Mohla jsem vyrazit s kočárkem ven hned po návratu z porodnice, celé léto jsme trávili procházkama, mohli jsme být venku celý den, venku jsem mohla kojit, přebalovat, idylka. Nepřipadala jsem si vůbec v izolaci zavřená doma, mohla jsem se s prckem pohybovat všude co dříve. Další léto Honzík začal chodit, mohl ťapat pěkně bosky v trávě, běhat nahatý, moc se mu to líbilo. Teď čekáme březňátko a to beru taky jako super termín a na těhotenství to je ještě lepší, protože je chladno a nezažívám stavy, kdy bych se nejraději i z kůže svlékla, jen aby mi nebylo takové vedro.
Takže já hlasuju pro jaro:-) Na jaře se přeci rodí i většina mláďat v přírodě, tak na tom asi něco bude :idea:

evitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama