Jaké rodinné spolehlivé auto? Poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sevila
Stálice 57 příspěvků 09.07.19 14:47
Jaké rodinné spolehlivé auto? Poradíte?

Zdravím všechny????, už 14 dní hledám vhodné auto ke koupi. Máme 2 děti a ráda bych auto do 200tis, do kterého nezahučí hned desetitisícové investice. Ráda bych combi či MPV. Jaká auta máte vy, jak dlouho je máte a kolik mají najeto km? Měli jste nákladné opravy? Předem mooc díky za zkušenosti :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vedma007
Kecalka 145 příspěvků 09.07.19 14:52

Fabia combi (tuším 2.generace?), r. v.2008, najeto přes 250tis a kdybych jednou neťukla nárazník a dvakrát neměnila přední sklo, tak bez jediného problému - jen měníme oleje, filtry atd.

Uživatel je onlineMartha03
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 09.07.19 14:57

Ojeté auto je jako výhra ve sportce, pravděpodobnost úspěchu bez investic je minimální. Podívej se u dealerů na vozy vrácené po leasingu nebo odpisů, tam je zpravidla servisni historie. Jinak typ vozu neporadím, mám offroad a mimo váš limit.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 09.07.19 15:27

U ojeteho auta si vzdycky nechavat 10-15% z ceny na pripadne opravy. Jinak ojete auto je kus od kusu podle toho, jak se o nej majitel staral. Kdyz mate 200tis. Tak bych sel do nove Dacie, treba Logan. Trochu pridejte a mate nove s 5letou zarukou.

debra.morgan
Echt Kelišová 9387 příspěvků 09.07.19 15:31
@Cenarius píše:
U ojeteho auta si vzdycky nechavat 10-15% z ceny na pripadne opravy. Jinak ojete auto je kus od kusu podle toho, jak se o nej majitel staral. Kdyz mate 200tis. Tak bych sel do nove Dacie, treba Logan. Trochu pridejte a mate nove s 5letou zarukou.

nebyla tu o te dacii nedavno diskuse, kde ji koupil chlap jako prekvapeni za spolecne penize? a zakl. vysilovala jak to neni prorodinné auto a jezdi tim jen duchny? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jinak my mame VW Touran a jsem spokojení.

Příspěvek upraven 09.07.19 v 15:36

Banane18
Kecalka 238 příspěvků 09.07.19 15:33

@Sevila
To je těžké, my jsme měli dvě auta, stejná značka, rok i typ. Jedno se drželo a jezdilo bez problémů a to druhé se nám začlo u 95 tisíc km kazit (něco si opravila a během chvíle přišlo něco jiného).Jednalo se o BMW E60 530D
Je důležité aby mělo co nejmíň majitelů, nejlíp z Bazaru ale žádná Áčka..Nesmí být bouraný (ani naťuklý) a servisní knížka musí být kompletní. Čím míň km, tím líp a k prohlídce vem někoho kdo se (OPRAVDU) vyzná. Čerstvá technická je samozřejmost. Já osobně jsem názoru že o co větší motor o to lepší ale jak říkám, paušálně se nedá nic garantovat.
Hodně štěstí a nervů :mavam:

Premek_Orac
Kelišová 5233 příspěvků 09.07.19 16:02

@Sevila V této cenové kategorii by pro Vás mohl být dobrou volbou Roomster, ideálně s motorem 1,4 16V.
Zajímavou volbou by mohl být Ford Focus combi 1,6 benzin.
Případně v podstatě jakýkoliv automobil s atmosférickým benzinovým motorem a v dobrém stavu konkrétního vozu.
Pomohlo by, kdybys uvedla očekávaný roční nájezd a způsob využití (jízdy převážně po městě, po dálnici, apod.)

Sevila
Stálice 57 příspěvků 09.07.19 16:20
@debra.morgan píše:
nebyla tu o te dacii nedavno diskuse, kde ji koupil chlap jako prekvapeni za spolecne penize? a zakl. vysilovala jak to neni prorodinné auto a jezdi tim jen duchny? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jinak my mame VW Touran a jsem spokojení.

Příspěvek upraven 09.07.19 v 15:36

Ten se mi též zamlouvá, ale asi je ve vyšší ceně.

Sevila
Stálice 57 příspěvků 09.07.19 16:21

@Premek_Orac
Jízdy tak spíše delší než město. A aby bylo prostorné.

Sevila
Stálice 57 příspěvků 09.07.19 16:26

Myslím, že ideál by byl po 1.majiteli, servis. knížka, nenajeto více jak 150tis.Asi byvh si i připlatila, kdyby byl tip na co nejspolehlivější auto.Ten VW touran mě zaujal dost. A nemáte někdo zkušenost s Fordem B max či VW Golf combi? Vše v naftě. Holky, to je super, co ženských má přehled. Mám radost :potlesk: Mám ráda a obdivuji praktické ženy :kytka:

Liška2014
Neúnavná pisatelka 19867 příspěvků 2 inzeráty 09.07.19 16:40

@Sevila máme Ford SMax…ojeté. 250 000, najeto cca 180 000 při koupi..asi jsme měli štěstí…tiká jak hodinky :mrgreen: až teď vodní pumpa oprava 6000. Ale tak to beru jako,,nic,,. A spousta prostoru. Jezdíme moc, krátkě i dlouhé trasy. Takže jako rodinné pecka, máme 2 kluky a pobrat kočár, cest. postýlku a atd..nepočítaje oblečení, hraçky a vodní výbavu…s rakví na střeše jezdit nechcem.

Natálka26
Kelišová 5861 příspěvků 09.07.19 16:43

@Sevila

Já mám Volvo xc 90 a jsem neskutečně spokojená, už s ním mám najeto 307 xxx km a krom běžných servisech drží, funguje, vyjede v zimě všechno. Pohodlný, veliký, krásný auto.

35ja
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 09.07.19 17:54

@Cenarius přesně…udělala bych to jak píšete

35ja
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 09.07.19 18:00

@Premek_Orac Premku to není špatný ale líp to udělat jak píše @Cenarius ..třeba Dacia dokker…dala bych těch 200 být zakladatelkou a zbytek bude doplacet měsíční splatkou=má nové auto bez problémů

Crystal87
Generální žvanilka 24194 příspěvků 09.07.19 20:33

My měli doteď Renault Espace a nyní mercedes Viano.Ale nás je víc, takže potřebujeme velké:)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama