Jaké rostliny vám v pohodě přežijí přes zimu na balkoně? :)

2418
14.11.19 10:58

Jaké rostliny vám v pohodě přežijí přes zimu na balkoně? :)

Ahoj, ráda bych na balkonu 11 metru čtverečních, krytý, směr JV, dala do velkých zateplených truhlíků nějaké okrasné rostliny, které nebudu muset na zimu uklízet a přežijí. Máte nějaké tipy? Co vám přežije přes zimu na balkoně?

Kytky budou mít samozřemě výbornou drenáž, hluboké truhlíky zateplené zevnitř polystyrenem a dobrý odtok. Řeším jen co koupit… a potřebovala bych nějaký jeden maličký listnáč, který na podzim bude mít žluté listy…

1. vistárie? odborníci ji prý na balkony nedoporučují, prý je moc náchylná
  1. jasan? nebo javor babyka… je vůbec možné pěstovat obyčejný strom na balkoně? mám volit nějaké zakrslé varianty? okrasná třešeň? Potřebuju opravdu něco co vydrží sucho a teplo na balkoně… borovice? pěstovala bych je jako bonsajky, jen tedy v hluboké nádobě, aby nepromrzly samozřejmě…
  1. trávy, vřesy, trvalky…tam je ten výběr snažší a širší.

Co se osvědčilo vám?
Pěstujete na balkoně někdo třeba dokonce i miniaturní růže?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

21381
14.11.19 11:44
@Niemeyer píše:
Ahoj, ráda bych na balkonu 11 metru čtverečních, krytý, směr JV, dala do velkých zateplených truhlíků nějaké okrasné rostliny, které nebudu muset na zimu uklízet a přežijí. Máte nějaké tipy? Co vám přežije přes zimu na balkoně?

Kytky budou mít samozřemě výbornou drenáž, hluboké truhlíky zateplené zevnitř polystyrenem a dobrý odtok. Řeším jen co koupit… a potřebovala bych nějaký jeden maličký listnáč, který na podzim bude mít žluté listy…

1. jasan? nebo javor babyka… je vůbec možné pěstovat obyčejný strom na balkoně? mám volit nějaké zakrslé varianty? okrasná třešeň? Potřebuju opravdu něco co vydrží sucho a teplo na balkoně… borovice? pěstovala bych je jako bonsajky, jen tedy v hluboké nádobě, aby nepromrzly samozřejmě…
Co se osvědčilo vám?
Pěstujete na balkoně někdo třeba dokonce i miniaturní růže?

Mám jen vřes. Máme zasklený balkon, tak je tam o pár stupňů tepleji. A roste mi tam petržel. Kudrnka. Konečně. V létě chcípala vedrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6519
14.11.19 12:19

@Niemeyer běžně jsem viděla na balkonech acery, klidně 2metry vysoké, krásné stromy. Sama mám v květináči na zahradě. Jen u nás je velice vzácně pod nulou, tak bych si zjistila co vydrží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3614
19.11.19 15:03
@Niemeyer píše:

Co se osvědčilo vám?
Pěstujete na balkoně někdo třeba dokonce i miniaturní růže?

Prezije ti na balkone praktucky cokoliv, co ma toleranci k poklesum teplot k bodu mrazu. Co bys mela za predstavu? Spis neco okrasneho kvetem nebo listem? Dreviny? Je to dost siroky pojem a nevim co se ti libi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama