Reklama

Jaké slovo používáte pro hlazení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NelaS
Kecalka 170 příspěvků 24.09.18 09:52
Jaké slovo používáte pro hlazení?

Přeji hezký den,
ráda bych touto cestou udělala malý průzkum. Zajímalo by mě, jak batoleti říkáte, když má někoho nebo něco pohladit. V mé rodné vesničce se říká „aty“, o pár kilometrů dál používají „ají“. Ve městečku, kde bydlím se nic z toho nepoužívá. Takže jsem se přiklonila k „hódný“, na čemž není nic zajímavého.
Pokud někdo máte ve zvyku používat nějaké nevšední citoslovce jako „aty“ nebo „ají“, prosím sem s nimi :D
Děkuji! :mavam:
 Nela

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 3793 příspěvků 7 inzerátů 24.09.18 09:55

pohlaď kočičku, udělej jí malá, malá
pohlaď si bříško, udělej mu malá, malá

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 3793 příspěvků 7 inzerátů 24.09.18 09:56

@NelaS aty a aji jsem v životě neslyšela, tak mi to připadá hodně směšné

NelaS
Kecalka 170 příspěvků 24.09.18 10:00

Pro mě to bylo normální, ale až s dítětem v jiném působišti, jsem zjistila, že je to plně lokální. Pro upřesnění - aty a ají je z Klatovska, konkrétněji Přešticko.

Příspěvek upraven 24.09.18 v 10:01

peta81
Ukecaná baba ;) 2050 příspěvků 24.09.18 10:00

@NelaS aty, aji? :mrgreen: to je asi nejaky novy jazyk.
ja mluvim normalne, takze reknu pohladit. ja tedy nepouzivam ani zdrobnelinky a vyrazy jako haji, haci, udelej pa, udelal bum apod. :roll: na deti mluvim od malinka tak, jak mluvim s dospelymi :nevim:

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 48405 příspěvků 24.09.18 10:01

žiju v praze, ale pocházím z jižních čecha vždycky jsme řikali nini. překvapilo mi, že pražáci jedou malá malá, ikdyž hladíš psa jak krávu nebo dvousetkilovou tetu. :mrgreen:

iiiv
Extra třída :D 10919 příspěvků 24.09.18 10:02

u nás se říká udělej malá :-D

NelaS
Kecalka 170 příspěvků 24.09.18 10:03
@Lama Lama píše: žiju v praze, ale pocházím z jižních čecha vždycky jsme řikali nini. překvapilo mi, že pražáci jedou malá malá, ikdyž hladíš psa jak krávu nebo dvousetkilovou tetu. :mrgreen:

No já jsem taky nejdřív zkoušela malá, ale když dítě hladilo buclatou prababičku, tak to znělo směšně. Takže říkám hodná, hodnej. Nini je super! :)

TMana
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 24.09.18 10:04

aty a aji zní jako z …. ne, nebudu to sem psát. :mrgreen:

Kakika
Extra třída :D 14884 příspěvků 24.09.18 10:09

Já říkala „udělej malá“, slyšela jsem už i zmíněné ny-ny a dokonce ají (když jsem to slyšela poprvé, myslela jsem, že říká hají :lol: ).
Hodný je dobré. Nakonec stejně starší dítě neříká „malá“, tak je vlastně jedno, jak začíná ;) Pravdou je, že mě asociace „malá“ vs. někdo opravdu obrovský, nedocházela a teď se tomu směju :lol:

NelaS
Kecalka 170 příspěvků 24.09.18 10:11
@Kakika píše:
Já říkala „udělej malá“, slyšela jsem už i zmíněné ny-ny a dokonce ají (když jsem to slyšela poprvé, myslela jsem, že říká hají :lol: ).
Hodný je dobré. Nakonec stejně starší dítě neříká „malá“, tak je vlastně jedno, jak začíná ;) Pravdou je, že mě asociace „malá“ vs. někdo opravdu obrovský, nedocházela a teď se tomu směju :lol:

A v jaké lokalitě jste ají a nyny slyšela? Díky

Bábrdl
Generální žvanilka 21182 příspěvků 24.09.18 10:13

Já říkala „Udělej malá.“ Jsem z Prahy.
Jak se používá to aty. „Udělej aty“?

Bábrdl
Generální žvanilka 21182 příspěvků 24.09.18 10:15
@Lama Lama píše: žiju v praze, ale pocházím z jižních čecha vždycky jsme řikali nini. překvapilo mi, že pražáci jedou malá malá, ikdyž hladíš psa jak krávu nebo dvousetkilovou tetu. :mrgreen:

Alespoň je to slovo.
Nyny je co? :lol: :lol: :lol:

Uživatel je onlineLindaPraha
Extra třída :D 13076 příspěvků 24.09.18 10:16

„Udelej mala“. To „aty“ a „aji“ vubec neznam, nikdy jsem neslysela. Take vy me zajimalo pouziti. „Udelej aty“ ?

awesomeone
Kecalka 137 příspěvků 24.09.18 10:17

@peta81 taky se synem mluvíme po našem ;) jen máme trochu problém s prarodiči - ne a ne si nechat vysvětlit, ať se s malym nebaví jak s bl_eckem… Co už vymysleli všechno za slova, jsem v živote neslyšela. Museli jste tohle řešit?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >