Jaké stavební spoření dětem

24.6.21 09:50

Jaké stavební spoření dětem

Ahoj holky, potřebovala bych radu. Chtěli bychom dceři založit stavební spoření, akorát žádné, které by nám vyhovovalo jsem nenašla. Potřebovali bychom, aby tam nebyla stanovená pevná částka, která se musí posílat. Nám kdysi se sestrou rodiči založili spoření, na které nemuseli rok poslat nic a třeba pak mohli vložit 10 000 a zas třeba rok nic. Bohužel toto konkrétní spoření už není. Malá dostává od prarodiču dost dárků, a proto jedna strana rodiny nedává dárky, ale peníze.. dostala nemalé peníze od mého tchána když se narodila. Proto bych chtěla účet že můžu kdykoliv cokoliv vložit a ne každý měsíc nutně posílat. Poradily by jste mi nějaký?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9122
24.6.21 09:56

Ale to jsou všechny. Není povinnost tam posílat nějakou částku i když to tam je. Prostě buď posíláš pravidelně, nepravidelně nebo jednou za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7539
24.6.21 10:02

@Czerepakadaniela takové stavební spoření nabízejí všude. Ale opravdu si myslíte, že tenhle způsob spoření je nejlepší? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
24.6.21 10:09

Takto můžeš postupovat u všech nemusíš posílat peníze každý měsíc. Stavební spoření se vyplatí jen v případě že tam pošleš 20 000 ročně aby si dostala plnou státní podporu 2000 jinak najdeš i výhodnější produkt s lepším úročením ( záleží kolik malé je, viděla jsem i účet pro děti s úročením 1,6, ale byl az od 6 let). U dětí mívají i zřízení zdarma takže neplatis poplatek za zřízení spoření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69977
24.6.21 10:20

Na jméno dítěte žádný. Všechno na dospěláky rodiče. JInak podmínky v tomto směru jsou všeude stejné - posílat můžeš, nemusíš. Liší se úrok a nějaké poplatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20157

To jsou všechna. Je potřeba hledat to, kde nemáš poplatek za sjednání a projít aktuální výši úroků. Posílej jen 20k ročně a prohlídej si výši cílové částky, abys ji za těch 6 let nedosporila. Cca 170 max 200.

Víc asi netřeba. Potom vybrat a peníze přerozdělit jinan a začít zase znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2679

Všechna stavebka jsou stejná, se stejnými podmínkami. Na sobě mám léta vyzkoušeno, že i přes sjednaný měsíční příspěvek, když to nejde, tak nepošlu nic, když to jde, tak pošlu víc. Dělám to tak už roky a nikdy žádnej problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2809
24.6.21 10:23

Příspěvek sjednaný ve smlouvě je jen orientační, při sjednání ti řeknou, že si to můžeš posílat jak chceš. Ty stavebka se moc neliší, je celkem jedno, kde si ho založíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20157
24.6.21 10:23
@Lama Lama píše:
Na jméno dítěte žádný. Všechno na dospěláky rodiče. JInak podmínky v tomto směru jsou všeude stejné - posílat můžeš, nemusíš. Liší se úrok a nějaké poplatky.

Tak pokud na něj nebude brát úvěr tak je to fuk ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69977
24.6.21 10:30
@P4ja píše:
Tak pokud na něj nebude brát úvěr tak je to fuk ne?

Hele, pro mě to fuk není. Legislativa se v tomto směru mění, bývalo problematické ty peníze od tud dostat, v případě nouze ( nikdy nevíš, co se může stát) to spoření předčasně ukončit a vybrat - není možné bez souhlasu soudu ani teď. Nehledě na to, že dítěti spadne v 18ti letech to spoření do klína naprosto bez ohledu na to, jak to s ním bude, ty budeš bez šance to ovlivnit- může být zrovna v nějakém blbém období, v lepším případě to bouchne za motorku nebo „půjčí“ svýmu frajerovi, v horším nakoupí pervitin. Sice doufám, že to nenastane, ale pro sichr bych nad tím chtěla mít kontrolu já. Peníze dostane, spoříme mu, ale dostane je na konkrétní účely, ne na rozfofrování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20157
24.6.21 10:37
@Lama Lama píše:
Hele, pro mě to fuk není. Legislativa se v tomto směru mění, bývalo problematické ty peníze od tud dostat, v případě nouze ( nikdy nevíš, co se může stát) to spoření předčasně ukončit a vybrat - není možné bez souhlasu soudu ani teď. Nehledě na to, že dítěti spadne v 18ti letech to spoření do klína naprosto bez ohledu na to, jak to s ním bude, ty budeš bez šance to ovlivnit- může být zrovna v nějakém blbém období, v lepším případě to bouchne za motorku nebo „půjčí“ svýmu frajerovi, v horším nakoupí pervitin. Sice doufám, že to nenastane, ale pro sichr bych nad tím chtěla mít kontrolu já. Peníze dostane, spoříme mu, ale dostane je na konkrétní účely, ne na rozfofrování.

Tak jasně jiné je to v 15ti a jiné u miminka. A taky je dost jasné, že si to nepořídíß jako jediné spoření, které budeš potřebovat vybrat hned.

Já ho třeba dětem založila s tím, že po 6ti letech je to tak akorát na to, abych jim za to zařídila pokoj až půjdou do školy. Nerozdělujeme peníze na naše a dětí. A až je budou děti potřebovat, tak spíš počítáme s tím, že je budeme podporovat na školách, aby si mohli zařídit svůj život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69977
24.6.21 10:40
@P4ja píše:
Tak jasně jiné je to v 15ti a jiné u miminka. A taky je dost jasné, že si to nepořídíß jako jediné spoření, které budeš potřebovat vybrat hned.Já ho třeba dětem založila s tím, že po 6ti letech je to tak akorát na to, abych jim za to zařídila pokoj až půjdou do školy. Nerozdělujeme peníze na naše a dětí. A až je budou děti potřebovat, tak spíš počítáme s tím, že je budeme podporovat na školách, aby si mohli zařídit svůj život.

NO, právě proto, že to nerozdělujeme, to nechávám psané na dospěláky. Spořeníme prostě spoříme, o účelu kolik pro koho a na co, se rozhodne až časem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20157
24.6.21 10:43
@Lama Lama píše:
NO, právě proto, že to nerozdělujeme, to nechávám psané na dospěláky. Spořeníme prostě spoříme, o účelu kolik pro koho a na co, se rozhodne až časem.

Tak my na sebe máme a děti to mají proto, že babičky ví, že jim tam něco můžou poslat. Jen potřebuju vědět kolik, abychom to nepřesahli nad těch 20.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20157
24.6.21 10:50

@Lama Lama A ještě druhý bod. Kamarádky manžel, teď už bývalý, rozházel všechno. Jediné, co nakonec zůstalo, bylo právě to stavebko pro děti. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
24.6.21 11:01

Dcera má založené stavební spoření od malinka u České spořitelny. Roční vklad 20tis. a státní roční podpora 2tis. Mám ho založené i já + partner.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat