Jaké stavebnice, hry pro starší děti?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1109
23.10.21 18:28

Jaké stavebnice, hry pro starší děti?

Ahoj holky, jaké hry nebo stavebnice, které nepotřebují asistenci rodičů si hrají vaše děti okolo 6-9 let? Lego máme, stavebnici jak jsou ty točící kolečka a po zatočení kličkou máme, kuličková dráha nebaví, karty už nebaví a hry s figurkama jsou pro malé děti.
Uvítám další nápady, nechci aby syn se bavil jen hrami na mobilu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3327
23.10.21 18:33

Další lego:) :*

a texˇ jsem objednala Gravi trax

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26297
23.10.21 18:34

U nás šestiletý hlavně to lego, jiné stavebnice ho moc neberou. Hry ho bavi hodně, ne všechny hry s figurkami jsou pro malé děti, naopak většina zajímavých her je pro tuhle věkovou kategorii a starší :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323
23.10.21 18:46

Něco takového by mě zajímalo pro pětiletou…na rozvoj logiky, něco co zabaví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
23.10.21 18:52

Hot wheels autodráha, různé stolní hry (labyrint, logic, ticket to ride, dobble, pexetrio, v kostce), Nerf pistole, různé větší verze lega.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70181
23.10.21 19:04

U nas 6-letou bavi puzzle. Dneska dostala 300 dilku a mam klid :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11982

Tak jestli máte hry s figurkami jen jako Člověče nezlob se, tak možná. Ale naprostá většina deskovek je pro věkovou hranici 8+, s tím, že tedy šikovné mladší děti je zvládnou. Já mám naopak v hledáčku hry, které jsou až pro děti 10+ a ještě je na ně brzy. Podívej se třeba na videa Planeta her na youtube, tam najdeš tipů spoustu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929

Má holku (čerstvých 7 let) a baví ji ze stavebnic lego. Z her nejvic: z pohádky do pohádky, sázky a dostihy. Dřív hodně V kostce, v družině ji baví ruleta. Doma ještě jedem karty, double, pexeso (máme k tomu mladšího sourozence). Vše je teda s dospělým.
Sama si ještě hraje s barbinama, různé tvoří, maluje, teď hodně češe panenky… Asi by ji samostatně bavily nějaké pokusy, tvoření slizu apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70181
23.10.21 19:05

Nebo na fcb skupina Deskovky pro tri bratry, tam je tipu milion

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
23.10.21 19:16

Seva! S tim se da delat veci. :dance: U nas velmi oblibene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27050
23.10.21 20:25

@pocker Existuje hafo stolních her mimo karty a chodicky s figurkami. Různé tematicky i co se herního principu týče.
Dneska jsme třeba hrály Jízdenky prosím.

U lega jsme letos přešli na technika.
A mám v merku už delší čas elektrostavebnici.

Ještě před rokem jelo hodně puzzle.

Edit: v družině baví mimo lega i Seva, doma občas vytáhnou autodráhu, zazehlovaci korálky a teď tu lepí mozaikové obrázky.

Letos dostane starší Nerfku + ochranný set.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6011
24.10.21 08:51

Z deskovek mame treba Karak a v pohode hraje sestilety, ctyrletemu musime trochu pomahat, ale spis ze ztraci zajem. Jinak ho to taky bavi.

Lego je top, dal trochu merkur, seva, kapla.
Elektrostavebnice boffin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
24.10.21 14:35

Stavění domečků, nesmí být lepené, stavebnice stojí kolem 1000 Kč. Najdeš na netu. (Nevím, zdali např. od Valacchie nejsou ty domečky zrovna lepené, takže nevhodné. Ale je to ten typ stavebnic.)

Také vím, že existuje „stavebnice“, kde se lepí cihličky s „maltou“, pak se to dá (myslím) rozlepit. Jako v reálu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
24.10.21 15:34

@BeaL Dik za inspiraci s cihlickama. Na to jsem zvedava i ja, takze to musime odzkusat :palec: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
24.10.21 16:09
@Capricorn61 píše:
@BeaL Dik za inspiraci s cihlickama. Na to jsem zvedava i ja, takze to musime odzkusat :palec: :lol:

Tak jsem mrkla, je to zn. Teifoc a dá se to pak „rozlepit“ a stavět znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat