Jaké svačiny do školky, dcera nic nejí

1256
12.10.19 14:40

jaké svačiny do školky, dcera nic nejí

Ahoj,

moje dcera 3r a 8 mchodí do školky, kam si děti nosí své svačiny.

Na uvod bych měla asi říct, že moje dcera nejí nic! Jediné co jí je suchá houska, suchá rýže, suché těstoviny, nesnese omáčku, jednou za čas - 1× měsíčně cca si dá třeba kousek bílého masa z pečeného kuřete, zbytek už ne - rýži či kaši, to je uspěch a boj vnutit ji k tomu třeba 2 lžíce kaše, kaši jí občas - dělám čistě bramborovou, bramborovo batátovou, dýnovou..to same polévky, sní jen mrkvový krém, občas s batátou, dýní..když sní třeba 8 lžíček, je to uspěch a je po jídle a beru to tak, že jedla..přemýšlím co ještě tak jí, občas šunku, kupuji ji kvalitní, ale i tak sní k večeři třeba plátek jen a k tomu si 2× - 3 x kousne do housky..

nesnese cokoliv, chleba, housku namazanou ničím, nesnese vložit šunku do housky, vše bokem..

z ovoce jí jablka, občas hrušku, občas banán, občas boruvku, víno - občas, denně ale jí jablko, to ji většinou vnutím a sní 1× za den..ze zeleniny snese syrovou mrkev - občas

jogurty taky občas, ale mléko pije denně, to má ráda, vypije tak 250 ml denně..

k snídani ji dávám sladke, aby něco snědla, než půjde do školky, takže mléko a piškoty, domácí babovku, cookies, občas kupovaný milkschnitte..občas si dá kukuřičné lupínky s mlékem..

když ji vařím rýži či polévku dávám do toho domácí vývar, aby měla něco v tom, když skoro nejí maso, nesmí toho být moc, jak tam cítí nějakou chut, nejí to..

do školky ji dávám (nesmí se sladké) pečivo lehce natřene maslem, většinou suché, nakrájené jablko, mandarinku či jiné ovoce víno, maliny atd..hrušku ani banán ne, jak to ztmavne, nejí to a je problém často i s jablkem, jak trochu zhnědne, nechce to, občas ji dám jogurt, tvrdý sýr (občas si dá), šunku, má takovou bento krabičku, takže z toho mála co jí, má od všeho něco a nepomíchá se to, ale většinou skoro vše zbyde..obědy taky nejí..každý den poslouchám učitelky, že nic nehcce jíst, ani sladké obědy, příklad, měly buchičky se šodo, jenže ona by snědla jen suché, sice sladká omáčka, ale nejdla to, sladkou koblihu taky okouše a marmelády se netkne, upéct něco doma je taky boj, nesmí v tom nic být, takže opět suché věci jako bábovka apod..když dělám palačinky - opět jen suché a sní tak půlku, max jednu menší, sladké kaše taky ne, max krupicovou, ale nesmí na ni nic být, jen čistě bílá..

já už si s ní nevím rady, vychrtlá ale není, má při 105 cm 16,5 kg, dle doktorky je v pohodě, prý je to u nějakých dětí běžné, že možná pomůže školka, ano, co tam chodí aspon ochutná, občas s ní pár lžíc nějaké krémové polévky, ale opravdu pár lžic..

no a učitelky do mě furt hučí a co s tím ale dělat a taky, že si všimly, že má jednotvárné svačiny, nj, ale když nic jiného nedá, takhle sní aspon něco, občas vidím, že snědla kus jablka, kousla do chleba, snědla trochu jogurtu apod..jakmile dám něco jiného, zbyde vše..

máte někdo takové děti? zabírá něco? co děláte za svačiny vy, klidně piště i veci, co jsme vyjmenovala, že nejí, budu experimentovat a zkoušet vše, třeba se něco chytne..

jinak jí kukuřičné křupky, rýžový chleba - takový ten polystyren. sladké dáváme občas, spíš babička to kazí, tam to jede ve velkým, ale zas s ní není denně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10692
12.10.19 14:53

Nehrotila bych to, pokud prospívá normálně, dávej jí co víš že sní :nevim: Ona takhle nebude jíst navěky, snad všechny děti mají období, kdy máš pocit že musí umřít hlady a nevíš už co s tím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.10.19 14:57

Namazala bych ji na svacinu maximalne trochu hladu. To by me ani nehlo takhle panakovat kolem jidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.19 14:59

Pokud prospívá, tak bych to nehrotila. Ona to může brát už jako zábavu. Vydírá vás jídlem. Ví, že budeš tancovat podle ní. To mi dělal starší syn. Ten rok nejedl nic. Pak pochopil, že podle něj to nebude a začal jíst celkem normálně.
U nás platí, že se jí, co je na stole a kdo nechce, má smůlu.
Ale taky mi to nevychází, protože mladší (pětiletý) syn ji hodně špatně a má 116 cm a 16 kg.

• Citovat
  • Nahlásit
1256
12.10.19 15:01

@Maminanamatersky mně je uplne fuk, co by tě hlo nebo nehlo, jí je uplně buřt, klidně bude celý den bez jídla, takových rad, že ji mám nechat vyhladovět a pak bude jíst vše jsem už slyšela a i zkusila a nic, je to moje dítě, chci, aby prospívala a jedla, takže jsme ráda i za to málo co sní a opravdu mi nevadí, že pro dítě vymýšlím jídla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10980
12.10.19 15:02

Začala jsem číst, jak jí jen suchou rýži atd., a čekala jsem, kdy přijde ta část o tom, že něco sladkého dostává výhradně jen proto, aby tedy něco jedla. Promiň, ale nacpat ji ráno cukrem a obhajovat si to tím, aby něco jedla, je podle mě rozmazlování. Když to dítě ví, že přestože nejí, tak to svoje sladké dostane, tak proč by dělalo něco jinak? Hrnek mléka a bábovka jí vystačí na dlouho, kdyby dostala k snídani neslazený čaj a kousek chleba, tak by pak třeba tu svačinu snědla, protože by měla hlad.
Já mám doma taky „rejpalku“ (jsou jí 4), a když sní k snídani kakao (dávám jen půl lžičky) a bábovku, tak zaručeně nejí ani oběd (ať už je cokoliv). Když ji manžel vzal v létě na „expedici“ pod stan, tak první den nesnědla nic (on se s ní nemazal a jasně řekl, že když se nejí, tak žádné sladkosti ani zmrzlinky nebudou), druhý den řekla „tak já to teda ochutnám“, a třetí den už snědla k obědu špagety z kotlíku a vítězoslavně si šla koupit zaslouženého nanuka.
Odbourala bych ty sladké snídaně, to by podle mě (pokud vydržíte) mělo vést k tomu, že začne jíst ze svačiny a oběda víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
12.10.19 15:05
@Anonymní píše:
Pokud prospívá, tak bych to nehrotila. Ona to může brát už jako zábavu. Vydírá vás jídlem. Ví, že budeš tancovat podle ní. To mi dělal starší syn. Ten rok nejedl nic. Pak pochopil, že podle něj to nebude a začal jíst celkem normálně.
U nás platí, že se jí, co je na stole a kdo nechce, má smůlu.
Ale taky mi to nevychází, protože mladší (pětiletý) syn ji hodně špatně a má 116 cm a 16 kg.

ona má na stole vždy nějaké ovoce, ke svačině k tomu křupku či ten rýžový chleba, ale netkne se toho, musim j ito vnutit, je fakt schopná být celý den bez jídla a v poho, dá si trochu mléka a stačí ji to..

zas mi nepřijde, že bych kvůli ni skákala kolem jídla, naopak, pro ni se vařit nemusí, ten vývar dávám do rýže, aby měla aspon něco, nejen suchou rýži, jinak dostane na talíř to co my, ale netkne se toho, sní z toho jen tu suchou rýži či těstoviny, nic speciálního pro ni nevařim, a le nevim si rady s těmi svačinami..doma sní aspon tu suchou surovinu, ve školce ne, tam to dostane přelitý, takže je vlastně celý den o hladu, i když ona asi hlad nemá a když jo, dopije se doma mlékem..dá kousek jablka a nic víc..ted trochu shodila, co chodí do školky, asi jak nemá ani nic k tomu obědu, ptala jsme se a nemívají to oddělené, přílohu, takže ani tu prostě nejí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.19 15:09

@PAN66 ale vyhovis jí, dáš jí sladkou snídani a nakonec se docpe mlíkem. U syna zabralo to, že jsem mu přestala dávat mlíko. Bylo to z jiného důvodu, ale najednou začal jíst.
U nás jedou ovocné kapsičky, případně mu je dělám doma.

• Citovat
  • Nahlásit
1256
12.10.19 15:10

@zrcadlo nesní bábovku, kousne si a neobhajuji to, my taky snídáme sladké, máme to tak zavedené, já už jiné sladke behem dne nejím..jinak mívame ty ceralie, kupujeme ty z country lifu, v nich není ani cukr, ty má docela ráda a snese je v mléku, občas je jí spíš suché a zapije mlékem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1646
12.10.19 15:12

U nás to ve školkovém věku bylo to samé. Učitelky vyhověly a dávali suché pečivo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
12.10.19 15:15
@Anonymní píše:
@PAN66 ale vyhovis jí, dáš jí sladkou snídani a nakonec se docpe mlíkem. U syna zabralo to, že jsem mu přestala dávat mlíko. Bylo to z jiného důvodu, ale najednou začal jíst.
U nás jedou ovocné kapsičky, případně mu je dělám doma.

A co je na mliku, moje dcera si ho sama vezme, kdyz chce z lednice a fakt nevylitnu a nevezmu ji ho. Moje dcera je taky nezrava a urcite bych ji odeprela to malo co ji. Ona tas jede na bananech, nic jineho, asi je uz nekoupim, naivni myslet si, ze pak zacne jist. Ji jeyte min nez jeji dcera. A radsi ji dam taky sladsi snidani, pre ve skolce by nemela uz nuc, to my uz mame ozkousene, takze zakladatelku chapu.

Kdybyste ji tu radeji poradili ty svaciny, nez zase kvakaly.. Zakladatelki, doma v pc mam ruzne recepty, az budu doma, poslu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5912
12.10.19 15:16

Pro uklidnění. Moje dcera zanedlouho 8 let a má 20 kg. Odmala taky nejedlik, ale zhruba od 6 let je to lepší. I tak je velmi vybiravá, sní málo a jen „oblíbená“ jídla. Tak se jí dalo něco navíc nebo co jí ve školce nechutnalo, tak zvracela. Dřív to bylo i 5× denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
12.10.19 15:20
@zrcadlo píše:
Začala jsem číst, jak jí jen suchou rýži atd., a čekala jsem, kdy přijde ta část o tom, že něco sladkého dostává výhradně jen proto, aby tedy něco jedla. Promiň, ale nacpat ji ráno cukrem a obhajovat si to tím, aby něco jedla, je podle mě rozmazlování. Když to dítě ví, že přestože nejí, tak to svoje sladké dostane, tak proč by dělalo něco jinak? Hrnek mléka a bábovka jí vystačí na dlouho, kdyby dostala k snídani neslazený čaj a kousek chleba, tak by pak třeba tu svačinu snědla, protože by měla hlad.
Já mám doma taky „rejpalku“ (jsou jí 4), a když sní k snídani kakao (dávám jen půl lžičky) a bábovku, tak zaručeně nejí ani oběd (ať už je cokoliv). Když ji manžel vzal v létě na „expedici“ pod stan, tak první den nesnědla nic (on se s ní nemazal a jasně řekl, že když se nejí, tak žádné sladkosti ani zmrzlinky nebudou), druhý den řekla „tak já to teda ochutnám“, a třetí den už snědla k obědu špagety z kotlíku a vítězoslavně si šla koupit zaslouženého nanuka.
Odbourala bych ty sladké snídaně, to by podle mě (pokud vydržíte) mělo vést k tomu, že začne jíst ze svačiny a oběda víc.

A to je ten rozdil, my kdyz to takto zkusili, 3.den jedla jen suche pecivo, kdyz ji ho muz namazal gervais, donutil ji ho ochutnat. Kousla si a ze uz je plna a vic ani tuk. Babicka ji jednou donutila snist zluty meloun, ze ji neda nic sladke, kdyz nesni ovoce, tak se premahala az tech par kousku vyzvracela. Ted se snazime ji aspon vzdy donutit ochutnat, aspon to, vetsinku se u toho tvari, ze umre, ale obcas se zadari..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
12.10.19 15:21
@Marcelka146 píše:
Pro uklidnění. Moje dcera zanedlouho 8 let a má 20 kg. Odmala taky nejedlik, ale zhruba od 6 let je to lepší. I tak je velmi vybiravá, sní málo a jen „oblíbená“ jídla. Tak se jí dalo něco navíc nebo co jí ve školce nechutnalo, tak zvracela. Dřív to bylo i 5× denně.

Ano, to miva i dvera, kdyz sni neco pres vuli, jde to ven.. Ale casto se to nestane, radsi je bez jidla uplne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9242
12.10.19 15:22

Co nějaké zeleninové muffiny nebo placičky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat