Jaké testy v těh. mohou být pozitivní jen díky vyššímu věku matky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jizvíková
Extra třída :D 12876 příspěvků 01.06.19 19:50
Jaké testy v těh. mohou být pozitivní jen díky vyššímu věku matky

Ahoj,
chci se zeptat, které testy bývají vysoce ovlivněny tím, že lékař do tabulek zadá vyšší věk matky. Kdy to riziko je opravdu reálné. Prostě co čekat, jaké hodnoty, čím se nenechat vyděsit a jakým způsobem data ověřit? Děkuji

Reakce:
Kokolina29
Kecalka 169 příspěvků 01.06.19 20:04

Ano bývají

Heivka
Závislačka 4005 příspěvků 01.06.19 20:12

Ony ty testy bývají často horší kvůli věku protože starší rodičky mívají častěji postižené děti, bohužel čas hraje proti nám a s věkem se kvalita vajíček zhoršuje. Moje gynekoložka mi řekla že aby ty testy byly ještě přesnější měl by se i zohledňovat věk otce což se bohužel neděje protože otec je brán jako nejistý.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9177 příspěvků 01.06.19 20:17

Triple test, vysledek je „upraven“ podle veku matky. Ja otehotnela v 41 a na triple test jsem ani nesla, sla jsem rovnou v 10tt na Harmony, ktery mi vyhodil, ze dite je na 99.9% zdrave, tedy ty vady, ktere je Harmony schopno zachytit. Kvuli dalsim jsem byla jeste jednou na krvi (ted nevim presne co to bylo) a plus velky UZ, ten byl takovym poslednim krokem se presvedcit, ze bude dite zdrave.

kaiserin
Stálice 82 příspěvků 01.06.19 20:19

@jizvíková Tady je docela hezky pdf celkove o tom integrovanem screeningu - http://www.gynultrazvuk.cz/…c5-5-bez.pdf (snad to bude fungovat). Samotne riziko vypocitavane z veku je napr. ve 45 letech 1:18, ty dalsi vysledky, pokud jsou v poradku, to ale „koriguji“, taze klidne muze vyjit uplne normalne mimo to rizikove pasmo.

Elleník
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 01.06.19 20:53

@jizvíková 1.screening a tripl určitě. Ale možná Te uklidnim. Mě vyšly oba testy negativní a to mi bylo 40 let. Genetička mi po výsledcích triplu, který se sparoval s výsledky ze screeningu ani nenabidla Plodovku.

Váš příspěvek
Reklama