Jaké to je jít poprvé ke gynekologovi?

Anonymní
19.2.20 15:59

Jaké to je jít poprvé ke gynekologovi

Je mi 16 a v pondělí jdu poprvé ke gynekologovi a chci se zeptat jak probíhá vyšetření atd. Dík :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

946
19.2.20 16:02

Mámu nebo kamarádky nemáš? Ať ti to vysvětlí a jdou s tebou. Hlavně se neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
19.2.20 16:02

Tak můj gynekolog se mě nejprve ptal, jaké je perioda, kdy byla první, zda jsem už měla “kamaráda”. Jestli chci antikoncepci aj. pak se mě zeptal, zda chci vyšetřit tam dole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
561
19.2.20 16:03

Pokecáte si :lol: pak prohlídka, pokud si ještě neměla styk tak udělá ultrazvuk přes břicho. Pro mě je to lepší než návštěva zubaře :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 16:38

Mně když si tehdy prvně zavolala doktorka a vyšla jsem z té převlékací kabinky, tak jsem k ní odvážně do ordinace nakráčela úplně nahá :lol: :lol: :lol: tak to fakt není nutný, vezmi si nějaké delší triko nebo sukni… nebo ani to nemusíš, ale triko a kalhotky si nechej, dosvlékneš se až u ní v ordinaci, bude-li to potřeba ;).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.2.20 16:53
@Anonymní píše:
Mně když si tehdy prvně zavolala doktorka a vyšla jsem z té převlékací kabinky, tak jsem k ní odvážně do ordinace nakráčela úplně nahá :lol: :lol: :lol: tak to fakt není nutný, vezmi si nějaké delší triko nebo sukni… nebo ani to nemusíš, ale triko a kalhotky si nechej, dosvlékneš se až u ní v ordinaci, bude-li to potřeba ;).
:mrgreen:
Ja jsem v cekarne cekala asi dve hodiny a za tu dobu jsem byla petkrat curat. Klic byl u sestry. No koukala na me divne. :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
1582
19.2.20 16:57

Ahoj. První se bude gynekolog ptát. Jaký máš cyklus, jestli tě netrápí výtoky, bolesti. Jestli už jsi měla sex. Jestli chceš antikoncepci… Pak přijde na řadu vyšetření. Pokud jsi panna tak zřejmě udělá utz přes břicho. Pokud už jsi měla sex tak udělá utz vaginalne… Není to nic hrozného. Hlavně se uvolnit a nebýt ve stresu. Možná tě vyšetří i palpacne. Promacka břicho. Možná vezme i stěr z čípku. Trvá to jen chvilku. Jakmile si tě sestra zavolá do kabinky. Stačí sundat bundu, boty a kalhoty. Do ordinace jdu v tričku a kalhotkách. Ty si sundam těsně než lezu na kozu a po vyšetření si je hned obleču zpět. Můžeš si vzít klidně delší sukni a kalhotky sundas v kabince. Nebudeš mít pocit že jsi tak nahá.. Možná ti nabídne i vyšetření prsou.. Může ti ukázat jak na samovysetreni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2122
19.2.20 17:05

Promluvíte si, pak tě asi pošle do kabinky si odložit. To by sis měla sundat kalhoty i kalhotky, proto si s sebou beru volnou sukni, abych za ním nemusela jít nahá do půl těla. Pak si sedneš na lehátko, sukni vyhrneš, nohy dáš od sebe do uchytů na lehátku a lehneš si. Pak se asi zeptá jestli jsi panna a podle toho zvolí způsob prohlídky. Pokud už panna nejsi příprav se na prohlídku ultrazvukem zevnitř, možná i na zrcadla, kdyby bral stěr z čípku. Hlavně se u toho snaž uvolnit. Pak s tebou asi probere antikoncepci. Přeji ať je to v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 17:40

Já jsem byla na gyndě zatím jenom jednou a byla jsem panna. upozornili mne, že musím před vyšetřením mít plný močový měchýř. nejdřív jsem si s doktorem jen tak povídala (ptal se i na menstruaci, sex, výtok a tak…) pak mne doktor poslal za plentu sundat kalhotky (měla jsem sukni) a podprsenku (ale měla jsem triko). na křesle se mi mezi nohy jenom rychle podíval a trochu mne roztáhnul (měl na rukou rukavice). pak mne rychle vyšetřil zadkem (jeden prst, a druhou rukou mačkal břicho). pak jsem šla na lehátko, kde mi udělal sono na břiše - pak mi dal ubrousky abych se utřela na břiše a zadek. nakonec jsem sundala triko a dala ruce za hlavu a on mi prohamatal prsa. pak jsem se šla obléct a ještě jsem dostala žádanku na krev a na záchodě načůrala do zkumavky, kterou sem pak dala sestře. nic to není, zubař je horší :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
20.2.20 00:03

Zírám co máte za doktory, mně teda nikdy do zadku prst nestrkal 8o a prsa mi taky neprohlizi ani nesahá, to má? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
604
20.2.20 03:32

@Tarlin Taky koukám. Mě doktor řekl, že zda se mi nebude něco zdát (bulka na prsu), že to vyšetří, nikdy mi na prsa nesahal jen tak. A o prste v zadku jsem v životě neslyšela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama