Jaké to je mít novorozence?

Anonymní
1.12.19 21:33

Jaké to je mít novorozence?

Ahoj jako prvorodička a nastávající maminka zhruba za týden se chci zeptat. Opravdu je tak hrozné a namáhavé mít miminko jak mi většina tvrdí? A že nic nestíhají nebo si to jen prostě namlouvají? Že se skoro nenajím, nevyspím, nenapiju, nevykoupu a nikam se nedostanu apod.?
Vždyť maličké převážně spinká ne :D
Prvních 14 dní s námi bude doma i tatínek miminka a jinak vím, že má maminka mi také se vším ráda a vždy pomůže.
Ale prostě si nedovedu představit, proč by mělo být tak hrozné starat se o dítě. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1303
1.12.19 21:37

Kazde dite je jine, pockej 14 dni a uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Zalezi jaké miminko bude, měla jsem novorozence, který byl vážně nemocný, prvních 15 dní jsme strávili na JIP a pak mimo péče o dítě jsem zvlada péči o seniora s demenci, nerikam, ze to vždy bylo jednoduché, ale říkám si co maminky, které mají jen jedno dítě nezvládají a hroutí se.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní

Je to v pohode, hodne holek to zbytecne dramatizuje…a jestli mas partnera a maminku, kteri ti pomuzou, tak je to vyhra…

• Citovat
  • Nahlásit
18795
1.12.19 21:38
@Anonymní píše:
Ahoj jako prvorodička a nastávající maminka zhruba za týden se chci zeptat. Opravdu je tak hrozné a namáhavé mít miminko jak mi většina tvrdí? A že nic nestíhají nebo si to jen prostě namlouvají? Že se skoro nenajím, nevyspím, nenapiju, nevykoupu a nikam se nedostanu apod.?
Prvních 14 dní s námi bude doma i tatínek miminka a jinak vím, že má maminka mi také se vším ráda a vždy pomůže.
Ale prostě si nedovedu představit, proč by mělo být tak hrozné starat se o dítě. :nevim:

No tak pak piš jaká je to pohoda, ty 14 dní tatínku a maminko :P pro mě nejhorší ten spánek a od toho se odvíjelo pak všechno. Přeju, ať máš hezké šestinedělí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4099
1.12.19 21:38

Není, já měla obě děti hodne, najedly se a spinkaly. Vyhovovalo jim nositko i kočárek. Prostě za me pohoda, ale vím, že jsem měla velké štěstí. Mám hodně kamarádek, co pro děly noci, protože miminka trpela na koliky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5754
1.12.19 21:39

Protoze se uplne klidne muze stat, ze miminko nebude tak uplne porad spát a bude treba 12 hodin plakat, kazde kojeni a rihnuti a prebaleni ti zabere klidne hodinu. No a krmis 7× denně no a kde že mas svůj spánek? Péčí o domacnost, treba jen takova drobnost jako si udelat něco k jídlu. Ne kazdy ma mama servis, nekdo z nas se musel postarat sam, protože manžel musel do práce…

Ale jako prvnich pár měsíců je celkem pohoda, za me se to postupne nabaluje, jsem vystavena az ted po šesti letech a nejen z dětí, mam toho na hrbete hodně

Příspěvek upraven 01.12.19 v 21:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9027
1.12.19 21:40

No tak třeba když ti nejde kojení a jen krmis a odsavas, ta to žádná sranda moc není. Navíc novorozenec se většinou uklidní jen u matky. V noci jim je jedno, že se spí. Nemusí jen jíst a spát, můžou je trápit prdiky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
@Anonymní píše:
Ale prostě si nedovedu představit, proč by mělo být tak hrozné starat se o dítě. :nevim:
@Anonymní píše:

Ahoj, měla jsem tyto obavy taky. Hlavně v klidě, nenech si narvat do hlavy že se to nedá, nebudeš stíhat, mít na sebe čas..Taky bych se ale nepřikláněla k názoru, že miminko porád spí. Víš co hrozně záleží na povaze miminka. Můžeš mít mimi spavé nebo naopak propláče půl dne. Ale nechci strašit. Podle sebe bych řekla, že nejnáročnější je šestinedělí. Miminko si zvyká na prostředí, na Tebe na mlíčko. U mě třeba malá spí od 2.měsíce celou noc :palec:
A to vše stíhat to je o režimu dne a vše si naplánovat, a když máš někde být v určitý čas, nestresuj prostě přijdeš později. Držím palce a užívej si to, je to nejnáročnější ale nejkrásnější období :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281

Záleží na konkrétním dítěti, žádné není stejné a ano, někdo se opravdu třeba půl roku nevyspí. Ale třeba budeš mít štěstí na klidné, „bezúdržbové“ (snad pochopíte :mrgreen: ) miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2462
1.12.19 21:41

Jako docela je.., ale deti jsou ruzne, novorozenci spi hodne, ale porad ne a kdyz uz spi, tak stojis pred volbou, zda spat, jist, nebo si treba aspon precist zpravy, a to mluvim o pohode, kdyz nehrotis domacnost a vareni atd a prdiky mohou velice vse zkomplikovat :-(..to ja nedelala, ale v klidu jidlo jsem treba moc nedavala, ale spis, ze jsem nak nemela chut… taky v sesti nedeli trva dost dlouho kojeni, tak ja se naucila spoustu veci delat pri tom :-D jak bude mimco vetsi, tak uz to s klidem bude horsi. Taky podotykam, ze mam dost hodne miminko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
1.12.19 21:41

Záleží na spouste vecech. Hlavne na hormonech :mrgreen: a kojeni (jak vam to pujde, jak moc to budes hrotit případně..), na spani mimca,.. Novosi sice dost spi, ale taky se dost casto budi, takze ja si taky nestihala ani uvarit. Bud jsem kojila, nebo se pokoušela spat, odsavala (kojeni neslo 14 dni), byla jsem jak matoha po cisari a vse me bolelo, hormony rozhazeny.. Zacla jsem si to opravdu uzivat cca po mesici :palec: a to jsem mela mamku dost k dispozici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4311
1.12.19 21:42

No měla jsem dvě děti jedno pohoda a druhé masakr, takže je to kus od kusu. A to jsem si po prvním říkala, že to druhé bude taky v pohodě, no vyvedlo mě to z omylu :mrgreen: takže doporučuji počkat si a doufat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4115

No anebo nespi, trpi na koliky, spatne pije a nepribyva atd. Taky zalezi jak je na tom clovek po porodu, psychicky i fyzicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954

Tak pro mne bylo hodne narocne kojeni prvni mesice, ale rozhodla sem se, ze tomu obetuju co bude treba, takze samozrejmne sem se nevyspala hooodne dlouho, i kdyz mala se budila jen treba 2× na kojeni, tak pri kazdym zaknourani sem byla vzhuru :mrgreen: byla sem unavena, protoze to kojeni nekdy trvalo i hodinu, kdyz bojkotovala..ale to je normalni, dite neni panenka, par mesicu nevyspani atd neni nic hrozneho, nejsme na materske, aby sme lezeli u tv s nohami na stole, ze…manzel mi hodne pomohl, jinou pomoc sem vubec nepotrebovala :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat