Jaké to je si při mateřské jít přivydělat

Anonymní
23.11.20 12:44

Jaké to je si pri mateřské jít přivydělat

Zdravím, jsem zdravotní sestra, ale jsem na mateřské. Doma jsme byla prakticky od 4 měsíce a dcera bude mit 18 měsíců. Po pokecu s kamaradkou, ktera má stejně starou dceru a chodi si takhle přivydělat /odreagovat jsem se rozhodla, že to zkusím taky, ale jelikož jsme se přestěhovali musela jsem to jít zkusit do jiné nemocnice kde mě teda vzali hned a ve středu mám jít na svou první směnu a já jsem z toho teď nějak v rozpacích jestli nedělám špatně jestli jsem se rozhodla správně a jsem z toho cela nějak nesvá. Nový kolektiv, nové oddělení, nová situace, z toho starat se o dítě a chodit semtam do práce je toho mnoho co se mě honí hlavou a mám z toho úplně cvrkly žaludek. Předtím když jsem se rozhodla jsem byla nadšená a řekla, že to zkusím, že se třeba odreaguju a budu se vice těšit na malou, ale teď??? :roll:
Manžel mě uklidňuje a říká, že to prostě zkusim a když to nepůjde tak odejdu a proto mě zajímá ti z Vás co chodí při mateřské takhle semtam tam do práce jaké to je? Zvládá te to? Je to pro Vas odreagovani nebo naopak velka zátěž?
Je to normální, že jsem takhle nervózní?? Samotnou mě to zarazilo, že jsem z toho až tak na měkko 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18831
23.11.20 12:47

Ano, je normální být nervózní. Neboj, uvidíš, jak to půjde. Manžel má pravdu.

Taky jsem byla nerovźní, když jsem chodila zaskakovat do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4751
23.11.20 12:51

Taky jsem z toho byla špatná, já šla kvůli penězům ještě před rokem malé. Ale jen dvě odpoledne v týdnu po 5-6 hodinách. Nakonec to bylo i fajn, jsem se odreagovala pokecala o něčem jinem. Nebylo to tak zle. Dcera byla s tatínkem, taky spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 12:54
@Veru1987 píše:
Taky jsem z toho byla špatná, já šla kvůli penězům ještě před rokem malé. Ale jen dvě odpoledne v týdnu po 5-6 hodinách. Nakonec to bylo i fajn, jsem se odreagovala pokecala o něčem jinem. Nebylo to tak zle. Dcera byla s tatínkem, taky spokojená.

Právě, že dcera když je semnou tak je kolikrát úplně protivná nevrlá mám ji furt za zadkem. Dnes ji hlídal manžel a byla úplně veselá sama si i hrála a byla spokojená a jak jsem přišla tak to zase začlo

• Citovat
  • Nahlásit
5565
23.11.20 12:57

U nás v práci chodi většina ženských na pár směn v měsíci (taky zdravotnictví). Nelitujou, oddechnou si od stereotypu, a dítě taky potřebuje změnu.. Já chtela chodit po roce dcery na 1× 12 hod v týdnu, ale neplanovane jsem otěhotněla.. A 2 malý děti už mi sotva bude někdo hlídat. :think: Takže smůla no… :lol: Skončit můžeš vždycky když to nepůjde. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1203
23.11.20 13:03

Já teda začala pracovat, až když byly dvojčatům přes 2 roky, ale bylo to super. Chodila jsem na 1-2 odpoledne v týdnu, jak se mi to hodilo (neměla jsem žádné pevné směny), krásně jsem si odpočinula a hlavně mi to usnadnilo návrat do práce o rok později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4751
23.11.20 13:06
@Anonymní píše:
Právě, že dcera když je semnou tak je kolikrát úplně protivná nevrlá mám ji furt za zadkem. Dnes ji hlídal manžel a byla úplně veselá sama si i hrála a byla spokojená a jak jsem přišla tak to zase začlo

tak to u nás to tak není, nebo u nás já jsem ta přísná a manžel spíše hrající rozmazlující… jak on říká dobře ji vychovávám :D. Ale samozřejmě jak se bouchne nebo cokoliv to běží za maminkou… Hele ale je to fajn odreagovat se, přijít na jiné myšlenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1323
23.11.20 13:15

Já chodím teď taky na pár hodin týdně, ale jenom dočasně na výpomoc. Je to fajn. Ale co chci říct, je, že chodím do své původní práce, všechno znám dobře a taky jsem měla trochu obavy. To je asi normálka. Šla bych do toho, člověk se fakt odreaguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20126
23.11.20 13:19

Mam to stejne. Taky mam 18. mesicni a vzala se ted smeny v nemocnici. Delam jinde nez sem delala pred mateřskou, ale kolektiv mame fajn, prace me bavi i vic nez na původním miste ( ted teda delam na covid oddeleni), peníze jsou hezke přilepšení a chodim si tam odpocinout :D proti mateřské je to pohodicka :mrgreen: ale mam par smen v mesici a vim, ze chlap to s detma doma v klidu zvladne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3683
23.11.20 13:38

Klíííd

:srdce: hele, je to úplně normální, že jsi nervní ;)
já šla kvůli financím do práce v roce dětí a střídali jsme se rok a půl s manželem podle šichet u dvojčat, než šly do školky.. bylo to krásné období, záleží jaký je chlap - můj je schopný se naprosto postarat o vše včetně jídla/vaření (s úklidem si moc hlavu nelámal :lol: ), ale o děti pečoval 1000%…
do práce jsem se těšila, nejsem typ na x let doma.. jsem ambiciozní a kariéra byla pro mne vždy důležitá.. skloubit se to naštěstí dalo..
ale city samozřejmě fungovaly a ten první den jsem se ráno na poradě rozbrečela :nevim: :oops: :roll: 8o úplně samovolně, prostě se mne kolektiv po ránu zeptal a co děcka, s kým jako teď jsou :(
i když byly s tátou, tak to bylo jako bodnutí dýkou a fakt mi vyhrkly úplně brutálně slzy, naštěstí jedna kolegyně zareagovala ve vteřině místo mne a říká : Víte co? nechte ju být, jo?! :mrgreen:
není to úplně lehké, ale dáš to a podle mne je to zdravé úplně pro všechny - jak pro děti, tak pro tebe, tak pro manžela :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
23.11.20 13:51

Já bych byla úplně stejně nervózní, hlavně teda proto, že mi prostě nedělá dobře začátek s novými lidmi a v novém prostředí, ale to stačí překonat a jakmile se prolomí ledy, já jsem mnohem víc v pohodě :lol: takže nervozitě rozumím a věřím, že to bude fajn, jakmile se rozkoukáš. A jinak si přivydělávám asi od konce prvního šestinedělí a je to super. Jednak pocit, že mám občas vlastní vydělané peníze (my nemáme nouzi a manžel mi dá na cokoli, co je třeba, ale prostě si užiju, že si občas zajdu bez výčitek na dražší kávu z ‚vlastního‘), ale hlavně je to prostě odreagování. Já teda práci dělám z domu od pc a sem tam je to i zdroj stresu, když je nějaký deadline atd, ale jinak si užiju, když se na 3 hodiny zavřu v tiché místnosti a zaměstnám hlavu něčím jiným, než legem, dětským puzzle a skákal pes. Myslím, že bych se jinak zbláznila :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9762
23.11.20 13:56

Je to normální. Já se vracel do práce na pár směn, když malé byly 4 měsíce a synovi 2 roky. Hlídá tatínek a musím říct, že nám to všem jen prospívá. O finanční stránce ani nemluvím. Děti absolutně nestrádaly a nestrádají. A přiznám se, že ve dny, kdy ráno pracuji, toho zvládám i pak doma daleko více. Jsem prostě plná energie. První měsíce jsem tedy byla myšlenkami stále doma, ale čím víc v pohodě to bylo, tím lépe jsem si zvykala. A dneska, po roce, už umím úplně vypnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 21:06
@Kriss Tina píše:
Mam to stejne. Taky mam 18. mesicni a vzala se ted smeny v nemocnici. Delam jinde nez sem delala pred mateřskou, ale kolektiv mame fajn, prace me bavi i vic nez na původním miste ( ted teda delam na covid oddeleni), peníze jsou hezke přilepšení a chodim si tam odpocinout :D proti mateřské je to pohodicka :mrgreen: ale mam par smen v mesici a vim, ze chlap to s detma doma v klidu zvladne.

Právě, že mě taky priradily na Covid odd. Teď dočasně, ale beru to jako plus skrz ty peníze. Já mam spíše strach skrz kolektiv, abych zapadlo apod. Na jednu stranu se tesim a na druhou mám hrozný obavy, ale to je asi normální. Jinak chci taky pár smen v měsíci nechci se hned uhnat, uvidím jak to půjde a podle toho se budu podřizovat

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 21:10
@Lucy75 píše: :srdce: hele, je to úplně normální, že jsi nervní ;)
já šla kvůli financím do práce v roce dětí a střídali jsme se rok a půl s manželem podle šichet u dvojčat, než šly do školky.. bylo to krásné období, záleží jaký je chlap - můj je schopný se naprosto postarat o vše včetně jídla/vaření (s úklidem si moc hlavu nelámal :lol: ), ale o děti pečoval 1000%…
do práce jsem se těšila, nejsem typ na x let doma.. jsem ambiciozní a kariéra byla pro mne vždy důležitá.. skloubit se to naštěstí dalo..
ale city samozřejmě fungovaly a ten první den jsem se ráno na poradě rozbrečela :nevim: :oops: :roll: 8o úplně samovolně, prostě se mne kolektiv po ránu zeptal a co děcka, s kým jako teď jsou :(
i když byly s tátou, tak to bylo jako bodnutí dýkou a fakt mi vyhrkly úplně brutálně slzy, naštěstí jedna kolegyně zareagovala ve vteřině místo mne a říká : Víte co? nechte ju být, jo?! :mrgreen:
není to úplně lehké, ale dáš to a podle mne je to zdravé úplně pro všechny - jak pro děti, tak pro tebe, tak pro manžela :potlesk:

Chlap mě dokáže plně nahradit z toho vůbec strach nemám, že by to nezvládl v tomhle je úžasný a jak říkal on "těším se až si s ní vždy po obědě dvě hodinky zdrimnu tomu jsem se musela smát "
Však já se vůbec nedivím já byla dnes taky na mekko a bylo mi do rvani a to jsem jeste nenastoupila :roll: :oops: ale začínám se těšit

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 21:17
@Bebeluska8 píše:
Já bych byla úplně stejně nervózní, hlavně teda proto, že mi prostě nedělá dobře začátek s novými lidmi a v novém prostředí, ale to stačí překonat a jakmile se prolomí ledy, já jsem mnohem víc v pohodě :lol: takže nervozitě rozumím a věřím, že to bude fajn, jakmile se rozkoukáš. A jinak si přivydělávám asi od konce prvního šestinedělí a je to super. Jednak pocit, že mám občas vlastní vydělané peníze (my nemáme nouzi a manžel mi dá na cokoli, co je třeba, ale prostě si užiju, že si občas zajdu bez výčitek na dražší kávu z ‚vlastního‘), ale hlavně je to prostě odreagování. Já teda práci dělám z domu od pc a sem tam je to i zdroj stresu, když je nějaký deadline atd, ale jinak si užiju, když se na 3 hodiny zavřu v tiché místnosti a zaměstnám hlavu něčím jiným, než legem, dětským puzzle a skákal pes. Myslím, že bych se jinak zbláznila :D

Však já co jsem na mateřské tak to taky tak mám strach nastoupit do nového kolektivu a z té změny. Dříve jsem to tak vůbec neměla.
Právě, že mě to nekdy doma leze už na. mozek a jsem někdy sama sobě protivná. Přijde mi to někdy už dlouhý a stereotypní to byl důvod proč to chci zkusit. Dceru miluju a za nic na světě bych ji nevymenila, ale uplny mateřský/domácí typ nejsem takže taky doufám, že me to pomůže k lepsimu

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat