Jake tradice jste dodrzely, nedodrzely na svatbe

2415
13.11.19 15:37

jake tradice jste dodrzely, nedodrzely na svatbe

Ahoj, na jare se mi vdava kamaradka, a ja jako svedkyne s ni dost planuju, ale je doslova posedla tradicemi, poverami :roll: tak se chci zeptat jestli jste neco vypustily? my treba spali s manzelem noc pred svatbou spolu, k oltari jsem sla sama, sperky jsem mela perly, nemela jsem nic stareho, noveho, modreho, podvazek, nemeli jsme zadny koule, trakar, chomouty, akorat rezani dreva svedci pripravili, dort jsme nerezali hned po obede, prvni tanec uz ve 14:30, nemeli jsme zadne hry a program typu kouzelnik apod…no a prave kamaradka chce uplne vse, od rani odebirky po zaverecne uvedeni na pokoj :roll: neda si vysvetlit ze ten den neni proste nafukovaci, ze se to nestihne,..chce strasne moc her, a vubec nemysli na hosty, dnes mi volala, ze zjistila, ze modre na svatbe znamena modriny v manzelstvi, tak proc ma mit nevesta neco modreho :nevim: uz z ni trosku rostu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16566
13.11.19 15:41

@Peggy54 tradice jsem nedodržela žádný. Šaty se mnou vybiral chlap, spali jsme noc před tím spolu, k oltari mě vedl muž, nic modrého, žádné házení kytici.. prostě nic, nemám to ráda a mne i manželovi to přijde hloupé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20971
13.11.19 15:42

Ony jsou nějaký tradice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule

Hlavně čtení přání, to je panečku zábava 😆 My meli zatahovani, pred obradem ještě manžel hasicsky utok, potom nejaka vtipná tombola a pak jsme my dva dostali enjaky otazky na tělo a museli odpovidat, jinak jsem hosty nemucili zadnym narvanym programem… 🤷‍♀️
Ani si to kámoška neuzije, furt bude ve stresu, jestli se stíhá a co ted a potom… Moc to nechápu, ale je to jeji den.

• Citovat
  • Nahlásit
2415

@lachtanice86 jo na satech byl taky semnou :palec: nam to take prislo hloupe prave

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
13.11.19 15:43

No jo je to svatbo chtinda… Nic s tím neuděláš, jen ať si to naplanuje sama, pak se z toho po… My měli svědky to je vše co jsem dodržela, ale jen proto, že jsem musela a na úřadě nám řekli, že si prostě musíme někoho přivést. Jinak jsem vypustila vše ostatní, žádné prsteny, hudba, oslava, tradice, rodiče… Prostě lambada… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
13.11.19 15:44

@lebambule prave neuzije si to ani ona ani hoste, trva na te odebirce, ze se vsichni hoste cca 90 musi sejit u ni doma, dat si parky a chlebicky a jet 35km do kostela 8o a to ma obrad v 11:30 takze aby hoste zacali najizdet tak v 9:00, jeji den, jen me obcas fakt vytaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
13.11.19 15:48

Ty jo… Málem jsem rozbrečela paní na místě když jsem všechny tradice odmítla. Nakonec mě teda ukecala.
Spali jsme každý jinde, nesnesla bych manželovu nervozitu a zabila bych ho.
Měla jsem podvazek - modrý, kamarádka mi ho koupila, ale nic starého jsem neměla, zato spoustu nového… Nic půjčeného.
Náušnice jsem měla perly a vykašlala jsem se na závoj.
Svolila jsem polévku z jednoho talíře.
Při prvním tanci jsme si zvedli naše čivavy, takže jsme tancovali ve čtyřech,
Pekla jsem si několik dortů.
Hosty jsme programem téměř neotravovali. Oni za odměnu neotravovali nás únosem, koulí a jinýma čičovinama.
Program byl pálenice, tombola (krátká), sestry mi zazpívali písničku, luxusně vybavený fotokoutek a živá kapela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17685
13.11.19 15:48

Dodržování tradic ke šťastnému manželství nevede. My jsme to až tak nehrotili a jsme spolu 26 let :think:

Co se týče nového, starého, modrého a půjčeného. To mi někdo říkal, a v podstatě aniž bych se snažila, jsem to zrovna mimoděk měla - půjčené šaty a boty, starou podprsenku, zrovna mi vyšly kalhotky s modrým proužkem a nové punčochy… ale je to věc spíš úsměvná než potřebná. Šaty se mnou vybírala mladší ségra, manžel je předem neviděl, ale kdyby otevřel skříň, viděl by… no asi tak.

Hlavně si to užít a nespoléhat se na zázraky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
13.11.19 15:52

My asi jen podvazek, neco modreho, neco stareho, neco pujceneho a pak tradice svatebni noci :mrgreen: jo a jeste nam bouchly talire :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
13.11.19 15:52

@TvrdyY zavoj jsem taky nemela, ale na spolecnou polevku jsem se tesila ;) ale vymenili jsme si tak trikrat, a pak kazdy svou lzici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
13.11.19 15:55
@Peggy54 píše:
@lebambule prave neuzije si to ani ona ani hoste, trva na te odebirce, ze se vsichni hoste cca 90 musi sejit u ni doma, dat si parky a chlebicky a jet 35km do kostela 8o a to ma obrad v 11:30 takze aby hoste zacali najizdet tak v 9:00, jeji den, jen me obcas fakt vytaci

A i to, co jsem jmenovala, vlastně zařídili ostatní z vlastní vule, my meli domluvenou kapelu a občerstvení, ani jsme nechteli spolecnou hostinu, byl raut, jo jeste dort byl, ten jo. Udelali jsme si to na pohodičku vse na jednom místě vcetne obradu. Akorát nam někdo ukradl jeden svatební dar 🤦‍♀️ 😆
Mne právě nebavi ty opulentni svatby, protoze jako host vetsinou jenom na neco čekáš
Na obrad, na obed, az se vyfoti, az vyfoti i tebe, az rozbalí přání, az nakraji dort… Tvl to je pro mě trest a ne radost. Ja chtela, aby si to krom nas uzili i ostatní. A dle fotek sranda byla. Ja osobně jsem byla v nejakym rausi, dodnes ani nevim, kdo pri obřadu drzel malyho, ani z fotek jsem to nevycumela. Jinak foceni byl fofr, svagr lital s foťákem, jedna hromadná a pak kdo chtel s mama, mohl. Žádná křeč. Tak to bude tva kámoška potřebovat pevné nervy, aby to vse zvládla…

• Citovat
  • Nahlásit
2415
13.11.19 15:57

Pak nam teda jeste prvozni bouchnul talirem, nemeli jsme smetacek tak jsme to nechali :lol: a nabidl dve sklenice v jedne ze je pry voda v druhe vodka, vubec sem nevedela o co jde, ja si namtkou vybrala vodku, jen sem si cucla a zbytek dopil manzel, pak sem vygooglila, ze kdo si vybere vodku je hlava rodiny :roll: kamaradka to chce samozrejme take protoze to videla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
13.11.19 15:59

@lebambule my foceni cca 30 min, prselo a foukalo, ja i fotografovi psala, ze chci momentky a ne nejake nucene usmevy v obili :D my zaridili kapelu, na vecer dj, zadne cteni pranicek, hry…a hoste se stejne zabavili sami, jo chlapi tam vlastne lovili pstruhy v jezirku kdyz nachvili prestalo prset a pak nam je dal kuchar na gril

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8247
13.11.19 16:02

My jsme vše rozbíjení talíře, společně jíst polívku atd zrušili
Staré, modré, nové a půjčené jsem měla, ale v podstatě to vše splňovalo oblečení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat