jaké UM pro 4 měsíční miminko ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 27.02.05 16:36
jaké UM pro 4 měsíční miminko ?

Ahoj holky,
poradíte mi jakou používat UM pro 4 měsíční mimčo ? Doteď jsem používala Nutrilon Forte, ale je dost drahý, tak si říkám, že bych přešla na nějakou dobrou, ale lacinější verzi. Máte nějaký tip ?
Dík.
Lenča

Reakce:
Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 17:22

Ahoj Lenčo,

osobně si myslím, že dneska jsou na trhu všechna mléka pro děti kvalitní. Náš Vojta pije asi od 6. měsíce Sunar plus (je od ukončeného 4. měsíce). Nevím, kolik přesně je tvému mimču, ale já bych počkala do konce 4. měsíce a pak zkusila to, co vybereš. Myslím, že skoro všechny značky mají mléka rozdělená takhle - do 4. měsíce novorozenecká a od ukončeného 4. měsíce pokračovací.

U nás byla taky rozhodující cena, pokud by to nepil, nic jiného by mi nezbylo než dál kupovat Nutrilon. Co se Sunaru týče, tak „přípravové“ vlastnosti má hodně podobné jako Nutrilon, stejně se dávkuje a i se dobře rozpouští.

Hodně štěstí s UM! :P
Peta a spol od PSTM

Markmark
Kecalka 278 příspěvků 27.02.05 18:14

Ahoj Lenčo,
my začaly dávat UM až v době, kdy se mi moje vlastní mléko začalo pomalu ztrácet, koncem 8m. A protože máme doma slabého atopika, bylo mi doporučeno HA mléko. Koupila jsem BEBE od Nestle a ouha - malá mi ho prostě nepila :cry: když jsem ho ochutnala, ani jsem se nedivila - je pěkně hořké. Po 3 týdnech jsem se zdravě naštvala a koupila Sunar pro 10m a začala ho treperendě míchat s HA. A hele, ono to najednou šlo :wink: když došel HA, zkusila jsem Nutrilon 3 (pro jeho lepší cenu a „kamarádské bakterie“) a opět ho míchám se Sunarem. Myšce to chutná a to je k nezaplacení, po ekzému ani stopy.
Myslím si, že záleží jak na tobě a tvé ekonomické situaci, tak na mimísku, jaké mu zachutná. Nevěřím, když se říká že mimi vypije cokoliv, vlastní zkušenost praví opak :)

ať vám drobeček hezky roste

sonka
Kecalka 456 příspěvků 27.02.05 18:29

Ahojky, já jsem včera koupila v DM Mlíčko HUMANA. Je také s prebiotickou vlákninou a stojí jen 69.90 350g. Malé chutná stejně jako Nutrilon. :wink:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 21:20

Ahojky, já nedám dopustit na BEBU od Nestlé. Od 4.měsíce kojím a na večer dávám Bebu a musím říct, že prcek krásně spinká celou noc. Teď kupujeme Bebu s Bifidem a je to super. Zkusili jsme Sunar, ale po něm se mi chudák totálně „zablinkal“. Ale každý mimčo snáší něco jinýho, je to potřeba vyzkoušet.
Dáša + Zdeneček 6m.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.05 11:04

Ja jsem davala Sunar, asi do 5. mesice jednicku (ta byla OK) a pak dvojku - ale mala po ni mela tak tuhe hovinka, ze pri kakani kricela bolesti. Takze jsme presli na Nutrilon 2 a vse je zase v pohode. Takze u nas se Sunar 2 neosvedcil.

Marťoch a Lucka, 6 mesicu

Titinka
Kecalka 137 příspěvků 28.02.05 14:59

Moje holčina se taky po Sunaru nemohla vůbec vykakat a to téměř pět dní, strašně ji bolelo bříško, byli to docela muka, pak jsme zkoušeli Nutrilon, Hamánek, Bebu, ale všechno striktně odmítala. Nakonec jsme koupili Hamilon 2 a ten ji jede a připadá mi ze všech UM chutově nejlepší. Připomíná mi klasickej Sunar(tou chutí), na kterým jsme vyrostli my. Taky po něm pěkně kynu, jak to pořád dopíjím....... :roll: :roll: :roll:

SimonaP
Stálice 70 příspěvků 28.02.05 17:30

My davame cca od 4 mesice Nutrilon HA (hypoalergenni) a male moc chutna, doporucila bych radeji nektere HA, jistota je jistota:-)

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 01.03.05 05:35

Ahoj Leni,
používám od 4.měsíce Sunar plus,předtím jsme měli Nutrilon Forte,ale od 2.měsíce Sunar..kvůli financím…Sunar už je dnes taky kvalitní,i když s tím Nutráčem se to asi nedá srovnat…Venoušek žádné problémy nemá,ale pozor,Sunar plus od 4.měsíce se má používat pouze se smíšemou stravou… :D
tak si vyber dobře…jinak jednou jsem si koupila Hamilon a je bez chuti,musela jsem ho přisladit,jinak by mi ho Vena nevypil… :D

monysek
Stálice 57 příspěvků 01.03.05 08:14

Ahojda, jelikož jsem kojila tak 14dní :cry: ,tak jsem začala kupovat Bebu HA,ale po té se mi ´malý osypával,tak jsem začala kupovat Bebu Zasytí,po té zas měl zácpu,takže jsem to kombinovala s Bebou Start přes den a na noc Bebu Zasytí.To bylo do těch 4.m. a nyni dávám Bebu Bifidus a taky si ji musim pochválit. Zkoušela jsem chvilku i Sunar :-) ,ale po tom mi malej dost zvracel.Ono to je asi u každého mrńouska individuální. Beba pro někoho není nejlevnější,já jí kupuji za 260.-Kč. Tak uvidíš co si vybereš. Monýsek a Natánek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.14 17:22

Maminky jak moc by vadilo kdyby jsem dala 4 mesicnimu miminku UM 2 ( tj. Od ukonceneho 6. Mesice) dekuji za odpovedi

bjetuschka
Kelišová 5194 příspěvků 20.10.14 17:39

Podle mě ho tím nijak na zdraví neohrožuješ, jen prostě dvojka je míň „nadopovaná“ a výživná než jednička…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.14 21:36

@bjetuschka :hug: aha :think: dekuju moc za odpoved. Takze mu nijak ublizit nemuzu? Co treba zacpa? Nebude ta dvojka vic stavit? Co jsem koukala na UM 1 a 2 tak energeticka hodnota se lisi o par jednotek. Ve 2 jsou navic omega 3 mastne kyseliny a jinac na slozeni je to stejne. Akorad nejakych vitaminu je tam vic a jinych zase min… Moc dekuji za odpoved!!! :hug:

bjetuschka
Kelišová 5194 příspěvků 20.10.14 21:50

Myslím, že mu neublížíš :) Já jsem zas od 10. měsíce dala č. 3 (které se mělo začít dávat až od 12. m.) a taky dobrý, nic se dětem nestalo. Podle mě je č. 1 určeno pro malý miminka protože je to hodně výživné, čim je pak dítko starší, tím míň těch látek v UM potřebuje (protože jí čim dál víc normální stravy), takže proto je to takhle odstupňovaný.

Ale zas já nejsem žádná znalkyně v oboru, píšu, co si myslím a k Čemu jsem došla svým selským rozumem :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama