Jaké UM pro 4 týdenní dítě s kolikou

752
30.3.16 13:02

jaké UM pro 4týdenní dítě s kolikou

Zdravím maminky,
chtěla bych se zeptat, jaké se Vám nejlépe osvědčilo UM pro miminko trpící kolikami? Mám skoro čtyřtýdenní holčičku, od porodu problém s kojením, takže kojím (bohužel je mléka strašně málo, tak 30ml na jedno kojení) a zbytek dokrmuji už od porodnice. V porodnici mi dávali na příkrm nutrilon, takže jsem i nutrilon koupila (pronutra 1). Ale pořád malou trápí bolení bříška, já se snažím hlídat si stravu a piju kojící čaje, ale vzhledem k tomu, že má ode mě mléka tak málo to bude spíše tím nutrilonem. Dávám biogaiu a espumisan ke každému krmení, masírujem bříško, nahříváme, no zkoušíme všechno. Přikrmuji přes stříkačku, na rady LP a zdravotníků z porodnice, teď jsem ale koupila antikolikovou lahev, jestli to nepomůže, ale zatím nevidím žádný rozdíl, jen že vypije méně.
Tak jsem si říkala jestli nevyměnit UM? Jenže všude zjišťuji, že by se mléka neměla střídat a že trvá miminku než si na nové mléko zvykne, takže rozhodně nemůžu vyzkoušet 5 různých mlék, které sedne nejlépe. Tak se tedy ptám, jestli máte zkušenost s tím, že by změna mléka pomohla a jaké konkrétní mléko je nejlépe snášené?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

128
30.3.16 13:14

Naše zkušenost - trošičku nám pomohla Beba Sensitive, ale také je možné, že ty koliky odezněly spontánně. Většina dětí na to přestane trpět prý kolem 3. měsíce, u nás to naštěstí tak bylo, takže těžko říct, zda pomohl čas nebo změna UM :-) Já taky nechtěla, aby dítě plácalo jedno UM přes druhé, ale i tak jsme během těch prvních 3 měsíců vyzkoušeli asi 3, protože nám přišlo, že mu stávající mléko nesedí - jedno měl v porodnici, druhé na doporučení z porodnice, třetí jsme vyzkoušeli po dohodě s dr. sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128

Naše zkušenost - trošičku nám pomohla Beba Sensitive, ale také je možné, že ty koliky odezněly spontánně. Většina dětí na to přestane trpět prý kolem 3. měsíce, u nás to naštěstí tak bylo, takže těžko říct, zda pomohl čas nebo změna UM :-) Já taky nechtěla, aby dítě plácalo jedno UM přes druhé, ale i tak jsme během těch prvních 3 měsíců vyzkoušeli asi 3, protože nám přišlo, že mu stávající mléko nesedí - jedno měl v porodnici, druhé na doporučení z porodnice, třetí jsme vyzkoušeli po dohodě s dr. sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14620
30.3.16 13:17

Prošla jsem si tím, co ty. Taky kojení + dokrm. Začínala jsem s Nutrilonem, ale beruška měla koliky a zácpy. Dětská lékařka mi říkala, že UM trvá 14dní než si sedne. Já to tak dlouho nevydržela. Po týdnu jsem přešla na Beba Sensitive po pár dnech jí bylo dobře a když se jí zažívání srovnalo a stabilizovalo, pak po měsíci Beba Comfort. S tím byla spokojená. Kamarádce se osvědčilo Hami, ale tam mi vadilo, že to mléko musí 7minut před podáním stát. Pokud kojíš a pak dokrmuješ tak k tomu potřebuješ druhýho člověka jinak mrně pláče hlady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
30.3.16 13:24

Taky nam boleni briska delal nutrilon a pomohla nam beba sensitiv ale je drazsi tak jsme presli na Hami pro citlive brisko a pak pomalu presli na normalni hami 1 a bylo po boleni.. A kapky nam pomohli jen sab simplex.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1928
30.3.16 13:25

Já dávala pak Nutrilon Anticolic - rozpouští se hůř než klasický Nutrilon kupuje se v lékárně, je dražší, chce to, aby si to mlíko chvilku sedlo, což malou šíleně vytáčelo. Pomohlo až zavedení příkrmů ve 4. měsíci, to pak bylo ze dne na den zlepšení. Jinak nepomohlo zhola nic, BioGaia bez účinku, pak jsem dávala laktobacily od Biopronu, také jsem zkoušela dělat mlíko z odvaru z kmínu, zjistila jsem mj., že jsem alergická na fenykl… Zkoušela jsem Hipp a Bebu, Hipp odmítla úplně chuťově a po Bebě to bylo horší. Zkusila bych asi být Vámi přejít na Nutrilon Comfort nebo Anticolic, aby se zůstalo třeba u značky, kdyby nepomohlo, tak bych zkusila Bebu… Neočekávala bych ale asi zázraky. Chce to čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62136
30.3.16 13:32

Kdyby mela nahodou nesnasenlivost mleka, tak UM jedine Nutrillon allergy care, jine ne. Ale to vim z diskuzi, nemam vlastni zkusenost. Maminky ale pak psaly, ze prestaly i problemy s briskem. Samozrejme existuji vyjimky, musis vyzkouset.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1725
30.3.16 13:59

Nám pomohl hipp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
30.3.16 14:04

Za me Beba Sensitive :palec: :palec: