Jaké uplatnění - pedagogika na UK Praha?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jancakral
Kecalka 180 příspěvků 07.10.14 11:09
Jaké uplatnění-pedagogika na UK Praha?

Ahoj holky, vystudovala jsem Mgr. pedagogiku (tzv. neučitelskou, teorii výchovy)na FF UK Praha. Marně ale sháním práci. dělala jsem několik let v oboru polygrafie, tedy v jiném oboru, tam už jsem místo nesehnala. Když se poptávám na místa v oboru, který jsem vystudovala (a nikdy nedělala),byli z toho lidé na rozpacích-nemám tzv. učitelskou pedagogiku, takže ne učitel, v personálním oddělení nemám vůbec žádnou praxi. Specializaci jsem měla na teorii výchovy, tedy nic praktického. Budu vděčná za každý tip :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
brumdinka
Nadpozemská drbna 25413 příspěvků 07.10.14 11:24

:think: napadá mě co vychovatelku, tu bys dělat nemohla? nebo někde v mimoškolní pedagogice - domy dětí, kroužky atpod…

yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 07.10.14 11:28

@brumdinka to se dost málo platí :-(. Zase škoda, když udělala FF…UK je prestižní škola, zvlášť Filozofická fakulta, co do kvality výuky jazyků, filozofie, historie…FF UK připravuje hodně k vědecké kariéře…

yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 07.10.14 11:29

@jancakral a zkusit i přesto učit třeba na gymplu atd.?i když máš neučitelskou?

brumdinka
Nadpozemská drbna 25413 příspěvků 07.10.14 11:31

@yourlady aha tak ono je lepší být bez práce, než mít o něco méně placenou práci…to je mi teda logika :mrgreen: mmch zas tak špatně placené to není třeba v těch domech dětí :) a prestižní školy jsou opravdu poněkud jiné než filozofická fakulta s obory, co jsou neuplatnitelné na trhu práce ;-)

brumdinka
Nadpozemská drbna 25413 příspěvků 07.10.14 11:32
@yourlady píše:

učit s tímhle nemůže, aby mohla učit tak musí mít aprobaci z pedagogické fakulty popř. jinou vysokou školu s doplňujícím pedagogickým minimem, aby mohla učit na Sš, pokud chce i na Zš je třeba si k tomu dodělat didaktiky na konkrétní předměty…

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33581 příspěvků 07.10.14 11:34
@yourlady píše:

A co jako?

yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 07.10.14 11:38

@brumdinka na FF UK je výborný společný základ, např. cizí jazyky-pokud udělala FF UK, musela udělat povinně zkoušku z cizího jazyka (resp. z dvou) s vysokou náročností. FF je a bude prestižní škola viz statistiky. Uplatnění na trhu práce záleží na oborech. Pravda je, že vychovává hodně k další vědecké kariéře, pro ústavy atd. Dělala jsem tam češtinu a značná část spolužáků šla do specializované praxe. Neříkám, že nemá brát práci za málo peněz. Říkám, že někde dělat vychovatelku je hůře placené - než kdyby šla např. překládat. U nás dělají vychovatelky v zájmovém centru holky se střední školou-což nesnižuji, jen říkám, že udělat filospfickou fakultu není snadné a chtělo by to dál se rozvíjet.

yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 07.10.14 11:39

@blecha72 brácha učí na gymplu cizí jazyk i bez aprobace. Tím neříkám, že je to řešení pro každého a že ji každá škola vezme.

afghani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 11:44
@brumdinka píše:
@yourlady aha tak ono je lepší být bez práce, než mít o něco méně placenou práci…to je mi teda logika :mrgreen: mmch zas tak špatně placené to není třeba v těch domech dětí :) a prestižní školy jsou opravdu poněkud jiné než filozofická fakulta s obory, co jsou neuplatnitelné na trhu práce ;-)

Nesouhlasím, FF UK je prestižní škola a uplatnění je. Zakladatelko, jakou jsi měla 2.specializaci? Já tu vystudovala andragogiku, práci mám. Písni mi SZ. Souhlasím také s tím, že jazykové studium je tu vynikající, mohu i překládat, přivydělávám si tím. O zájmu o FF UK svědčí i obrovský počet uchazečů každý rok.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25413 příspěvků 07.10.14 11:45
@yourlady píše:
@blecha72 brácha učí na gymplu cizí jazyk i bez aprobace. Tím neříkám, že je to řešení pro každého a že ji každá škola vezme.

jo ale dlouho už nebude…podle novýho pedagogickýho zákona si musí nekvalifikovaní učitelé doplnit kvalifikaci!!!…tzn. musí mít bud´ pedagogickou fakultu nebo jakoukoli jinou vysokou školu plus pedagogické minimum s tím, že pak učí příbuzné obory tomu svému např. historik dějepis…pokud to neudělají bude je muset ředitel propustit a najít kvalifikovaného učitele…ta lhůta je myslím do konce r.2015

brumdinka
Nadpozemská drbna 25413 příspěvků 07.10.14 11:46

@afghani fajn, tak mi napiš v čem je prestižní a jaké má tedy zakladatelka možnost uplatnění, jak ona sama píše zas taková hitparáda to zřejmě nebude, že :)

p. s. a to že je každý rok obrovský zájem uchazečů, ještě neznamená, že je škola prestižní a už vůbec to neznamená, že je tak skvělá že všichni seženou práci…spíše naopak…čím víc lidí to má, tím je ta šance menší… pouze nabídka a poptávka…dnes kdybych si měla vybírat znovu, tak jdu do oborů typu technika, elektro, IT atpod…tam to uplatněšní opravdu je na rozdíl od filozofické…

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33581 příspěvků 07.10.14 11:50
@yourlady píše:
@blecha72 brácha učí na gymplu cizí jazyk i bez aprobace. Tím neříkám, že je to řešení pro každého a že ji každá škola vezme.

Tak zrovna teď učitelé bez aprobace mají problém.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33581 příspěvků 07.10.14 11:51

@jancakral Zůstat na vš, teorii vzdělávání vyučovat budoucí učitele. Ne, že by to člověka naplňovalo…

jancakral
Kecalka 180 příspěvků 07.10.14 11:52
@brumdinka píše:
@afghani fajn, tak mi napiš v čem je prestižní a jaké má tedy zakladatelka možnost uplatnění, jak ona sama píše zas taková hitparáda to zřejmě nebude, že :)p. s. a to že je každý rok obrovský zájem uchazečů, ještě neznamená, že je škola prestižní a už vůbec to neznamená, že je tak skvělá že všichni seženou práci…spíše naopak…čím víc lidí to má, tím je ta šance menší… pouze nabídka a poptávka…dnes kdybych si měla vybírat znovu, tak jdu do oborů typu technika, elektro, IT atpod…tam to uplatněšní opravdu je na rozdíl od filozofické…

Myslím, že hádat se o prestiž FF UK je od tématu. Diskuse se pak dostává do jiné roviny. Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >