Jaké vitaminy jsou nejlepší když kojím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kocickasexynka
Povídálka 19 příspěvků 07.08.19 11:31
Jaké vitaminy jsou nejlepší když kojim

Dobrý den, prosím vás jaké vitaminy si mám koupit když kojim? Už cítím vyčerpání z kojení a taky únavu. Na webu jsem našla nějaký laktavit vitamíny pro kojící, ale nevím jestli budou fungovat poraďte nějaké, které vyhovovali vám pouze pro kojící nechci kombinované brala jsem chvíli mamavit ale ten mi pak nedělal dobře bolelo mě po něm žaludek. Vím měla bych zobat ovoce a zeleninu sem tam si dám 2 banány třeba ob den já jiné ovoce nemám ráda. Zeleninu jim jen okurek a rajčata papriky a max mraženou v jídle když vařím. Takže tak. Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
zuzikka
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 07.08.19 11:39

Hele, zelenina ovoce dobrý, ale doplní ti to max. céčko a listovku. Toho ostatního tam zas tolik nebude. Potřebuješ doplnit hlavně vápník s hořčíkem. Mě po tom laktavitu bylo taky špatně. Beru obyčejný vápník hořčík zinek a dobrý. Když zapomenu tak mě hned bolí kosti. Taky mi pomáhá mák, makové buchty atd.

vedma007
Kecalka 271 příspěvků 07.08.19 11:39

No pokud prakticky vůbec nejíš ovoce a zeleninu, tak ti pravděpodobně nechybí jen vitamíny ale i minerály (únava je často nedostatek hořčíku) a stopové prvky. Suplementace není tak jednoduchá, že si člověk koupí nějaký „zázrak vše v jednom“ v lékárně a bude zdravej jako řípa (i když se farmaceutické společnosti snaží hlásat opak). Buhužel většina syntetických vitamínů je tělu celkem k prdu. Navíc vstřebávání jednoho závisí na dostatku druhého (Např. vit. D tělo dokáže vstřebávat jen, když má dostatek hořčíku, z hořčík prodávaného v lékárnách ve formě tablet si tělo vezme minimum, ideálně se vstřebává přes kůži ve formě MG oleje atd. atd.).
Předně bych se fakt pořádně zamyslela nad svoji stravou. Jíš třeba v dostatečné míře alespoň oříšky, semínka, luštěniny…Vždyť na ovoci a zelenině není nic špatného. Jaký vzor u tebe bude mít do budoucna tvoje dítě? Myslíš, že bude ovo/zel jíst, když to neuvidí u tebe?

Příspěvek upraven 07.08.19 v 11:42

Kocickasexynka
Povídálka 19 příspěvků 07.08.19 11:41

@zuzikka dobře děkuji dnes si něco koupím v lékárně

Kocickasexynka
Povídálka 19 příspěvků 07.08.19 11:42

@vedma007 moje děti jedí normálně ovoce i zeleninu jen já jsem prostě po tom porodu nějak změnila chutě dříve jsem milovala jablka hrušky a všelijaké ovoce i zeleninu ale tedko to nemůžu ani vidět jim jen banány :think:

Kocickasexynka
Povídálka 19 příspěvků 07.08.19 11:44
Vápník hořčík zinek

Nebo přemýšlím, že si dnes koupím pouze toto

Russet
Neúnavná pisatelka 17992 příspěvků 07.08.19 11:47
@Kocickasexynka píše:
Dobrý den, prosím vás jaké vitaminy si mám koupit když kojim? Už cítím vyčerpání z kojení a taky únavu. Na webu jsem našla nějaký laktavit vitamíny pro kojící, ale nevím jestli budou fungovat poraďte nějaké, které vyhovovali vám pouze pro kojící nechci kombinované brala jsem chvíli mamavit ale ten mi pak nedělal dobře bolelo mě po něm žaludek. Vím měla bych zobat ovoce a zeleninu sem tam si dám 2 banány třeba ob den já jiné ovoce nemám ráda. Zeleninu jim jen okurek a rajčata papriky a max mraženou v jídle když vařím. Takže tak. Dekuji

Vitamíny v kelímku nenahradí pestrou stravu. Takže se zamysli a začni jíst víc ovoce a zeleniny. Ono to mimino to budeš muset taky naučit.

Kocickasexynka
Povídálka 19 příspěvků 07.08.19 11:49

@Russet naučím to se neboj

Helca83
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 07.08.19 11:50

Ovoce a zelenina jsou fajn, ale na doplneni mineralu bych se nebala ani tucnejsich mlecnych vyrobku (kvuli vapniku) a hoveziho (kvuli zelezu). Treba Ti telo napovi chutemi… nekdo mi radil pit i mineralky - magnesii apod., proste to prostridat.

Kocickasexynka
Povídálka 19 příspěvků 07.08.19 12:28

Abych nemusela psát další diskuzi zajímá mě ještě jaký máte zkušenosti se sunarem gravimilk? Pribira se po něm? Četla jsem složení docela ujde :srdce:

Russet
Neúnavná pisatelka 17992 příspěvků 07.08.19 12:32
@Kocickasexynka píše:
Abych nemusela psát další diskuzi zajímá mě ještě jaký máte zkušenosti se sunarem gravimilk? Pribira se po něm? Četla jsem složení docela ujde :srdce:

Deset kilo. Hele, proč normálně nejíš a chceš do sebe cpát instatní nápoje obohacené vitamíny? Neni lepší čerstvé jablko, k tomu pár ořechů?

Terez001
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 07.08.19 12:49

Doplnila a bych i jód a omega 3, jist hodně ryby, pro kojení nepostradatelné

Kocickasexynka
Povídálka 19 příspěvků 07.08.19 12:55

@Russet já jim normálně ryby nejím ty se mi hnusí a nemusíš mít hned gutu tak nekomentuj když se ti něco nelíbí

Kocickasexynka
Povídálka 19 příspěvků 07.08.19 12:55

@Russet :roll: jo jasný 10 kg si mohla nabrat max z přejídání se :mrgreen:

Helca83
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 07.08.19 12:59

@Kocickasexynka Nejses ty spis troll? uz jen nazvem nicku… s prominutim jsou Tve dotazy dost mimo, pribirani v tehotenstvi moc neovlivnis, max ohrozis dite kdyz se budes prilis hlidat a zobat jen vitaminy :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama