Jaké vyšetření podstoupit po 2 potratech?

Anonymní
26.7.19 20:41

Jaké vyšetření podstoupit po 2 potratech?

Ahoj, jsem po 2 potratech. Gynekoložka mi vzala krev a poslala na rozbor, kde zjistili antifosfolipidový syndrom konkrétně anti-kardiolipin mám ho 2× tolik než je povolená hranice. Poslala nás ještě na genetiku, kde se nás dr. ptala jestli se už nějak řeší ten syndrom. Jenže na ten nic neberu. Chci se zeptat jestli podstoupit ještě nějaké vyšetření kvůli tomu syndromu a jestli mi na to má gynekoložka něco předepsat nebo počkat až na genetiku jak vyjde. Myslela jsem totiž, že to budou řešit až v Car celkově po genetice. Jen se bojím jestli znovu otěhotním, aby to nedopadlo zase blbě, když na ten antifosfolipidový syndrom nic neberu. A prosím ještě jaké máte zkušenosti s dr. Němečkovou v Repromedě. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7118
26.7.19 21:29
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem po 2 potratech. Gynekoložka mi vzala krev a poslala na rozbor, kde zjistili antifosfolipidový syndrom konkrétně anti-kardiolipin mám ho 2× tolik než je povolená hranice. Poslala nás ještě na genetiku, kde se nás dr. ptala jestli se už nějak řeší ten syndrom. Jenže na ten nic neberu. Chci se zeptat jestli podstoupit ještě nějaké vyšetření kvůli tomu syndromu a jestli mi na to má gynekoložka něco předepsat nebo počkat až na genetiku jak vyjde. Myslela jsem totiž, že to budou řešit až v Car celkově po genetice. Jen se bojím jestli znovu otěhotním, aby to nedopadlo zase blbě, když na ten antifosfolipidový syndrom nic neberu. A prosím ještě jaké máte zkušenosti s dr. Němečkovou v Repromedě. Děkuji

Ahoj, me dr taky poslal po dvou potratech na hematologii a genetiku. Jinak o tom syndromu jsem nikdy neslysela, s tim neporadim. Jinak taky chodim roky do Repromedy, ale tu dr neznam, asi je tam nova. Vyborna je dr Tokareva a Hromadova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5186
26.7.19 21:43

Antifosfolipidovy syndrom by meli resit na hematologii a tam bys s tim pak mela byt sledovana celecrehotenstvi. Vestinou se na to uziva kyselina acetylsalicylova v davkovani 100mg (aspirin, stacyl, anopyrin). Takze si od dr nebo v CARu vyzadej vysetreni na tu hematologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41828
26.7.19 21:55
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem po 2 potratech. Gynekoložka mi vzala krev a poslala na rozbor, kde zjistili antifosfolipidový syndrom konkrétně anti-kardiolipin mám ho 2× tolik než je povolená hranice. Poslala nás ještě na genetiku, kde se nás dr. ptala jestli se už nějak řeší ten syndrom. Jenže na ten nic neberu. Chci se zeptat jestli podstoupit ještě nějaké vyšetření kvůli tomu syndromu a jestli mi na to má gynekoložka něco předepsat nebo počkat až na genetiku jak vyjde. Myslela jsem totiž, že to budou řešit až v Car celkově po genetice. Jen se bojím jestli znovu otěhotním, aby to nedopadlo zase blbě, když na ten antifosfolipidový syndrom nic neberu. A prosím ještě jaké máte zkušenosti s dr. Němečkovou v Repromedě. Děkuji

ahoj, předem je mi to líto, ale bojuj…
Potratila jsem celkem 5×, ale mám 1 zdravé dítě. Řešila se imunologii, genetika, karyo typ, hematologie - mám taky antiifosfolipidový, trombo mutace a protilátky proti vajíčku, placentě a nevím co ještě. Byla jsem u paní doktorky Karin Malíčkové v Praze a musim říct, že je úžasná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3676
26.7.19 22:19

Holky zdravim vás tady mám taky otázku před dvěmi měsíci jsem měla sp cca v6tt teď jsem byla zase těhotná a skončilo to cca 5tt, kojim 14mesicniho tak dvakrát denně jen ze si pocuca muže to být kuli tomu? Prvního máme po profouknuti vejcovodu a tím odstranění endometriozi na levém vejcovodu, jak to řešit když mě na to dr řekl ze je to běžné po prvním sp, druhy s nim budu teď teprve řešit ale rada bych věděla co po něm vyžadovat :) děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41828
26.7.19 22:20

@Natálie27 těžko říct, znám holku co měla první mimčo bez problémů, pak 4 potraty a pak IVF s PGS (genetické vyšetření embrya) a to se povedlo a mají chlapečka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3676
26.7.19 22:27

@Ginuš jejku :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.19 11:19

@histep Když jsem se dr v Repromedě ptala na ten antifosfolipidový syndrom, tak říkala, že to není tak jednoduché, a že není imunolog. Tak teď nevím jestli jít na hematologii jak píšeš nebo na tu imunologii :think: a taky proč mi to rovnou nenabídla :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
41828
27.7.19 11:44

Anonymní - zajela bych do Prahy k dr Malíčkové - mám to k ní přes 100km a rozhodně nelituji. Pokud někdo imuologii nerozumí, má tě poslat k odborníkovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.19 14:23

@Ginuš můžeš mi prosím poslat mail nebo telefon na Malíčkovou? Děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
41828
27.7.19 14:36

Telefon je 800 203 233 - to voláš na recepci Iscare. Tam tě objednají. Zkoušela jsem se s ní spojit i přes email, ale psala, že je nutná návštěva. Email je malickova@iscare.cz. Ale opravdu je lepší volat a objednat se.
Hrozně moc držím palce…

Kdybych k ní šla o rok dříve…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.19 17:22

@Ginuš Díky moc :) Mám pocit, že všichni na něco čekají než to začnou řešit. I když mi zjistili antifos. syndrom, tak to zatím nikdo neřeší ani gynekoložka ani Car, že by mi něco předepsali. Myslela jsem, že mi na to v Caru něco napíšou, ale asi čekají na genetiku… Jenže to jsou 2 měsíce sem 2 měsíce tam a rok uteče jako nic a já už moc času nemám. Je mi 37 :,(

• Citovat
  • Nahlásit
41828
27.7.19 18:13
@Anonymní píše:
@Ginuš Díky moc :) Mám pocit, že všichni na něco čekají než to začnou řešit. I když mi zjistili antifos. syndrom, tak to zatím nikdo neřeší ani gynekoložka ani Car, že by mi něco předepsali. Myslela jsem, že mi na to v Caru něco napíšou, ale asi čekají na genetiku… Jenže to jsou 2 měsíce sem 2 měsíce tam a rok uteče jako nic a já už moc času nemám. Je mi 37 :,(

chápu tě, mě bude za měsíc 39, naštěstí jedno dítě mám, ale přála bych si dvě… Byla jsem sice na imunologii, ale před 7 lety (od 30 jsem řešila těhotenství, ale prostě jsem potrácela) a dr Malíčková našla v imunu další problémy, co se před 7 lety neukázaly. No kdybych k ní šla před rokem, nejspíš bych nezažila poslední potrat a měla vytoužené 2 děti.
Hrozně moc ti držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.19 20:03

@Ginuš Já zažít 5 potratů jak ty, tak nevím, s manželem jsme psycho už jen z těch dvou. Myslíš, že bude stačit imunologie u Malíčkové, nebo si mám vyřídit i žádanku na tu hematologii ať to mám vše. Nebo se u Malíčkové můžou udělat testy na obojí? Nevím zatím jak to vše chodí… :nevim:
Taky ti držím pěsti. Nezvývá nám něž doufat, že se to jednou povede…

• Citovat
  • Nahlásit
41828
27.7.19 20:22

Mě právě všechny testy dělali v Plzni, takže genetiku, hematologii atd už jsem měla udělanou. Pokud jsi čerstvě po potratu tak bys měla asi na genetiku čekat 6 týdnů, do té doby se snad k dr Malíčkové dostaneš a třebas se nějak domluvíte. Mě někteří dr tvrdili jak nepotřebuje Stacil ani Clexan - a ejhle potřebuji obojí.
Na první mimčo jsme čekali 5,5 roku, ale naštěstí se nám zadařilo. Vyplatí se bojovat. Drž se a moc ti to přeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama