Jaké vzdělání potřebuje asistent pedagoga a realitní makléř?

Anonymní
30.11.19 15:06

Jaké vzdělání potřebuje asistent pedagoga a realitní makléř?

• platy.. :) Jen tak pro zajímavost bych to chtěl vědět..
  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16363
30.11.19 15:47

Trochu odlišné. Tabulka pro AP se dá najít na netu, je to stejná tabulka, jako mají učitelé. Byva to pátá až osma platová třída. Musí mít pedagogické vzdělání. Ale může to být přímo střední (vysoká) pedagogika, maturita a kurz, bez maturity a kurz. Ale chtějí zpřísnit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 15:51

Asistent pedagoga musí mít buď bakalářské studium na Pedagogické fakultě nebo existuje kurz Asistent pedagoga, který je na 2 měsíce myslím. Plat mají asistenti podle tabulek pro pedagogické pracovníky a jsou v 6-8. skupině. Pak stupeň je podle délky praxe. Jinak já jsem učitelka, ale moje asistentka má prý za 25 hodin přímé práce cca 13000 čistého. Nic moc práce. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 15:52

@vokishka chtějí zpřísnit jo? Tak to by mě zajímalo kdo jim to pak půjde dělat :lol: už takhle chybí pomalu v každé škole několik asistentů :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28832
30.11.19 16:03
@Lovelytrue píše:
@vokishka chtějí zpřísnit jo? Tak to by mě zajímalo kdo jim to pak půjde dělat :lol: už takhle chybí pomalu v každé škole několik asistentů :think:

To je dobře. Požadavek na vzdělání je zcela adekvátní. Ani jako rodič bych nechtela, aby u mého dítěte asistoval(nebo jen byl ve třídě) někdo se základním vzděláním (nebo stredoskolskym vzděláním úplně mimo obor) a kurzem. Ruku v ruce by s tím samozřejmě mel jít odpovídající plat. Ale z mého pohledu je zcela adekvátní pozadavek na minimálně bakalářské vzdělání v oboru pedagogika, speciální pedagogika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 16:04

S asistenty se to vyřeší samo, mají hooodně klesat peníze na inkluzi, většina financí na inkluzi jde na asistenty. Kde nejsou prachy, nejsou lidi.
Realiťáka může dělat kdokoli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 16:10

@Jana206 no půlka našich asistentek jsou ženský se základním vzděláním, co mají pouze ten kurz. A nejlepší je, když mi radí, jak mám učit, protože ony vychovaly 2 děti, tak přece ví co a jak :cert: :cert: :cert: Jinak lidi co mají toho bakaláře jdou většinou na Mgr., aby mohli učit nebo úplně mimo obor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 16:12

@matkabagristy tak ještě aby ty nejtěžší inkludované případy na těch základkách nezůstávaly :think: protože nevím co bych dělala bez asistentky ve třídě, kde mám nyní 7 dětí s papírama. A ne nejsou to dyslektici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2109
30.11.19 16:17

Makler podle provizi. Staci SŠ. Je to drina a ne kazdej tam dlouho vydrzi. Jeden mesic mas prd, dalsi mesic ranec… to proste je na prd. Na prahu je 2000 makleru Re-maxu, takze je to az moc. Strasny. Nesla bych do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16363
30.11.19 16:20
@Lovelytrue píše:
Asistent pedagoga musí mít buď bakalářské studium na Pedagogické fakultě nebo existuje kurz Asistent pedagoga, který je na 2 měsíce myslím. Plat mají asistenti podle tabulek pro pedagogické pracovníky a jsou v 6-8. skupině. Pak stupeň je podle délky praxe. Jinak já jsem učitelka, ale moje asistentka má prý za 25 hodin přímé práce cca 13000 čistého. Nic moc práce. :mrgreen:

Kurzů je hromada, já mám třeba v rámci celoživotka, trval 3 semestry. A dává se i pětka, zrovna budeme někoho takového hledat, pětka a poloviční úvazek. To budou krásné peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 16:24

@vokishka tak ta pětka se dává těm, co mají základní vzdělání, ne? :think: zas na druhou stranu, pokud má někdo jen základku, tai nemůže čekat nějakou supr čupr práci za statisíce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16363
30.11.19 16:27
@Lovelytrue píše:
@vokishka tak ta pětka se dává těm, co mají základní vzdělání, ne? :think: zas na druhou stranu, pokud má někdo jen základku, tai nemůže čekat nějakou supr čupr práci za statisíce :mrgreen:

Jo, to jo. Jenomže poradna napíše jen tu pětku, tak škola ani nic jiného žádat nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7673
30.11.19 16:29

@Jana206 souhlasím, ale jen pro příklad, u syna je ve třídě asistentka s titulem Ing. a kurzem. Je naprosto příšerná. Daleko lepší je druha, co má kurz a maturitu mimo obor. Což teda paní inženýrů a je taky mimo obor, to je fakt. Ale neumí ani jednat s lidmi. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 16:31

@vokishka chápu. Ale nechápu, kdo pak za tyhle peníze vůbec vstane z postele :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16363
30.11.19 16:31
@Lovelytrue píše:
@vokishka chápu. Ale nechápu, kdo pak za tyhle peníze vůbec vstane z postele :nevim:

Jedině důchodce, který bydlí někde poblíž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama