Jaké zaměstnání po rodičovské s malými dětmi?

1825
6.4.20 09:58

Jaké zaměstnání po rodičovské s malými dětmi?

Zdravím, jaké máte zaměstnání po rodičovské když máte malé děti? Mám děti 5,5 a 2,5roku, v září bych chtěla dát už i mladší do školky a najít si zaměstnání, jenže vůbec netuším jaké. Jsem vyučená kadeřnice ale 10let mimo obor takže jen tak z fleku bych to začít dělat nemohla. Nevím vůbec co dělat(nejsem vybíravá, budu dělat fakt cokoliv), ale hlavně jaké zaměstnání se hodí pro matku s dětmi? Chtěla bych děti vídat každý den, nemám žádné hlídací babičky, mám manžela ale ten také pracuje a nemůže si brát jen tak volno kdy se mu zachce, jak se pak řeší prázdniny ( zimní, jarní, velké letní, nemocné děti)? když oba rodiče pracují? Manžel je schopný vyzvednout děti nejdříve v půl páté večer a to mi přijde strašně pozdě. Jak tohle zvládáte?
( Mela jsem v plánu udělat si takový kurz pro kadeřnice co jsou dlouho mimo obor a pak již pro začátek pracovat do kadeřnictví v obchoďáku než bych se trochu vypracovala a mohla dělat sama na sebe jenže zase ta pracovní doba a volno si vzít kdykoliv bude potřeba by asi také neslo dohromady) :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16014
6.4.20 10:01

Ja jsem taky původně kadeřnice, ale po mateřské jsem šla uplne mimo obor, konkretne do zdravotnictví. Delala jsem ranni směnu, od 7 do pul 3, takže hodit dite na pul 7 do skolky a ve 3 ho vyzvednout nebyl problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
6.4.20 10:03

@Kriss Tina do zdravotnictví jako kadeřnice? 8o
Já také přemýšlím co budu kde dělat. Chci jen ranní, klidně i zkrácené a bez víkendu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1825
6.4.20 10:04

@Kriss Tina a co prosimtě děláš ve zdravotnictví?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
6.4.20 10:04
@lucynka25 píše:
@Kriss Tina do zdravotnictví jako kadeřnice? 8o
Já také přemýšlím co budu kde dělat. Chci jen ranní, klidně i zkrácené a bez víkendu.

Jo, to je docela problém v dnešní době. Takovou práci max najít v Praze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16014
6.4.20 10:07

Do zdravotnicitvi jako pecovatelka. Stačí kurz. Ja byla nejdriv v nemocnici a pak sem sla do duchodaku, ale clovek na to musi byt staveny no, proti kadernictvi je to narocna prace po vsech smerech :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
6.4.20 10:09

@FraDeu v Praze jsem. Jen mi štve, že jsem chtěla do cestovního ruchu a na to můžu zapomenout momentálně :roll: vidím to na nějaký kancl :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
6.4.20 10:10

@Kriss Tina tak na to bych psychicky neměla, obdivuji te. Starym lidé je hezké pomáhat, ale určitě se často setkávás se smrtí a mě by to deptalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 10:12

@tvetinka Záleží, kolik peněz potřebuješ. Pokud nejste existenciálně závislí na druhém příjmu, tak doporučuji práci asistentky pedagoga. Já takto pár let pracovala na zkrácený úvazek.

Výhody:

• práce od 8 h ráno
  • 8 týdnů dovolené

Nevýhody:

• malý plat

Práce se dala skloubit s rodinou, s vyzvedáváním dětí. Bylo super, že jsem nemusela řešit prázdniny. V jedné škole jsem měla úplně volno a byla s dětmi doma, v jiné jsem o prázdninách některé dny do práce musela, dělat „papíry“, ale mohla jsem si děti vzít s sebou, podobně jako kolegyně, takže děti se tam krásně společně zabavily.
Záleží, v jaké platové kategorii budeš zařazená. Teď už jsou platy vyšší, ale pořád je to bída.
Je potřeba mít pedagogické vzdělání. Možností je víc:

• studium na VŠ / VOŠ
  • kurz asistenta pedagoga
  • dodělat si jednotlivou maturitní zkoušku z pedagogiky a psychologie

(Za mě je nej třetí možnost. Dostala jsem okruhy otázek, vypracovala si je ve svém volnu, nikam jsem nemusela chodit, nemusela jsem řešit hlídání dětí. Ale já už tou dobou měla bohatou praxi s handicapovanými lidmi, takže jsem nepotřebovala chodit na praxi. Nemít praxi, asi bych si zvolila kurz, kde je absolvování praxe povinnou součástí.)

prosím anonym - osobní informace o práci

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.4.20 10:12

Ja jsem si nejdřív vybudovala pozici v práci a pak šla na mateřskou. Takže jsem měla práci po - pá, víkendy a svátky volno. Pracuji ve státní správě. Dřív bych na mateřskou nešla, kdybych neměla pořádnou práci a neměla se kam vrátit. Prosím nechat anonym nebo smazat.

• Nahlásit
  • Citovat
16014
6.4.20 10:23

@lucynka25 jojo je to náročné, hodně fyzicky (člověk kolikrat musi dokazat treba zvednout bezvladneho člověka, ktery je mnohem mohutnější nez on sám), ale hlavne psychicky no, krom te všudypřítomné přítomnosti smrti a bolesti, clovek musi mit i pevné nervy, protože ne každý starý člověk je sluníčko a často si spíš vymýšlí aby upoutali pozornost a nebo si vylejvaji svoje frustrace na personalu, s tim pak clovek musi umet pracovat a filtrovat to. Ale zas me hřeje, že je to práce potřebná a baví mě, není to úplně stereotypní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12954
6.4.20 10:24
@lucynka25 píše:
@FraDeu v Praze jsem. Jen mi štve, že jsem chtěla do cestovního ruchu a na to můžu zapomenout momentálně :roll: vidím to na nějaký kancl :think:

Kancl s výučním listem, v době krize co dorazí? No, nevím.
Co si dělala pře mateřskou - co máš za praxi?

Myslím že by neměl být problém případně najít práci třeba v call centru, určittě se dá překvalifikovat na pečovatelu - pokud budeš klasicky pracovat u klientů doma, ne v pobytovém zařízení, tak to je práce přes den.

V době prázdnin si pracující rodiče berou dovolenou a během dlouhých prázdnik využívají tábory- příměstské či pobytové.

Ale myslím že není špatný plán obnovit si kadeřnickou praxi, jít na živnosťák a někde si pronajímat křeslo - ideálně se dostat do lepšího salonu, kde se od ostatnch můžeš učit - pak si domlouváš volno podle potřeby a toho, jak vám vyjdou a nebo nevyjdou prachy.

Příspěvek upraven 06.04.20 v 10:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1825
6.4.20 10:25
@Anonymní píše:
Ja jsem si nejdřív vybudovala pozici v práci a pak šla na mateřskou. Takže jsem měla práci po - pá, víkendy a svátky volno. Pracuji ve státní správě. Dřív bych na mateřskou nešla, kdybych neměla pořádnou práci a neměla se kam vrátit. Prosím nechat anonym nebo smazat.

No jo kdybych se měla rozhodovat teď tak bych to taky takhle udělala, bohužel už je to tak jak je tak řeším tuhle situaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
471
6.4.20 10:29
@Anonymní píše:

Jo tahle ráda zakladatelce pomůže :lol: já jsem si taky budovala práci, ale ne všechna jde zkloubit s detma. Já měla nadprůměrné peníze, ale dělala jsem každý den do 18h. Zkrácený mi nabídnou, ale pokrátí mi dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
6.4.20 10:31

@Ou s maturitou.
Před dětmi právě vedoucí v drogerii a tam už nechci. Vadí mi směnný provoz. Uvidí se, ještě budu a dcerou rok a půl doma, tak je čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama