Jaké zboží prodávat na e-shopu, když je všude všeho plno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 15:18
Jaké zboží prodávat na e-shopu, když je všude všeho plno.

Ahoj, začala jsem uvažovat, že bych si založila eshop. Ale, když jsem začala zkoumat, co bych tedy prodávala, tak si říkám, že je všude toho tolik, že už to snad ani nemá cenu. Nebo co si o tom myslíte? Já mám ten pocit, že všichni mají všechno, nikdo nic nepotřebuje, všechno se dá koupit snad všude. At jde o oblečení, kosmetiku, hračky, doplňky do domácnost atd. Prostě těch eshopů už je tolik, že nevím. A když bych chtěla třeba dělat domácí mýdla, tak je to zase složité s hygienou. Říkám si, má to v dnešní době vůbec smysl? Do nějaké oblasti, kterou vůbec neznám se pouštět nechci. Asi potřebuji nějaký nezávislý názor. :nevim: Prosím anonym, nechci aby někdo věděl, že uvažuju o podnikání.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tableta
Kelišová 5288 příspěvků 29.05.19 15:23

Pokud chceš mít e-shop, ale nevíš s čím, tak ho ani neměj. Bylo by to fiasko. Musíš k tomu mít vztah, jinak to nedopadne dobře.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 29.05.19 15:23

Chcete aby vam nekdo poradil co prodavat a na cem zbohatnout? Nemyslite si, ze to podnikani zacne sam?

Jinak mate pravdu, prorazite spis s malym a originalnim sortimentem. Rucni prace se taky dost ceni. A nebo specializovany obchod na malou skupinu zakazniku. Ale nema smysl prodavat neco co prodava alza, mall, dr. max apod. velke eshopy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 15:24
@Tableta píše:
Pokud chceš mít e-shop, ale nevíš s čím, tak ho ani neměj. Bylo by to fiasko. Musíš k tomu mít vztah, jinak to nedopadne dobře.

no jak jsem psala, já mám spíš vztah k nějakým těm dekoracím do domácnosti, k takovým těm serepetičkám. Případně oblčení a kosmetika, ale to vím, že nemá význam. Ale právě mám dojem, že toho už je všude plno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 15:26
@Cenarius píše:
Chcete aby vam nekdo poradil co prodavat a na cem zbohatnout? Nemyslite si, ze to podnikani zacne sam?Jinak mate pravdu, prorazite spis s malym a originalnim sortimentem. Rucni prace se taky dost ceni. A nebo specializovany obchod na malou skupinu zakazniku. Ale nema smysl prodavat neco co prodava alza, mall, dr. max apod. velke eshopy.

to je jasný, že nenabízet nic, co nabízí alza atd. Jo ruční práce mě osobně baví, ale zatím jsem se neodhodlala začít nějaké ty výtvory prodávat. Navíc na fléru je toho taky plno. Přijde mi to fakt v dnešní době nereálný. Nechci konkrétní tipy toje jasný, spíš nějaký všeobecný. Nebo zkušenosti ostatní. Do čeho vůbec nechodit a co je lepší. Třeba mám ráda svíčky, ale když jsou svíčky pomalu už i na benzínce, tak to asi opravdu je bez šance.

prejeta_zaba
Kecalka 197 příspěvků 13 inzerátů 29.05.19 15:28

Tak takhle asi podnikání nefunguje, že nevíš co, ale chceš si hned otvírat obchod… Kdyby někdo měl nějakej super nápad, jistě ti ho tady jen tak napíše na mateřským fóru. :potlesk: Kdo ví, už dávno podniká, kdo ne, ať se do toho nepouští. Co čekáš za zázraky? :nevim: A úplně nejvíc mě dostávají na koleni dělané e-shopy absolutně se vším od elektroniky až po psí krmivo, taková e-tržnice, k čemu to jako je?. :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 15:32
@prejeta_zaba píše:
Tak takhle asi podnikání nefunguje, že nevíš co, ale chceš si hned otvírat obchod… Kdyby někdo měl nějakej super nápad, jistě ti ho tady jen tak napíše na mateřským fóru. :potlesk: Kdo ví, už dávno podniká, kdo ne, ať se do toho nepouští. Co čekáš za zázraky? :nevim: A úplně nejvíc mě dostávají na koleni dělané e-shopy absolutně se vším od elektroniky až po psí krmivo, taková e-tržnice, k čemu to jako je?. :lol:

no takový eshop bych nechtěla, když už tak zaměřený jen na pár produktů. A nepíšu hned že to rozjžídím, píšu že o tom uvažuju. Zjištuju situace, co a jak. Napsala jsem tu co se mi líbí a baví mě to. Jenže právě mi přijde, že to jsou produkty, které baví kde koho a je toho už plno. Spíš se ptám, jestl má smysl rozjíždět eshop například se svíčkama, když je jich dalších deset a navíc se svíčky dají kouit všude.

morinka7
Kelišová 7449 příspěvků 29.05.19 15:34

Než vytvořit e-shop tak bych zkusila výrobky prodat. Udělat si nějaký okruh odběratelů a zjistit zda je vůbec poptávka.
Hlavně najít „něco“ co jinde není :mrgreen:.

prejeta_zaba
Kecalka 197 příspěvků 13 inzerátů 29.05.19 15:39

Jako odpovídáš si sama, takových věcí je všude mraky, pro mě osobně jsou to třeba krámy, ale asi se to jiným lidem líbí… Pokud se ti hodně chce, vyrob si a hezky nafoť třeba těch mýdel nebo svíček spoustu, založ stránku na facebooku a po známých můžeš zkoušet rozesílat dál, ale kolikpak asi takovou věcí vyděláš? :think: Známá takhle šije na zakázku a jako plat zhruba jak někde za pokladnou má, baví ji to, je fakt šikovná a musí se hodně otáčet a plnit přání, co si lidi navymýšlí. :nevim: E-shop bych rozhodně nedělala, buď bude super, ale dáš za něho odborníkovi 30 a víc tisíc nebo si ho budeš pachtit sama, zabere ti to půl roku života a bude to pomalý a hnusný… Jsem upřímná, promiň. :P

Příspěvek upraven 29.05.19 v 15:46

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 29.05.19 15:39
@Anonymní píše:
no takový eshop bych nechtěla, když už tak zaměřený jen na pár produktů. A nepíšu hned že to rozjžídím, píšu že o tom uvažuju. Zjištuju situace, co a jak. Napsala jsem tu co se mi líbí a baví mě to. Jenže právě mi přijde, že to jsou produkty, které baví kde koho a je toho už plno. Spíš se ptám, jestl má smysl rozjíždět eshop například se svíčkama, když je jich dalších deset a navíc se svíčky dají kouit všude.

Se svíčkami bych do toho nešla. Jako jedine že by byli niake extra unikátní, ale to asi těžko. Osobně bych svíčky na eshopu nekoupila, pač si je ráda v obchodě očuchám :mrgreen: Takže to bych koupila v eshopu jen od ověřeného prodejce u kterého jsem danou vůni již zkusila a vím, že mi sedne. Ale napr novou vůni od tohoto prodejce bych v eshopu ani nezkusila, co kdyby se mi nelíbila :nevim: To bych brala jako vyhozené peníze. Tak jedine zůstávají takové ty svíčky bez vůně nebo ze včelího vosku co mají svou charakteristickou vůni.

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 19734 příspěvků 29.05.19 15:39

@Cenarius ruční práce se sice cení, to ano, líbí se, jistě, ale zaplatit ji, to už je dost problém.

Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 7790 příspěvků 29.05.19 15:43

Ruční práce se cení, známá šije a prodává hnízdečka, deky pro mimina, přehozy s fotkama - dělá vše na zakázku a šije večer, přes den je normálně v práci, ruce by jí utrhli, jak je o to zájem

prejeta_zaba
Kecalka 197 příspěvků 13 inzerátů 29.05.19 15:55

@stinga to nechápu, člověk by řekl, že je toho na každém rohu plno, ale známá taky začala šít, v podstatě běžné oblečení, akorát z pěkných látek a nestíhá, kolik toho lidi chtějí. Přitom sama tvrdí, že si radši danou věc koupí v Pepcu za čvrtinu než tolik utrácet. Holt asi lidi neví co s penězi. :nevim:

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 29.05.19 15:57

Poslední dobou mi furt leží nápad, ze bych potřebovala nějakou svěrací kazajku pro miminko, když šermuje rukama. Kojim a krmím z kádinky, polovinu vždy vylejeme… To ho vážu do pliny a vždy se z toho vymotá :roll:… Neprodává se nějaký tunel či něco podobného?

jege
Závislačka 2923 příspěvků 29.05.19 16:01
@prejeta_zaba píše:
E-shop bych rozhodně nedělala, buď bude super, ale dáš za něho odborníkovi 30 a víc tisíc nebo si ho budeš pachtit sama, zabere ti to půl roku života a bude to pomalý a hnusný… Jsem upřímná, promiň. :P

Blbost, slušný eshop od zavedené firmy máš již od 60 Kč/měsíčně a není to žádné béčko, prostě je to počínající „přidružená výroba“ zavedené a známé hostingové firmy Savana: https://www.shopsun.cz/

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama