Jaké zdravé svačinky pro nejmenší děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

narwinka
Nováček 3 příspěvky 08.03.18 15:11
Jaké zdravé svačinky pro nejmenší děti?

Ahoj, prosím o radu, co mohu dávat ročnímu dítěti k svačině? Chtěla bych vše bez cukru, konzervačních látek a ideálně BIO… vím, že toto splňuje např. Hipp - ale ten moc syna nezaujal. A ideální by bylo, aby se naučil jíst i zeleninu ???? Díky za rady.

Přečtěte si článek: Jak by měl vypadat jídelníček ročního dítěte

Reklama

Reakce:

Agrion
Závislačka 2740 příspěvků 08.03.18 15:18

Bily jogurt s ovocem - rozmackanej banan, poduseny jablka apod., zuzlat okurku, kosticky syra a zuzlat jablko, kousek chleba s lucinou/avo­kadovou pomazankou/va­jickovou apod… zelenina syrova se takhle malym jeste blbe kouse… ti spis k obedu ci veceri - hodne delam huste zeleninove kremove polivky.. jo ze zeleniny ke svace obcas davam pecenou zeleninu co nam zbude od obeda ( priloha) :D kvetak, pecena mrkev, celerovy hranolky apod. ( samo nesolene, jen lehce okorenene nebo posypane syrem)

Hadumi
Extra třída :D 13176 příspěvků 08.03.18 15:27

Já dávám ke svačině přesnídávku (domácí) z různého druhu ovoce. Dopo má ke svačině mlíko.
Jo a všechno jídlo dělám doma, nakupuji jen české suroviny a ne v obchoďácích.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 08.03.18 15:31

Domácí přesnídávky, kousek jablka, banánu, smoothie z mražených zásob… Těším se na léto, až bude čerstvé ovoce a zelenina. Zeleninu mají k obědu. Jinak ještě dělám různé kaše, chutnají jim, teď většinou s banánem, víc nesladím.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2433 příspěvků 08.03.18 15:43

No Hipp zrovna tak úplně bez cukru není. Jsem hleděla, když jsem našla na přesnidávce od 4 měsíců cukr. Jinak mám Hipp ráda, ale bych nečekala.

Borůvka1990
Kelišová 5373 příspěvků 08.03.18 15:52

Ročním už jsem dávala klasická jídla, jen upravená (bez soli, cukru, rozmělněná a pod…).

Např. celozrný toastový chléb s žervé, zeleninu např měkká rajčata, salátovou okurku nastrouhanou, ředkvičku nastrouhanou, papriku nastrouhanou…

narwinka
Nováček 3 příspěvky 08.03.18 16:13

Máte pravdu - nejlepší je zelenina, ovoce ze zahrádky… ale když to doma bohužel nemám, nechci kupovat v supermarketech a přesto chci nějakou BIO kvalitu, tak jsem trošku ztracená. Spousta firem má všelijaké ovocné svačinky do ruky, ale jsou tam cukry a chybí mi tam ta zelenina :-(((

Ivul87
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 08.03.18 16:34

Tak než kupované hotovky bych radši dala tu zeleninu i ovoce z obchodu, zas bych asi bio tak nepřeceňovala.

beruska777
Kecalka 265 příspěvků 08.03.18 16:54

@narwinka Davám přesnídávku, domácí z různého ovoce, nebo na talířek nakrájenou zeleninu nebo ovoce a děti si berou samy na co mají chuť, to se mi osvědčilo asi nejvíce. Na cesty mám sebou vždy krabičku s sebou :-).

Hadumi
Extra třída :D 13176 příspěvků 08.03.18 17:06

@narwinka a nějací zahrádkáři něco neprodávají? U nás je jeden obchůdek a tam mají sezonní ovoce a zeleninu. Teď tedy jen jablka a hrušky a ze zeleniny základní věci. Věřím, že tohle funguje i na jiných místech, jen se musí pátrat. Jo a cenově je levnější než obchoďáky. Nebo se poptej po známých, o kterých víš, že mají zahrádku - jsou věci, které skladování vydrží, já třeba teď dostala od kamarádky dýni.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 08.03.18 17:53
@narwinka píše:
Máte pravdu - nejlepší je zelenina, ovoce ze zahrádky… ale když to doma bohužel nemám, nechci kupovat v supermarketech a přesto chci nějakou BIO kvalitu, tak jsem trošku ztracená. Spousta firem má všelijaké ovocné svačinky do ruky, ale jsou tam cukry a chybí mi tam ta zelenina :-(((

V supermarketu nakupuji jen v zimě a snažím se minimálně, i když dětem jídlo raději osladím banánem, než cukrem…
Ovoce a zeleninu beru od farmářů, mám osvědčené, které znám, trávili jsme u nich v létě i dost času, celkem víme, jak se o svoje plodiny starají. Na zimu mrazím, dělám domácí marmelády, přesnídávky, hodně toho suším, dělám ovocné kůže…ňamka. Tohle pak spotřebováváme v zimě. Bydlíme v bytě, akorát jsem loni na terase vypěstovala rajče a nějaké bylinky… Víc tu nedám.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15104 příspěvků 08.03.18 17:57

@narwinka Tak cukry tam jsou, protoze jsou prirozene v ovoci. Jde o to, aby tam nebyly pridavane cukry a takovych presnidavek nadjes dost.

lucynka25
Kelišová 7024 příspěvků 2 inzeráty 10.03.18 18:52

@narwinka Ahoj, tady https://www.emimino.cz/…nace-310326/ v naší skupince už jsem dávala odkazy na ovocné přesnídávky, nakoupíš si bio ovoce a můžeš vytvářet sama :palec:

Danik04
Nováček 1 příspěvek 11.03.18 20:51
@narwinka
@narwinka píše:
Máte pravdu - nejlepší je zelenina, ovoce ze zahrádky… ale když to doma bohužel nemám, nechci kupovat v supermarketech a přesto chci nějakou BIO kvalitu, tak jsem trošku ztracená. Spousta firem má všelijaké ovocné svačinky do ruky, ale jsou tam cukry a chybí mi tam ta zelenina :-(((

Ahoj, rozumím, jak to myslíte. Vyzkoušejte značku erdbaer Freche Freunde a věřím, že budete spokojená. Je to BIO, žádné přidané cukry a konzervační látky a hlavně spousta ovoce a zeleniny. :)))

narwinka
Nováček 3 příspěvky 11.03.18 22:10

Máte pravdu - to erdbear už jsem někde slyšela… a kde bych si ho mohla koupit? Příp. by mě zajímalo, co vlastně přesně nabízejí za sortiment.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama