Jaké zdravé svačinky pro nejmenší děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

narwinka
Nováček 3 příspěvky 08.03.18 15:11
Jaké zdravé svačinky pro nejmenší děti?

Ahoj, prosím o radu, co mohu dávat ročnímu dítěti k svačině? Chtěla bych vše bez cukru, konzervačních látek a ideálně BIO… vím, že toto splňuje např. Hipp - ale ten moc syna nezaujal. A ideální by bylo, aby se naučil jíst i zeleninu ???? Díky za rady.

Najdete v encyklopedii: Jídelníček ročního dítěte

Reklama

Reakce:

Agrion
Závislačka 2684 příspěvků 08.03.18 15:18

Bily jogurt s ovocem - rozmackanej banan, poduseny jablka apod., zuzlat okurku, kosticky syra a zuzlat jablko, kousek chleba s lucinou/avo­kadovou pomazankou/va­jickovou apod… zelenina syrova se takhle malym jeste blbe kouse… ti spis k obedu ci veceri - hodne delam huste zeleninove kremove polivky.. jo ze zeleniny ke svace obcas davam pecenou zeleninu co nam zbude od obeda ( priloha) :D kvetak, pecena mrkev, celerovy hranolky apod. ( samo nesolene, jen lehce okorenene nebo posypane syrem)

Hadumi
Extra třída :D 12989 příspěvků 08.03.18 15:27

Já dávám ke svačině přesnídávku (domácí) z různého druhu ovoce. Dopo má ke svačině mlíko.
Jo a všechno jídlo dělám doma, nakupuji jen české suroviny a ne v obchoďácích.

Uživatel je onlineradkka
Neúnavná pisatelka 19943 příspěvků 08.03.18 15:31

Domácí přesnídávky, kousek jablka, banánu, smoothie z mražených zásob… Těším se na léto, až bude čerstvé ovoce a zelenina. Zeleninu mají k obědu. Jinak ještě dělám různé kaše, chutnají jim, teď většinou s banánem, víc nesladím.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2377 příspěvků 08.03.18 15:43

No Hipp zrovna tak úplně bez cukru není. Jsem hleděla, když jsem našla na přesnidávce od 4 měsíců cukr. Jinak mám Hipp ráda, ale bych nečekala.

Borůvka1990
Kelišová 5330 příspěvků 08.03.18 15:52

Ročním už jsem dávala klasická jídla, jen upravená (bez soli, cukru, rozmělněná a pod…).

Např. celozrný toastový chléb s žervé, zeleninu např měkká rajčata, salátovou okurku nastrouhanou, ředkvičku nastrouhanou, papriku nastrouhanou…

narwinka
Nováček 3 příspěvky 08.03.18 16:13

Máte pravdu - nejlepší je zelenina, ovoce ze zahrádky… ale když to doma bohužel nemám, nechci kupovat v supermarketech a přesto chci nějakou BIO kvalitu, tak jsem trošku ztracená. Spousta firem má všelijaké ovocné svačinky do ruky, ale jsou tam cukry a chybí mi tam ta zelenina :-(((

Ivul87
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 08.03.18 16:34

Tak než kupované hotovky bych radši dala tu zeleninu i ovoce z obchodu, zas bych asi bio tak nepřeceňovala.

beruska777
Kecalka 227 příspěvků 08.03.18 16:54

@narwinka Davám přesnídávku, domácí z různého ovoce, nebo na talířek nakrájenou zeleninu nebo ovoce a děti si berou samy na co mají chuť, to se mi osvědčilo asi nejvíce. Na cesty mám sebou vždy krabičku s sebou :-).

Hadumi
Extra třída :D 12989 příspěvků 08.03.18 17:06

@narwinka a nějací zahrádkáři něco neprodávají? U nás je jeden obchůdek a tam mají sezonní ovoce a zeleninu. Teď tedy jen jablka a hrušky a ze zeleniny základní věci. Věřím, že tohle funguje i na jiných místech, jen se musí pátrat. Jo a cenově je levnější než obchoďáky. Nebo se poptej po známých, o kterých víš, že mají zahrádku - jsou věci, které skladování vydrží, já třeba teď dostala od kamarádky dýni.

Uživatel je onlineradkka
Neúnavná pisatelka 19943 příspěvků 08.03.18 17:53
@narwinka píše:
Máte pravdu - nejlepší je zelenina, ovoce ze zahrádky… ale když to doma bohužel nemám, nechci kupovat v supermarketech a přesto chci nějakou BIO kvalitu, tak jsem trošku ztracená. Spousta firem má všelijaké ovocné svačinky do ruky, ale jsou tam cukry a chybí mi tam ta zelenina :-(((

V supermarketu nakupuji jen v zimě a snažím se minimálně, i když dětem jídlo raději osladím banánem, než cukrem…
Ovoce a zeleninu beru od farmářů, mám osvědčené, které znám, trávili jsme u nich v létě i dost času, celkem víme, jak se o svoje plodiny starají. Na zimu mrazím, dělám domácí marmelády, přesnídávky, hodně toho suším, dělám ovocné kůže…ňamka. Tohle pak spotřebováváme v zimě. Bydlíme v bytě, akorát jsem loni na terase vypěstovala rajče a nějaké bylinky… Víc tu nedám.

Cuddy
Extra třída :D 14801 příspěvků 08.03.18 17:57

@narwinka Tak cukry tam jsou, protoze jsou prirozene v ovoci. Jde o to, aby tam nebyly pridavane cukry a takovych presnidavek nadjes dost.

lucynka25
Kelišová 6731 příspěvků 10.03.18 18:52

@narwinka Ahoj, tady https://www.emimino.cz/…nace-310326/ v naší skupince už jsem dávala odkazy na ovocné přesnídávky, nakoupíš si bio ovoce a můžeš vytvářet sama :palec:

Danik04
Nováček 1 příspěvek 11.03.18 20:51
@narwinka
@narwinka píše:
Máte pravdu - nejlepší je zelenina, ovoce ze zahrádky… ale když to doma bohužel nemám, nechci kupovat v supermarketech a přesto chci nějakou BIO kvalitu, tak jsem trošku ztracená. Spousta firem má všelijaké ovocné svačinky do ruky, ale jsou tam cukry a chybí mi tam ta zelenina :-(((

Ahoj, rozumím, jak to myslíte. Vyzkoušejte značku erdbaer Freche Freunde a věřím, že budete spokojená. Je to BIO, žádné přidané cukry a konzervační látky a hlavně spousta ovoce a zeleniny. :)))

narwinka
Nováček 3 příspěvky 11.03.18 22:10

Máte pravdu - to erdbear už jsem někde slyšela… a kde bych si ho mohla koupit? Příp. by mě zajímalo, co vlastně přesně nabízejí za sortiment.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Prachařová na Instagramu: Na rozdíl od jiných je autentická a nedokonalá

Agáta Prachařová postuje radost z rodinného setkání a je jedno, že je to... číst dále >

Emma Smetana terčem podvodníků: Zneužili její tělo pro 30 kilogramů

Emma Smetana se nestačí divit. Díky svým fanouškům se dozvěděla, že je tváří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zhubla 90 kilogramů, dalších sedm vážila převislá kůže. Pomohla operace

Celý život byla obézní. Teprve po třicítce shodila polovinu své hmotnosti,... číst dále >

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Reklama