jaké zeleninové saláty batolatům?

165
25.4.06 21:36

jaké zeleninové saláty batolatům?

Ahoj, jen mě zajímá, jestli děláte svým dětem zeleninové saláty. Naše holky jí bez problému okurky, rajčata, salát, papriku, mrkev, ředkvičky, ředkve atd. a já jim to pořád dávám syrové, vždy jen jeden druh. Tak bych to chtěla trošku ozvláštnit a udělat salát. Já mám třeba ráda okurku v nálevu z vody, cukru a octu, ale to se mi jim nechce dávat. Tak bych chtěla vědět, jak to děláte vy, jestli jim to třeba mám trošku zakápnout olivovým olejem nebo něco jiného. Martina a kvíďata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

81
25.4.06 22:22

Ahoj Martinko,
nejsem expert na zeleninové saláty, ale jeden jednoduchý Lucinka zbožňuje - těstoviny (my máme nejčastěji vrtule), bílý jogurt, rajčata na kousky a nahrubo nastrouhaná okurka. Ničím nedochucuji. Teď na jaře je spousta další zeleniny, takže přidat cokoliv, co Ti děvčata baští;)
Dobrou chuť!
Ch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
26.4.06 00:55

Holky můžete mi říct jak své děti donutíte jíst zeleninu :?: Kiki sní leda sterilovanou okurku a jinak syrovou zeleninu ne. V polívce ji sní, ale dušenou mrkev absolutně ne a vlastně i nad tou polívkou frfňá a každý kousek si prohlíží než to dá do pusy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ET
87
26.4.06 08:48

donutit? Naše Míša syrovou zeleninu vyžaduje. Naší noční můrou je „krka“ - mrkev. Malá pořád chodí po kuchyni a chce ji, to slovo je tu slyšet celý den.
A teď taky „kukuku“ - okurka.
Je jí 20m, zeleninu má moc ráda, naopak nepozře nic sladkého, takže krupičná kaše je u nás pasé– a kolikrát bych ji tak ráda tou kaší „odbyla“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
iwa
268
26.4.06 08:48

Nahraď ocet citronem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
26.4.06 09:26

Kacatko, Jířa zeleninu taky miluje, ačkoliv nevím, po kom to má :) Nakrájím mu jí na malé plátky/kousky na talířek a on si ji zobe při hraní… kousky kedlubny, mrkvičky /tu papají naši osmáci, takže při krmení myší vždycky vyžaduje i kousek pro sebe/, okurky, rajčátko, červená paprika je č.1!! - myslím, že když to je hezky barevné, tak to ty děti láká na tom talířku :) Dříve jsem mu dělala i zeleninu jen tak uvařenou vcelku a na talířek, mrkvičky a tak… to mu taky moc chutnalo.

Jinak kyselá okurka a zelí jsou věci, kvůli kterým by i chodil po hlavě :))

Abych řekla pravdu, vůbec by mě nenapadlo řešit, jestli dítě starší dvou let může jíst klasickou zálivku na salát :) Dáváme vše, co nám, pokud to není příliš kořeněné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.06 10:28

Nemam sice deti, ale jedno velke dite…ale delam salat rajcata, nastrouhany syr a jogurt, trochu bileho pepre a soli
nebo okurka s jogurtem a nejakymi cerstvymi bylinkami, nebo s koprem
nebo zelenina a na ni dam opecene kousky kurete na olivovem oleji, ktery tam tu zalivku udela, nekdy tam dam i zluty meloun, to by deti mohly, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
26.4.06 10:32

mě jen napadlo místo zálivky dát kyšku nebo podmáslí - taky to dobře dodá „chuť“ a nemusíš to jinak kořenit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
26.4.06 12:40

A co místo zálivky bílý jogurt? Kiki vlastně nejí ani ovoce (jen jablka a když má dobrý den tak banán), ani přesnídávky a kompoty.
Vždycky když tady čtu jak maminy dávají dětem zeleninu a samé zdravé věci, mám výčitky, protože Kiki nesní nic na čem/ v čem není salám, maso a kečup. I teď z těstovin vybírá na jemno nakrájené rajče :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
26.4.06 12:45

ja delam zalivky z oliv. oleje a trocha citronu , nebo jogurt + pazitku, cerstvou nat cibulky, .. ale jim to ja a manzel, prcek odmita t.c. vse z zeleniny, mimo mrkve, kterou kouse syrovou, ale rozkousanou ji pak plive( dusenou obcas omylem i pozre:-)))).T.c. - pro uklidneni matek, jejichz deti tez odmitaji cokoliv zdraveho - tak obedva pouze suche testoviny, suche brambory,nebo suchy chleb…:-)))) Nastesti kasi a jogurt basti rad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama