Jaké země už vaše děti navštívily? Je necestování handicap?

3657
3.5.17 09:19

Jaké země už vaše děti navštívily? Je necestování handicap?

Kde všude už vaše děti byly? Je tu někdo, jehož dítě je ještě nikdy nebylo v zahraničí? Myslíte si, že je to velké minus, pokud dítě necestuje? Znám chlapce, který má 17 let a kromě Slovenska nikdy nebyl v zahraničí a zdá se, že mu to ani nějak nevadí. Jeho rodičům také ne. Myslíte, že takové děti mají oproti dětem, co často cestují, nějaký handicap nebo se cestování přeceňuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5825
3.5.17 09:23

Proc by to mel byt handicap? 8o
My cestujeme hodne, ale kazdy podle svych moznosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2610
3.5.17 09:24

Je cestování a cestování. Pokud je zahraniční pobyt ve stylu ležení na pláži a popíjení nealko koktejlů, nepřijde mi to Bůh ví jak přínosný krom toho odpočinku v cizím prostředí. Pokud je to pobyt s cestováním, mluvením, případně nějaká pobytovka, tak to beru jako hodně velký plus pro dítě, i když až v pozdějším věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
3.5.17 09:26

Určitě pro děti beru jako plus, že se někam podívají. Nemusí to být zrovna zahraničí, jsou rodiny, které tráví dovolenou v Čechách a navštěvují přitom různá hrady, zámky…, jedou na vodu, někam tábořit…
Ale je mi líto dětí, které jsou celoročně zavřené doma a rodiče je nevezmou ani za humna.

Mé děti zatím byly „pouze“ několikrát v Itálii, vzhledem k jejich věku mi to připadá naprosto dostačující. Až budou větší, určitě bych je ráda vzala třeba do Mnichova, do Vídně, případně Paříže…beru to mimo jiné jako součást jejich vzdělání. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12778
3.5.17 09:31

Já třeba byla v zahraničí jen v rámci školních akcí (Francie, Anglie, Španělsko), dvakrát v Chorvatsku, ale krom válení se u moře mě asi nic jiného na cestování neláká :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15443
3.5.17 09:32

@Kaliopa jsem dítě mých rodičů, už je to pár let, co mi bylo 30 roků :lol: a letos pojedu do zahraničí poprvé. Hendikepovaná si nepřijdu. Děti jedou s námi (8 a 6 let), zatím do Itálie. Ono to s nimi kdoví jak objevitelská cesta nebude…cachtání u moře, chození na zmrzlinu…až na tu slanou vodu tam asi nezažijí nic, co by nemohli zažít i v ČR :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 09:32

Cestování je jediné pravé bohatství, já jako rodič bych nic takového nedovolila. Díky těm svým jsem měla to štěstí navštívit nebo strávit dovolenou v několika evropských zemích + dvě v Africe a do budoucna bych toho ráda stihla, co nejvíce. Jsem ráda za vše, co jsem poznala a viděla. Samozřejmě ale nikdy není pozdě, sama letos plánuji projet ještě alespoň 3 státy. Možná, že i díky těm zkušenostem z dětství o to mám dál takový zájem.
Ti, co na to dosud štěstí neměli určitě handicap nemají, dál je to ale pouze o člověku, zda se později odváží a bude mít chuť poznávat vše nové, vzdělávat se ve všech ohledech :) Bohužel někdy je tu přístup spíše takový, že si jeden řekne: Nechybělo mi to doteď, tak se bez toho objedu i dál..bohužel to občas u někoho platí ve všem, co si tak všímám :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4845
3.5.17 09:39

Handicap mají děti v africkém rohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
3.5.17 09:40

Jako handicap bych to nebrala, určitě je fajn ukázat dětem různé země když jsou možnosti, ale znám hodně lidí kteří ještě ve svém dospělém věku nebyli nikde v zahraničí kromě třeba jednoho dvou sousedních států… ale v dnešní době už podle mě není problém vycestovat alespoň na jeden dva dny někam na výlet za pár korun, takže my se snažíme i se synem občas se někam podívat. Letos jsme byli třeba ve Vídni na trzích, až bude větší tak určitě se budem snažit vzít ho občas na dovolenou nebo nějaký poznávací zájezd.

• Citovat
  • Upravit
22570
3.5.17 09:41

@Kaliopa My byli loni v Maďarsku a to jen díky známému, co to zařídil. Jinak nic. Já sama jsem moře ještě neviděla, nevadí mi to. Nejsme cestující, máme rádi ČR a jezdíme na dovolené a výlety tady. Zatím nám finance víc ani nedovolí- rekonstrukce domu. MY si zase víc užíváme stanování, výlety na kolech, přírodu.

Příspěvek upraven 03.05.17 v 09:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
3.5.17 09:41
@victoria48 píše:
Cestování je jediné pravé bohatství, já jako rodič bych nic takového nedovolila. Díky těm svým jsem měla to štěstí navštívit nebo strávit dovolenou v několika evropských zemích + dvě v Africe a do budoucna bych toho ráda stihla, co nejvíce. Jsem ráda za vše, co jsem poznala a viděla. Samozřejmě ale nikdy není pozdě, sama letos plánuji projet ještě alespoň 3 státy. Možná, že i díky těm zkušenostem z dětství o to mám dál takový zájem.
Ti, co na to dosud štěstí neměli určitě handicap nemají, dál je to ale pouze o člověku, zda se později odváží a bude mít chuť poznávat vše nové, vzdělávat se ve všech ohledech :) Bohužel někdy je tu přístup spíše takový, že si jeden řekne: Nechybělo mi to doteď, tak se bez toho objedu i dál..bohužel to občas u někoho platí ve všem, co si tak všímám :nevim:

Sama? Nebo s dětma? ;) Ono je to cestování s dětma někdy problematické… Někdo to zvládá v pohodě. Ale malé děti často zajímá víc nejbližší stánek se zmrzlinou než nějaké památky nebo místní trhy…
Jinak cestujeme… ale děcka to zatím moc nebere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1411
3.5.17 09:42

Myslim, ze je to uplne jedno. Nekoho to bavi vic, nekoho min. V 17 jsem za sebou mela jen Turecko. Nicmene me treba cestovani nebavi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
3.5.17 09:44
@victoria48 píše:
Ti, co na to dosud štěstí neměli určitě handicap nemají, dál je to ale pouze o člověku, zda se později odváží a bude mít chuť poznávat vše nové, vzdělávat se ve všech ohledech :) Bohužel někdy je tu přístup spíše takový, že si jeden řekne: Nechybělo mi to doteď, tak se bez toho objedu i dál..bohužel to občas u někoho platí ve všem, co si tak všímám :nevim:

Já třeba nevím, jestli se dá o cestování mluvit jako o vzdělávání se. Jako ano, určitě je to přínosné. Ale mám pochybnosti, že si dítě, i to starší a třeba 15tileté z těch památek toho tolik odnese. Pokud navštíví někde např. v Gentu 5 katedrál, tak pochybuji, že je ještě ten večer dokáže od sebe odlišit, to ani já ne. Ta města potom začínají člověku splývat. Důkazem toho byl můj 7,5 letý syn, který mi řekl - zase další kostel, všechny vypadají stejně, nedošlo tu k žádnému pokroku :) Potom následuje dotaz, kdy bude zmrzlina, kdy koupíme suvenýry apod. Řekne, že výlet se mu líbil, ale zjistila jsem, že to hodnotí taky podle toho, kde byly zmrzliny apod. Tak možná ten prvek vzdělávání přeceňujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 09:48
@Black Cat píše:
Sama? Nebo s dětma? ;) Ono je to cestování s dětma někdy problematické… Někdo to zvládá v pohodě. Ale malé děti často zajímá víc nejbližší stánek se zmrzlinou než nějaké památky nebo místní trhy…
Jinak cestujeme… ale děcka to zatím moc nebere.

To vůbec nevadí, oni to vnímají, i když to třeba zúročí později. Vidí, jak lidi jednají, mluví, stravují se, jaká je tam mentalita, v jak jiné míře je kladen důraz na památky a tradice..Později budou jedině vděční, že měli možnost se jinam podívat už jako děti:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19203
3.5.17 09:49

@Kaliopa Jako nevím, jestli je pro moje děti handicap, že ještě nebyli a se mnou asi ani nepojedou na all inclusive s delegátem do rezortu.
Ale cestovat budeme, jen po vlastní ose. Což mi z výchovného hlediska přijde mnohem užitečnější.
Pokud děti zažijí situace s rodiči, je pak pro ně mnohem jednodužší fungovat ve stejných situacích samostatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama