Reklama

Jaké zvolit topení na ohřev vody?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

giny52
Kecalka 297 příspěvků 11.12.17 12:14
Jaké zvolit topení a ohřev vody?

Ahoj, přítelovo rodiče vlastní malý bytový dům a chtějí si tam dělat komplet nový byt. Vzali jsem si to s přítelem na starost, ale jelikož se nemůžou vymáčknout co v bytě chtějí za topení, tak teď zjišťuji co je za možnosti. Je toho strašně moc radiátory/podla­hové/lokální, čím vytápět plyn/elektrokotel. Jediné co vím, že nechtějí na tuhá paliva a plyn by byl asi nákladnější (vložkování komínu apod.). A čím ohřívat vodu společně s kotlem nebo zvlášť bojler? Bude to byt 3+1 90m2, bude zateplená podlaha, stěny zatím nejsou jen jsou vyměněná okna, dům je zděný tl. 50cm.
Co máte vy, s čím jste a nejste spokojení? A taky finančně pořízení/náklady. Děkuji ;)

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 11.12.17 12:24

@giny52 podlahové topení je zázrak.. má brácha, je to naprosto boží.. ničím jiným netopí a i tak ušetří. protože jak máš teplo on nohou, tak jsi za vodou.. Jinak otázka, no? naši mají vše na el, tzn bojler, elektrokotel, nemůžou si to vynachválit - zmáčknou čudlík a ono hřeje, že :nevim: já bych nešla do plynu, nevěřím tomu plus špatné zkušenosti..

Tichošlápek
Extra třída :D 10068 příspěvků 11.12.17 12:28

Určitě podlahové. V bytě mame plynový kotel, do domu prijde elektrický, ale jen proto, ze tam plyn nejde zavést. Elektřina totiž vyjde dost draho. Plyňák současně i hreje vodu. Finančně je to fakt široká škála, podle typu kotle apod

giny52
Kecalka 297 příspěvků 11.12.17 12:41

Teď jsem se dočetla i o podlahovém elektrickém topení, ale asi se to používá jen do novostaveb. Tohle je starší dům. K plynu se také moc nepřikláním, protože by se na plynový kotel musel dělat extra prostor. Ten elektrokotel se může dát kamkoliv? Jestli jsem to dobře pochopila :)

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 6333 příspěvků 11.12.17 12:45

Zaleží na co jsou tcháni zvyklí. My máme podlahovku a je to paráda. Naši udělali kombinaci (v rodinném baráku) a ačkoliv jsem jim říkala, ať si hlavně v obyváku udělaj podlahovku, tak neudělali a tam je mámě zima. Vyřešili to teda kobercem kolem pohovky. Ale pak je právě otázkou co dat za povrch na podlahovku. Jestli někdo musí mít koberce (kusové) ztrácí to efekt. My máme všude dlažbu (dekor dřeva) a mnoho lidí si musí šáhnout, že je to fakt dlažba a ne dřevo.
A ještě jedno upozornění - podlahovka má setrvačnost - tj. není to tak, že otočíš kohoutkem a za 30 minut je teplo. Nejde to regulovat tak aby Ti to začalo natápět hodinu před příjezdem domů. Prostě udržuješ konstantní teplotu.
My to máme teda na peletky + akumulačka - takže ke kotlu se jde tak jednou za 5 dní zkontrolovat a jednou za čas odpopolenit (jednou za 14 dní). Ale vytápíme RD. Přes sezonu TUV ohříva kotel, mimo sezónu jede boiler na elektriku.

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 6333 příspěvků 11.12.17 12:46

@giny52 plynový kotel potřebuje nějaký přísun vzduchu + vĚtrání + komín, takže bývá většinou v samostatnej místnosti. Elektrokotel většinou schováš v nějaké větší koupelně…

Mamina87
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 11.12.17 12:55

My v baráčku topíme plynem a spokojenost, máme starší baráček po rekonstrukci.

giny52
Kecalka 297 příspěvků 11.12.17 13:16

@iwa83 jsou zvyklý na vavky, ale o těch jsme se ani nebavili, protopí s nimi hrozní prachy. A ta podlahovka, bojím se aby si nemuseli kupovat komplet nový nábytek, teď mají v ložnici koberec a postel asi nemají na nožičkách…budu muset zjistit jaký přesně ten nábytek mají.

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 6333 příspěvků 11.12.17 13:24

@giny52 tak my napr. síce máme postel na nožičkách, ale v ložnici je podlahovka stažená na minimum - jsme zvyklí spát v chladné a vyvětrané místnosti (mikroventilace celou noc i teď, jinak ventilačka). Nábytek na nožičkách je určitě lepší. Ale zase se hůř úklízí.
Prostě každý den typ topení má něco do sebe - radiátory, podlahovka, kombinace. Je potřeba zvážit co od toho člověk čeká, zda chce netopit když je v práci a zatápět hodinu před vstáváním ráno a hodinu před příchodem z práce) - na to je dobrý elektrokotel a radiátory, stavební možnosti - kam ho případně umístnit, finanční…

lucije28
Ukecaná baba ;) 1550 příspěvků 11.12.17 13:33

Ahoj, právě jsme měnili kotel a za mne můžu doporučit plynový, s ohřevem vody. Řešili jsme místo a nemůžu si vynachválit kondenzační kotel s výborným ohřevem vody – kondenzacni-kotle.cz .. Mají velmi malé rozměry, komín musí být plastový, takže žádná „palba“ to není. Zkus se jen podívat pro inspiraci.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 11.12.17 14:05

@giny52 Tohle si nechte spočítat odborníkem. Co vyhovuje jednomu nemusí druhému.
Vy si musíte ujasnit zda vyšší vstupní cena a následně nižší provozní náklady nebo naopak, jak moc je pro vás důležitý uživatelský komfort,…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >