Jako bych byla s manipulátorem ve vztahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 22:47
Jako bych byla s manipulátorem ve vztahu

Zdravím,

píši jen pro vypovidani a zároveň i to, zda to přijde nenormální mě či i nekomu jinému.

S pritelem jsem skoro 6 let. Zpočátku to bylo jako u kazdeho vztahu-romantika,99% času spolu apod.-jako známe všichni: )

V této době jsem neměla stálou práci, jen brigády, kde jsem si volila, jak a kdy půjdu. Bylo víc času na vyzvednutí přítele z práce, starání o domácnost, jeho věcí, které dává na mou hruď, ať. se starám…

Postupem času vztah se posunul, že jsme se sestěhovali a já si našla stálejší práci, mela jsem plný úvazek na sebe, ale méně času na veci v domácnosti-přeci jen jsem chtěla se dobře zapsat a práce mne bavila. To již začal být problém, že nemám tolik času na to ho vyzvednout z práce, doma je neuklizeno, nenavařeno apod.

Nutno podotknout, že detaily k jeho práci jsem řešila a řeším já, píši podklady, starám se o účto apod…on to dělat nebude, nebaví ho to…je to chlap a nemá rád papírování.

Praci jsem postupem času změnila, ustálila se, jsem teď pracovně spokojená. To, co dělám, mne naplňuje a baví. Až se mi za ním domů pomalu chvílemi nechce.

Po práci mám i 2× do týdne své zájmy -ať se chci vídat s kamarádkou, podrbat si nebo si jít odpočinout a být sama se sebou u koníčku. Zbývající čas jsem doma a dělám práce doma. Velký úklid na pátek, vaření, praní apod. na víkend…nedělá mi to problém. Stíhám, i když bych občas se na to vykašlala. I přesto jezdíme teď již občas na vikendy.

Problém je, když se ptám v týdnu, co by chtěl k večeři, nevyjádří se konkrétně a řekne, že se o sebe postará. Nejde mi jen o jídlo, ale i pohodu a mít čas na sebe jako pár. Také mu nevyčítám, když jde za kamarády, zdrží se apod. To klidne udělám doma věcí…nebo jdeme stejně, aby bylo více času na nás. Veškeré vymyšlení je na me a ja nemám chuť furt být akční, i když je to součást mého já a baví me to.

Trávit čas 5 dní či resp 3 večerů či pozdějších odpolední, on dělá do 5,já v kombinaci prací (mám privydelek, mj abych se mu vyrovnala) do 6,vikendy na 99% spolu, ale to jsou v dlouhé poslední době víkendy o ničem-on plánovat nic nebude, nechává to na me, s tím, že se zpočátku snažil dost a teď je to 4 roky na me-z 6 let. To mi přijde dost času. Když něco naplánuji, není mu to dobre nebo jen tak relaxovat 1 den z víkendu a druhý den něco podniknout…nebo klido celý vikend, ale to mu není dobré. Je unavený, nestiha, ale stejně si nabírá práci a stará se i přeci o bráchu (46 let:)) a tatu (76 let).Ti bydlí spolu a bracha se sic stará o tátu, le přítele využívají, aby hodně věcí dělal za ne.

On závidí mé kamarádce, se kterou se vídám teď jednou za cas, ani s ni netravim moc času, ptz akorát on vyčítá, jak mne kazí, on abstinent, nekuřák, já občasná kuřačka a sklenka dvě vína týdně není snad alkoholictvi…nebo vyčítá, že jedu cas od casu za rodiči, kde se zapsal jako blbec…nebo i můj jediný koníček…a nemám tím na něj čas, netravime spolu dost času, kašlu slušně na vztah a vše dělám špatně.

Neměl jednoduché dětství, je z rozvedené rodiny, kde vše odnesl za sourozence, neměl doma zastání, předchozí vztah mu krachnul, žena mu odešla s jiným, jeho kamarádem…děti se obrátily zády…

Jenže já se nedivím, pokud jeho bývalá rodina měla teror jako já, kdy nikdo neudělal nic dobře, tak chapu, že přerušili kontakt a odešli.

Sama nechapu, kdyz jsem teď nezávislá, mám kam jít, proč trávím s ním čas, kdy se pomalu bojím říct názor, by se nenastval a nezačalo vytýkání, co je špatně…

Dočetla jsem se různě, že jde dle jeho chování o manipulatora, viz jeho dětství a žití, názory, ale on neuzná chybu a nebude na sobě pracovat…

Reakce:
Moni0101
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 24.10.18 23:04

No ja snad jen, pokud je manipulator, tak to samozrejme nikdy neuzna. Myslim, ze neni dulezite zjistovat jestli je ci neni, ale tak na prvni pohled se o ten vas vztah nestara tolik co ty a k tomu si na tobe leci komplexy (proc druheho vecne kritizovat a ubijet). To ze se proti nemu obratila ex je v poradku, ale ze i deti? A ty jsi rada v praci nejen kvuli te praci samotne, ale mozna i proto, ze ta mas svaty klid a ostatni si te vazi, vid? Myslim, ze ti je jasne, ze se musis vazne zamyslet nad tim, jestli tenhle vztah nekam vede, a trochu se bojim, ze uz sama vidis, ze moc ne. Hodne stesti v tom bilancovani. Co se tyce charakteru partnera (po mych zkusenostech) v jeho pripade na nejake velke zmeny moc neverim…

_BBQ_s
Echt Kelišová 9316 příspěvků 25.10.18 08:34

Myslim, ze na konci sis sama odpovedela. Pokud nenajdete spolecnou zabavu, ty se evidentne umis zabavit sama a krachne to, pac nebudes chtit poslouchat vycitky.

honzek86
Kecalka 259 příspěvků 25.10.18 09:14

Tohle není manipulátor. Spíš jakási forma rezignace a vyhoření. Měl by se k životu postavit čelem. Třeba si začít i ty papíry dělat sám apod., jinak to s ním bude horší a horší. Asi je to vyhraněný tip analytické mysli, co si vše dělá po svém a je to smysl jeho života a chce, abys to dělala taky tak. To nezměníš. Ale musíš ho naučit tolerovat, že ty jsi jiná. Předpokládám, že je jinak celkem inteligentní a spolehlivý? Tzn. že když se do něčeho pustí dotáhne to do konce, ale po svém a je trochu sólista? Jestli ano, tak je analytik jak víno. Ten zbytek je potom jen taková podrážděnost z toho, že děláš věci jinak, než on a nabouráváš mu systém.
Já bych doporučoval udělat první krok a sledovat, co bude. Můžeš třeba přestat kouřit a říct, že jsi to udělala kvůli toleranci k jeho hodnotám. Na tom stejně jen vyděláš :) i kdyby to nezabralo.

Uživatel je onlineLioness34
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 25.10.18 09:24

Neřešila bych to zda je nebi není manipulátor, ale spis mi přijde to ze ty jsi soběstačná mladá holka a on místo aby Te podporoval tak Tě brzdí… navíc 6let vztah už Tě přestává bavit a naplňovat. Nic moc Ti nedává. A narovinu sla bych o dům dal. S dětmi bude ještě hur. Moc nechápu tvůj privydelek aby ses mu dorovnala??? Jinak všeobecně muži chtějí asi aby byly ženy doma, ale nevidím nic špatného na tom jít s kamoskou na kafe a mít sport nebo koníček který té baví…
myslím si nebo domnívám se, ze to pro tebe není perspektivní muž pro dlouhodobý partnerský a možná manželský život

Uživatel je onlineLioness34
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 25.10.18 09:25

Už jen to ze se ti domu nechce mluví za vše

bětee
Kecalka 215 příspěvků 25.10.18 10:10

Pokud to necháš zajít ještě dál a posunete se o další level -svadba - tak tím by si tě pojistil a byl by si tebou už na 100% jistý. Tím se to celé ještě zhorší a budeš trpět více než nyní. Zamysli se, zda toto by byl ideální vzor pro případné vaše děti a zda to takto chceš. pokud je opravdu manipulátorem, tak se nezmění … A pokud se ti z práce nechce domů, tak odpověď na toto dilema se ti nabízí sama …

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >