Jako jediný nebude v družině

Anonymní
3.6.21 19:10

Jako jediný nebude v družině

Zdravím, potřebovala bych náhled zkušenějších. Syn půjde do první třídy. O družině jsem vůbec neuvažoval, ještě rok budu na RD, takže by do družiny chodil až od druhé třídy. Ale dnes jsme měli schůzku ve škole a tam nějak vyplynulo, že vlastně všichni ostatní do družiny chodit budou, jen on jediný ne. Navíc se tam všichni znají ze školky, jen on jediný a možná ještě jedna holka budou novi. Nějak to na mě dolehlo, ani nevím, co vlastně. Do družiny by i chtěl, pohrál by si, Seznámil se, vytvořil přátelství… ale vzhledem k tomu, že ještě ten rok budu na RD, tak ho tam nevezmou. Nechci, aby byl hned od začátku na okraji kolektivu, ale řešení to asi nemá. Snad se dobře zacleni i než družiny. Prosím uklidnete mě, že řeším blbosti. :oops: :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
424
3.6.21 19:13

Proč by ti ho nevzali? Družina je pro děti důležitá, i kdyby tam měl být jen do půl druhé, než půjdou ven. Dojde si tak s ostatními na oběd. Nebo nechceš ani aby s dětmi obědval?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5432
3.6.21 19:19

Nevezmou syna do družiny, protože jsi na RD? To slyším poprvé, u nás ve škole tohle nikdy nikoho nezajímalo, do družiny jsou děti rodičů, kteří je přihlásí a zaplatí.
Jinak, družina je fajn, děti si tam prohrají, během vyučování tolik možností nemají, když je dobrá vychovatelka, tak i tvoří, jdou na hřiště, občas nějaký výlet. Záleží samozřejmě na škole. Dcera byla v družine vždy moc ráda, právě proto, že tam mohla být s kamarádkami a našla si kamosky i z jiných tříd. Jí by družina v socializaci ve škole chyběla a bylo by jí to líto. Neřešíš hlouposti, taky bych nad tím uvažovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 19:19

@mokkk obědvat bude celá třída spoelcne, vodit je tam bude učitelka. Do družiny jdou až po obědě. A že ho nevezmou je téměř jisté, protože kritéria jsou první třída, druhá, třetí, pak dojíždění deti a až nakonec děti, jejichž matka je na RD.

• Citovat
  • Nahlásit
697
3.6.21 19:20

V první třídě Ti ho vezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24774
3.6.21 19:20

A vy máte v zakladnich kritériích pro přijetí pracující rodič?

U nás normálně chodí i děti, které by nemusely. Právě pro to, že si tam pohraji, navíc u nás dělají druzinarky dětem super program.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 19:23

@Svistice ano, zaskrtava se tam, ze oba rodiče denně dochází do zaměstnání. A deti, jejichž matka je na RD (takot výslovně je to tam napsane) jsou až úplně na konci toho seznamu, v jakem pořadí se děti přijímají.

• Citovat
  • Nahlásit
9779
3.6.21 19:24

Jsou školy kde berou jen děti pracujících rodičů. Hodně dětí, málo míst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5432
3.6.21 19:25
@Anonymní píše:
@Svistice ano, zaskrtava se tam, ze oba rodiče denně dochází do zaměstnání. A deti, jejichž matka je na RD (takot výslovně je to tam napsane) jsou až úplně na konci toho seznamu, v jakem pořadí se děti přijímají.

No jo, je pravda, ze ty školní družiny mají nějakou kapacitu a tu by škola neměla překročit. Takže pokud se tam syn nevejde, nedá se nic dělat. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8091
3.6.21 19:29

Aktuální kriteria u nás-
Kapacita ŠD je omezená, a proto budou přednostně přijímány děti zaměstnaných rodičů, děti z nižších ročníků a děti dojíždějící.
Já už budu přihlašovat jen mezi odpoledkou, díky covid situaci mi dítě dozrálo k soběstačnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 19:31

@Alladina ano přesně tak. Já toto kritérium naprosto chápu a rozhodně nechci, aby tam syn zabiral místo někomu, kdo to opravdu potřebuje. Ale je mi to prostě líto. On tam bude úplně novej, teprve se tam budeme stěhovat, nezae vůbec nikoho a dnes na te schůzce se vsichni znali ze školky, byl to hloucek kamarádek a ja jediná sama. Nechci, aby syn byl hned od začátku nějak vycleneny, už tak to bude dost velkých změn, tak aby aspoň ty kamarády měl. No uvidíme, zapisu ho a buď to vyjde nebo ne.

• Citovat
  • Nahlásit
11149
3.6.21 19:33

Zjisti si, jestli se plánují nějaké školní kroužky pro prvňáky, ideálně zda nějaký nepovede třídní učitelka. Tak by třeba s pár dětmi ze třídy strávil odpoledne i bez družiny. To, že se děti znají ze školky, vůbec nic neznamená. Můj syn má ve třídě jen jednoho kluka ze školky, tak se první měsíc upnul na něj, ale tuším na konci září už mi hlásil, že víc kamarádí s Adamem a s Filipem atd.
Ve vedlejší třídě je asi 5 dětí z té jeho školky, a co vím od maminky jednoho z těch dětí, tak je to spíš na škodu (učitelka tam musela řešit, že děti tam vytahují křivdy ze školky, nebaví se s někým, protože mu ve školce nechtěl půjčit autíčko, někdo tam prásknul, že se to jedno dítě často ve školce počůrávalo apod.) - samozřejmě nic zásadního, s čím by si ta učitelka neporadila, nechci to zveličovat, žádná šikana, jen se ty děti prostě občas setřou něčím, co už by vytahovat nemusely. Jak jsem byla trošku smutná, že většina školkových dětí skončila v jiné třídě, než syn, tak nakonec jsem vlastně ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2626
3.6.21 19:34

Tak jestli chodí na obědy třída hromadně s účou, tak je to zase trošku lepší. U nás právě na oběd chodili až z družiny s družinářkou,,,asi dvě tři děti do družiny nechodily, tak šly s učitelkou. Dcera byla v družině a užívala si i ten oběd. Tak aspoň toto se ti vyřešilo samo.

Družina je důležitá, obzvlášť pro prvňáčky, na druhou stranu - ti, co do ní nechodili, tak to taky v poho zvládli. A taky se občas někdo z té družiny odhlásil, jak ho to tam třeba přestalo bavit,,,záleží na programu apod. Přihlášku podej, uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
3.6.21 19:35
@Anonymní píše:
@Alladina ano přesně tak. Já toto kritérium naprosto chápu a rozhodně nechci, aby tam syn zabiral místo někomu, kdo to opravdu potřebuje. Ale je mi to prostě líto. On tam bude úplně novej, teprve se tam budeme stěhovat, nezae vůbec nikoho a dnes na te schůzce se vsichni znali ze školky, byl to hloucek kamarádek a ja jediná sama. Nechci, aby syn byl hned od začátku nějak vycleneny, už tak to bude dost velkých změn, tak aby aspoň ty kamarády měl. No uvidíme, zapisu ho a buď to vyjde nebo ne.

Ale tak to je vždycky když se člověk stěhuje :nevim: nebo já nevím co sis myslela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
3.6.21 19:36

U nás třeba v družině děti různě prohazeli, já do ni nesnasela chodit, nebyla jsem tam prakticky s žádným spolužákem ze třídy. Syn taky chodit nebude, přišlo mi zbytečně platit hlídání, když já sedím doma. To mu radši zaplatím nějaké kroužky, kde taky bude s vrstevníky. Ale on je hodně společenský, nemám strach, ze by nezapadnul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat