Reklama

Jako rukojmí svého zubaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SábaW
Kecalka 172 příspěvků 15.02.18 11:14
Jako rukojmí svého zubaře

Jsme rukojmí zubních lékařů? Řada zubařů, kteří jsou ochotni vzít nového pacienta si jako podmínku diktuje postoupení zubní hygieny cena cca 1000-2000, kterou je nutno absolvovat každý rok. V případě zubního kazu používají pouze kvalitní plomby rozumějte plomby, které nehradí pojišťovna. Vím, že za kvalitu se musí připlatit, ale pokud si platím zdravotní pojištění nemám přece nárok na ošetření bez podmínky zakoupení si další služby (dentální hygiena) a placení plomb. Ani se nedivím, že lidé nechtějí chodit k zubařů, ne proto že by se bali nebo nechtěli o svůj chrup pečovat. Ale proto, že v případě kazu nemají peníze na ošetření. Dát za jednu plombu 1500-2500 Kč. Je dost peněz.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 15.02.18 11:18

Nikdy jsem u zubaře nenechala ani korunu. Mám 4 plomby na stoličkách, které mi párkrát měnil. Odstraňuje mi velice pečlivě zubní kámen a trhal mi dvě osmičky. Nikdy ani koruna. Je to skvělý zubař a nikdy k němu nejdu se strachem. Když mi opravuje vypadenou plombu a musí vrtnout hlouběji, nabídne mi anestezii v injekci také na pojišťovnu. Většinou jsem ale statečná :-D

acimedaca
Nadpozemská drbna 25835 příspěvků 15.02.18 11:19

Nj, zubaři ted už jsou jako plastičtí chirurgové, nic pro obyčejné lidi

Muž sháněl cca před 3 lety nového zubaře, obešel asi tři, kteří byli ochotni vzít nového pacienta, všude se dozvěděl, že si je potřeba, aby mu převrtali plomby, které aktuálně má. Stejně tak o neochotě dávat amalgamové výplně :-(

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 15.02.18 11:19

Tak hlavně, že máte ten „nárok“. Určitě najdete ještě i „zubaře“, co frka amalgámy na pojišťovnu, za hodinu 5 pacientů a ráno v 8 plná čekárna bolestí :D

Uživatel je onlineneila
Extra třída :D 10218 příspěvků 15.02.18 11:21

Já se tedy nikdy nesetkala s tím, že by nás zubař nutil k dentální hygieně. Maximálně ji doporučoval, ale jako podmínku ji nedával. A to jsme za posledních 5 let vystřídali několik zubařů (kvůli stěhování). Naposledy jsem synovi za plombu platila 800,–, nebo spíš za ošetření. Neúčtují za plomby, ale za půlhodinové intervaly :palec: Změň zubaře ;)

acimedaca
Nadpozemská drbna 25835 příspěvků 15.02.18 11:21

Na druhou stranu, kamarádka má ted taky nového zubaře, ale velice si pochvaluje jeho péči, při problémech ihned dělá rentgen, krásná ordinace, skvělý servis, objednání bez čekání. Ošetření trvá cca hodinu, takže pak ta plomba za 1000 Kč je odpovídající.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 15.02.18 11:22

@SábaW Ne, takový problém jsem neměla. Změň zubaře. Dokonce jsem si u svého starého zubaře musela o bílou plombu výslovně říct, protože on používal amalgám. Jinak ano, dobrých zubařů je málo, takže jsem pak přešla k zubařce, která chce asi tisícovku jenom za návštěvu, ale to je moje volba, u spousty zubařů neplatíš nic. Diktovat si podmíněnou návštěvu hygieny, to slyším prvně. Dost by mě zajímalo, jestli vůbec může.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.18 11:22

@SábaW ono kdyby jste to videla z te druhe strany, tak by jste se moc nedivila. Pojistovny neproplati lekarum vse, o kazdem zakroku se dohaduji zda je to nutne. Nemyslete si ze pojistovna soli penize jen tak bez proverovani. Dentalni hygiena je dost dulezita pokud chcete mit chrup v poradku a ano ani tu pojistovna neproplaci. Platite si pojisteni ale necekejte, ze 2000 mesicne vam pokryje vsechny nadstandartni sluzby.

veria
Generální žvanilka 23410 příspěvků 1 inzerát 15.02.18 11:24

Ne. Mám super zubaře, plomby buď amalgám zadarmo, nebo bílou kolem 500, nic nenutí. Čištění zubního kamene za 100. Sem teda fakt šťastná, ze ho mám, potom co tady opakovaně čtu, co dělají jini zubari. 8o

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33145 příspěvků 10 inzerátů 15.02.18 11:28

Tohle neznám. Zubařka mi očistí zubní kámen bez poplatku, dětem dokonce dostavení zubů bílým materiálem zdarma… :nevim:

Enicka
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 15.02.18 11:39

Možná kdyby lidem nebylo líto dat jednou za rok ten litr za zubní hygienu, nemuseli by pak třeba potřebovat plomby. :nevim: Já Teda platím u zubaře, ale za její bezbolestnou péči, to stojí. Vždycky me vyjde vstříc a je opravdu dobrá :) Bohužel, předtím sem chodila v zubařce co byla levná, ale její práce stala za…Teď bude trvat dlouho, dokud to moje nová zubařka nespraví :(

SábaW
Kecalka 172 příspěvků 15.02.18 11:40

@dickys Nenajdu. Naštěstí si mohu zaplatit za lepší plombu. Nicméně každý nemá takové štěstí. :,(

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 15.02.18 11:41

Tchyne si prave ted postezovala, ze ji novy zubar podminil prvni osetreni prave tou dentalni hygienou, dala za ni nejakych 1300 a teprve pak mohla jit k nemu na osetreni.

Klidne muzu zjistit, ktery zubar to je.

SábaW
Kecalka 172 příspěvků 15.02.18 11:42

@Enicka Chápu. Ale třeba někdo opravdu ty peníze nemá. Pokud jsou v rodině čtyři už se to nasbírá.

Staworowski
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 1 inzerát 15.02.18 11:43

Já právě zubaře měnila proto, že plombu mi dělal asi 2min, o dentální hygieně nikdy nemluvil a na půl roční prohlídce bylo vše vždy „perfektní“. Chodila jsem poctivě 2× ročně a i tak mám snad 10plomb, vše ovšem mimo preventivku, tak to bylo vše super. Až mě zub bolel tak začal něco dělat. Rentgen mi nedělal vůbec.
Teď mám mladou doktorku, je velmi pečlivá. Ano staré plomby mi vyměnila a dává jen bílé, takže si je platím, ale když mi dělá plombu jsem tam asi hodinu, je velmi precizní. Cena odpovídá péči… Na dentální hygienu chodím dobrovolně, je to potřeba a navíc na to pojišťovna přispívá… Chodím k ní 2 roky a se zuby nemám potíže, jsem spokojená. U starého zubaře me zuby často bolely a měla jsem několikrát I zánět zubu…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >