Jako samoživitelka marně hledám bydlení

Anonymní
19.11.20 16:15

Jako samoživitelka marně hledám bydlení

Ahoj všem, jdu si pokecat a zjistit jestli to měl někdo podobné. S exmanžela se stal z ničeho nic týrán, tak jsem od něho musela doslova utéct k bráchovi. K věci, je to už skoro 9 měsíců a za tu dobu jsem si nenašla žádné bydlení. Mám tři děti ve věku 11 let, 8 let a nejmladší má 5 let. Vždy když jdu na prohlídku a řeknu že jsem samoživitelka tak mi většinou hned řeknou že samoživitelky nechtějí. Naposled jsem byla na prohlídce v úterý, jde mi paní řekla že je docela šance že mi byt dá, že má jenom jedni zájemce se 4 dětmi a 2 psy a že se jí moc nelíbí. Tak jsem se začínala těšit a no včera mi napsala že si bohužel vybrala jiné zájemce. Už mi pomalu začíná docházet naděje.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6182
19.11.20 16:38

A co hnedka na „dobry den“ nepalit, ze jste samozivitelka? Vsak muzete mit muze na montazich nebo dlouhodobe v zahranici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3184
19.11.20 16:54

Moc nechápu, proč hned řekneš, že jsi samoživitelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12677
19.11.20 16:55

Vubec bych nepouzivala slovo samozivitelka! Kdyz uz, tak bych rekla, ze mam stabilni zamestnani a jsem plne schopna pokryt naklady na bydleni sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
19.11.20 16:57

Neříkat, když se budou ptát, řekni ze mas přítele v zahraničí. Nebo vem s sebou kamaráda na prohlídku, aby viděli, ze jako tam někdo je. Když bude s mít možnost brát příspěvek na bydlení, bude to v cajku. Platit budeš. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
19.11.20 17:12

Nebrala bych na prohlídku ani děti, jestli jsi čistě oblečená a umíš říct slušně pár vět, v pořádku složíš kauci, nic jim do toho přece není, ani se tě pravděpodobně ptát nebudou. Je jasné, že majitelé se kryjí jak můžou. Jinak samozřejmě působí, jestli naběhnete i s dětma a hned požaduješ nějaké odložení kauce, to už je podezřelý. Jestli jste v pohodě, neber to osobně, prostě zájem o dobře byty je velký a je to hned pryč. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12262
19.11.20 17:19

Jdi na to jinak. Jak už psaly holky přede mnou, neříkal bych nic o samoživitelce, ale vymyslel bych si toho přítele v zahraničí. Pak bych zmínil všechny přednosti co mám - žádné domácí zvíře, nekuřák, abstinent, žádné mejdany… Pokud máš nějakou práci, co je u lidí brána za seriozní, tak zmínit (učitelka, zdravotní sestra…). A rovnou se ptát na to, kam složit kauci a zmínit, že není problém složit i vyšší kauci než chtějí (tj. aktivně ukázat, že mám zájem platit).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
19.11.20 17:22

Souhlasím s ostatními, vůbec nepoužívat slovo samoživitelka. Řekla bych, že mám tři děti, ale stabilní zaměstnání (teda jestli to máte) a finanční rezervu (jestli ji máte), ono taky jde o to, jestli jste věrohodná osoba. Já se teď stěhuju od manžela s dvěmi malými dětmi (1,5 a 2,5) a žádný problém jsem neměla a to jsem na rodičáku. Stačilo říct, že finance mám a nemám s tím problém a že se budu vracet brzo do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36351
19.11.20 18:54

Nabidni slusnou kauci a pristup na kratkou dobu urcitou. Pronajimatel se opravnene, ze bys mohla upadnout do financni nouze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 21:46

K tomu vymýšlení si manžela: já jakožto pronajímatel od zájemců o nájem chtěla kopie občanky (od obou, pokud tvrdila, že jsou dva, to abych je mohla prolustrovat ve všech rejstřících) plus pracovní smlouvy, abych viděla, že mají stálý příjem. O byt byl obrovský zájem, byť patří k těm dražším, takže jsem si i tak mohla bohatě vybírat. Pokud toto předložit odmítli, holt nebyli vybráni. Kdybych zjistila, že si pokusila vymyslet partnera (což bych zjistila, chtěla bych je ve smlouvě oba), skončila by úplně stejně. S podvodníky nejednám.
Stejně jako bych, a to se na mne nezlobte, nevybrala samoživitelku a už vůbec ne někoho se třemi dětmi (které byt dovedou slušně zdemolovat a já pak z ní budu vymáhat náhradu za zničené vybavení za milion?), kdo pobírá příspěvek na bydlení. Ale je fakt, že tento typ lidí si obvykle hledá byty jiné kategorie než je ten můj.

Zřejmě se tu na mne snese kritika, ale zastávám názor, že žádný soudný pronajímatel nebude riskovat pronajmutí bytu v hodnotě deseti milionů a více někomu, kdo mu od počátku lže. Tyhle rady mne dokáží nadzdvihnout ze židle, fakt. Zjistit, že mi lhala, později, vyfičela by z bytu během pikosekundy, děti neděti.

Zakladatelko, neposlouchej je! Jako slušná a upřímná samoživitelka, pokud pronajímateli předložíš pracovní smlouvu s dobrým příjmem, nebo daňové přiznání na dobré příjmy, budeš mít mnohem větší šanci, než když se ho hned od začátku budeš pokoušet obelhat. Protože na to se přijde.

Prosím o anonym, stejně mne tu za tenhle názor nejspíš sežerou zaživa… ale nikdo nemusí vědět, jak drahý mám byt(y).

• Citovat
  • Nahlásit
12262
21.11.20 22:21
@Anonymní píše:
K tomu vymýšlení si manžela: já jakožto pronajímatel od zájemců o nájem chtěla kopie občanky (od obou, pokud tvrdila, že jsou dva, to abych je mohla prolustrovat ve všech rejstřících) plus pracovní smlouvy, abych viděla, že mají stálý příjem. O byt byl obrovský zájem, byť patří k těm dražším, takže jsem si i tak mohla bohatě vybírat. Pokud toto předložit odmítli, holt nebyli vybráni. Kdybych zjistila, že si pokusila vymyslet partnera (což bych zjistila, chtěla bych je ve smlouvě oba), skončila by úplně stejně. S podvodníky nejednám.
Stejně jako bych, a to se na mne nezlobte, nevybrala samoživitelku a už vůbec ne někoho se třemi dětmi (které byt dovedou slušně zdemolovat a já pak z ní budu vymáhat náhradu za zničené vybavení za milion?), kdo pobírá příspěvek na bydlení. Ale je fakt, že tento typ lidí si obvykle hledá byty jiné kategorie než je ten můj.

Zřejmě se tu na mne snese kritika, ale zastávám názor, že žádný soudný pronajímatel nebude riskovat pronajmutí bytu v hodnotě deseti milionů a více někomu, kdo mu od počátku lže. Tyhle rady mne dokáží nadzdvihnout ze židle, fakt. Zjistit, že mi lhala, později, vyfičela by z bytu během pikosekundy, děti neděti.

Zakladatelko, neposlouchej je! Jako slušná a upřímná samoživitelka, pokud pronajímateli předložíš pracovní smlouvu s dobrým příjmem, nebo daňové přiznání na dobré příjmy, budeš mít mnohem větší šanci, než když se ho hned od začátku budeš pokoušet obelhat. Protože na to se přijde.

Prosím o anonym, stejně mne tu za tenhle názor nejspíš sežerou zaživa… ale nikdo nemusí vědět, jak drahý mám byt(y).

Bydlím ve svém, ale pronajímat si byt v hodnotě 10 milionů a chtít po mě někdo pracovní smlouvu apod., tak ho pošlu do prd… Nedělalo by mi problém dát kauci v řádu desetinásobku nájmu, ale občanku bych ukázal leda notáři při podpisu nájemní smlouvy. Chápu, že někdo, kdo si pronajímá byt za deset tisíc moc na výběr nemá, ale u bytu vyšší třídy bych požadoval kromě kvality bydlení i kvalitu servisu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32770
21.11.20 22:27
@Anonymní píše:

já tě nesežeru, vidím to úplně stejně. A podobný typ nájemce bych si tam nenastěhovala, pokud nevlastním špeluňku, na které mi nezáleží. Natož podvodníka. S dětmi už vůbec, kolik pak budeš investovat do amortizace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 22:37
@Prof. Farnsworth píše:
Bydlím ve svém, ale pronajímat si byt v hodnotě 10 milionů a chtít po mě někdo pracovní smlouvu apod., tak ho pošlu do prd… Nedělalo by mi problém dát kauci v řádu desetinásobku nájmu, ale občanku bych ukázal leda notáři při podpisu nájemní smlouvy. Chápu, že někdo, kdo si pronajímá byt za deset tisíc moc na výběr nemá, ale u bytu vyšší třídy bych požadoval kromě kvality bydlení i kvalitu servisu.

V pořádku, my dva bychom se nedohodli. Těch, co přijeli BMW ověšení zlatem a vyskakovali si jako by jim to tam patřilo, aby se pak ukázalo, že mají x exekucí, realitka vyloučila z výběrového řízení asi pět.
Můj nájemník se u mne má skvěle, cokoli potřebuje, řeší ihned s ostrahou, recepcí, nebo rovnou se mnou. Desetinásobnou kauci nepožaduji, požaduji naprostou transparentnost a možnost prověření v rejstřících, což bez občanky nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
97
22.11.20 00:14

Hledej víc zeširoka a intenzivněji a rozhodně nelži.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 16:32

Ahojky když budu mít bydlení od února. Sama ze synem 3 roky jsem ještě na rodičaku. Kdy mužů jít Zadat o příspěvek na bydlení?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat