Jakoby opilý stav po porodu

63
18.12.20 13:40

Jakoby opilý stav po porodu

Ahoj holky,

mám na vás dotaz, zda se s tím nějaká z vás setkala.
Jsem dnes 11 dní po porodu a cca týden po porodu jsem začala rozostřeně vidět a mám pocit jakobych byla připitá :lol: (což by byla ta lepší varianta, ale už cca 10 měsíců jsem se alkoholu nedotkla :lol: ).
Všechno mi přijde jako v mlze, jako kdyby se ty věci ani neděli, nebo spíš jakobych já je viděla mimo realitu. Nedokážu se soustředit, nedokážu přečíst stránku v knížce, tak abych věděla o čem čtu. Jsem jak praštěná palicí…
Moc nevím, jak to popsat, ale je to strašně nepříjemný. Doktorce jsem psala e-mail, předepsala mi hořčík a železo, plus jsem se objednala na oční, jestli se mi nezhoršily oči… Jinak- porod jsem měla absolutně bez komplikací, rychlý, bez indikace, bez velké ztráty krve.
Doma mám ještě dvouleťačku, tak si trošku říkám, jestli to není únavou, ale ráda bych slyšela, jestli jste tohle některá zažila, kdy to přešlo, nebo co vám pomohlo. Už jsem z toho nešťastná. :zed:

Díky za každou odpověď!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36442
18.12.20 13:47

Nekrvácíš?
a spala jsi od porodu vůbec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
18.12.20 13:52

Silne ocistky? Jak spis? Jis dost? Abys nejela na doraz :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3282
18.12.20 13:53

Nemáš problém s tlakem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
18.12.20 14:11

Řekla bych že to je únavou. Já mám doma k novorozenci ještě roční, a usínám i během dne třeba v sedě. Ale v noci teda spím třeba jen jednu, dvě hodinky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
18.12.20 14:42

@Pudloslava @Kriss Tina
Nemyslím si, že bych měl silnější očistky, než po prvním porodu. A spánek moc neumím vyhodnotit, vzhledem k tomu, že starší dcera zhruba od dvou měsíců spí celou noc, takže pro mě je velký nezvyk i občasné vstávání v noci… I když je fakt, že spím hodně mělce a vzbudí mě jakýkoliv zvuk.
Jídlo se snažím do sebe vždycky dostat, už kvůli mlíku, ne vždycky to zvládnu, ale nemyslím si, že by to bylo jiné než před porodem.
@edding400
Problém s tlakem jsem v těhotenství neměla, ani nikdy před tím. Myslím, že max. 2× se mi stalo, že jsem měla nižší…
@mackA159
A stává se ti, že bys fakt všechno viděla úplně mimo? Že bys tou únavou měla až rozmazané vidění a měla pocit, že to co se stalo před hodinou se jakoby nestalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15821
18.12.20 15:26

@Johanah22 takové stavy jsem měla značnou část prvního roku života mého syna. Ale bylo to zoufalou únavou. Kruté nevyspání, nedostatek pořádného jídla…

Pokud spíš, jíš a stejně se cítíš, jak kdyby jsi byla mimo realitu, zkusila bych poprosit o prohlídku u praktika. Krev, tlak apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
18.12.20 15:35

@Kakika
Stejně určitě nespím… Jak říkám, první dcera spí už hodně dlouho celou noc, takže “nevyspání” znám jen těhotenské, kdy jsem vstávala na záchod a hned jak jsem lehla, tak jsem zase usnula. Teď jsem samozřejmě vzhůru mnohem víc na kojení a opravdu mě probere každý zvuk.
Tak snad to bude “jen” tou únavou.
A řešila jste to nějak? Konzultací u doktora, nebo nějakými vitamíny?
Děkuji za reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4165
18.12.20 15:42

Myslím si že bys měla upozornit manžela aby tě hlídal. Kdyby se ti rozjela poporodní (laktační) psychóza. Kdyby se ti to zhoršovalo zkus kontaktovat praktika. Kdybys měla nějaké halucinace tak hned vyhledej pomoc.

Já měla něco podobné, z únavy a hormonů. Když jsem kojila tak se mi úplně motala hlava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
18.12.20 15:45

@Leviatan
Myslíte, že až tak? A měla jste k tomu i jiné doprovázející psychické problémy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
18.12.20 18:21

@Johanah22 hormony :) mela jsem to stejne. To prejde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
18.12.20 19:08

@Evika Lister
Faakt? A kdy? :lol: Já už jsem z toho fakt naštvaná (slušně řečeno). Většinou to navečer přejde, ale jinak to mám od rána do odpoledne, a hlavně teda když mám jet někam autem, tak mě to dost děsí :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19406
18.12.20 20:45

@Johanah22 mně to připadá, jak začínající roztroušená skleróza - určitě bych šla k lékaři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
18.12.20 20:50

@Johanah22 ja si to prave nepamatuju 🤣 vsechno mam v mlze a mam picit ze to bylo pred sto lety pritom je to 7 mesicu 😀 ale mydlim ze do konce sestinedeli se hladina hormonu zas upravi a budes v pohode. 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
18.12.20 20:56

@Johanah22 par dni po navratu z porodnice jsem resila pojistovnu a rodne cislo dcery, obvolavala socialku atd. a byla jsem uplne mimo. Mela jsem pocit, ze naprosto trivialni veci co po me chteli nemuzu zvladnout. Nastesti vsude byly chapave urednice 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat