Reklama

Jakou aktovku volit pro drobné dítě?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PFEVM
Povídálka 18 příspěvků 20.03.18 08:06
Jakou aktovku volit pro drobne dite

Ahoj vsem, holky mam dotaz jak vybrat, popripade koupit aktovku pro drobnejsiho kluka? Bude mit 7let a ma 123cm a 22kg.Pro starsiho mame top gal, ale ten mel v tomto veku o 10cm a 5kg vice. :lol:,takze jsme vyber neresili a poridili rovnou :oops:
Dekuji za postrehy

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19318 příspěvků 20.03.18 08:09

Moje sestra má dcerky do první třídy, co oproti mému prvňákovi mají o 10 kilo méně :D
A pořídila jim, po pár vyzkoušeních, aktovky P+P karton. Tak po nich zkus kouknout ;)

Ada22
Kecalka 475 příspěvků 20.03.18 08:23

Nevím jaký máte Topgal, ale dělají více provedení. My máme ten pro 1-3 nemá pevnou konstrukci v zádech. Záda má asi o 2 cm kratší než verze 1-4. Neteře mají 1-4 a ten mi na ní přišel rozměrný. V době kdy jsem dceři vybírala, tak měla zhruba 125 a 26 kg. Máme tento https://www.topgal.cz/…63/h---pink/

Ada22
Kecalka 475 příspěvků 20.03.18 08:26

Neteře mají tento a ten náš je o poznání menší
 https://www.topgal.cz/…/i---violet/

jessikka
Extra třída :D 10676 příspěvků 20.03.18 08:26

Drobné dítě? Já synovi bude 6 teda až v říjnu, takže aktovku budu řešit za rok, ale teď má 17,5 kg a 108 cm :D

PFEVM
Povídálka 18 příspěvků 20.03.18 08:34
@jessikka píše:
Drobné dítě? Já synovi bude 6 teda až v říjnu, takže aktovku budu řešit za rok, ale teď má 17,5 kg a 108 cm :D

Tyyy jooo, tak to jsme teda obri o proti vam 8o :lol:
Ja ho porad srovnam se starsim prave, takze jsme asi vlastne v norme :-)

Tyjo
Stálice 61 příspěvků 20.03.18 08:49

Dcera šla do školy při mírách 118cm a 18kg, vybrali jsme topgal a spokojenost :-)

Moniquej
Povídálka 34 příspěvků 20.03.18 09:10

Nepřijde mi jako drobné dítě ;) normální rozměry. Mám doma prvňáčka…v den nástupu do školy 17 kg a 122 cm :lol: Pořídili jsme Topgal https://www.topgal.cz/…39/h---pink/ a naprostá spokojenost. Taška je lehká. Stejně malou ráno odvezu odpol vyzvednu, takže jí nese minimálně. Vážila jsem aktovku s učením 1.třída 4,02kg + svačina a pití další 1 kg :roll:

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 20.03.18 10:33

@PFEVM Emipo? děkají oddlehčené aktovky.. jinak Topgal je taky good. Ono to stejně kolem 0,7 kg váží všechno.

PFEVM
Povídálka 18 příspěvků 20.03.18 10:44

Mrknu a uvidime, spis mi jde i o velikost, at taska neni vetsi jak on, vahu moc neresim, ze zdrav. duvodu bude mit 2× ucebnice, takze bude nosit sesity, pouzdro a svacinu/piti.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 20.03.18 11:13
@PFEVM píše:
Mrknu a uvidime, spis mi jde i o velikost, at taska neni vetsi jak on, vahu moc neresim, ze zdrav. duvodu bude mit 2× ucebnice, takze bude nosit sesity, pouzdro a svacinu/piti.

Velikost je věc, která nemá na „sednuti“ moc velký vliv. Dcera byla také drobnější a nejlépe ji sedla aktovka Herlitz, která byla rozmerove mezi těmi největšími. U deti nejde jen o výšku a váhu, ale o celkovou tělesnou konstituci, hodne záleží na siri ramen, delce trupu v poměru k tělu…bez pořádného vyzkoušení bych aktovku (nebo batoh) urcite nekupovala. Oběma mym dětem sedl jediný model z asi 10, ktere jsme zkoušeli. A každému ještě k tomu jiný. Zbytek jim ruzne odstaval po zádech, sjížděl z ramenou… upravit popruhy se to nedalo.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 20.03.18 13:15

Nevlastní dcera měla při nástupu do školy 120 cm a 19 kg. Koupili jsme aktovku v Globusu a taky dobrý.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15338 příspěvků 20.03.18 13:20

Syn bude mit v dubnu sest ma cca 18kg a 107cm. Ma doporucen odklad ale pujdeme k zapisu do pripravne tridy, takze aktovku budeme resit po zapisech. Mame spadeno na herlitz.

Nikody
Kecalka 190 příspěvků 21.08.18 13:48

@jessikka tak to máme podobně… syn 5 a kus má 107cm a 18,5kg… co mu seženu za tašku teda fakt netušim :nevim: :mrgreen:

Nikody
Kecalka 190 příspěvků 21.08.18 13:50

@aknah31 odklad kvůli výšce? 8o nebo?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama