Jakou autosedačku pro 11 kg dítě, které nesedí?

113
12.2.20 21:13

Jakou autosedačku pro 11 kg dítě, které nesedí?

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám 8 měsíční dítě, které mi vyrostlo z vajíčka. Navíc jsem s ním nebyla spokojená, protože nebylo polohovatelné, kluk mi v něm hodně „seděl“ od narození, padala mu hlava dopředu při rozjezdech a teď si zase z té polohy stále sedá (táhne hlavu dopředu), i když ještě sedět neumí. Takže se nebráním koupi sedačky, která je od narození, protože pro druhé to vajíčko, co máme, asi stejně nepoužiju. Ale nějak se v tý nabídce nedokážu vůbec zorientovat. Pokukovala jsem po Britax Romer Dualfix i-size, ale nacházím různé ceny a nevidím rozdíly. Navíc v recenzích píšou, že nejde moc dolehu, což je právě vlastnost, kterou po zkušenostech opravdu vyžaduju a nerada bych vyhodila 10 tisíc za podobnou sedačku, co máme teď, určitě chci tedy dostatečné polohování a možnost proti i po směru a aspoň do těch 4 let. Pokud byste někdo dokázal poradit, budu moc ráda. Bohužel vyzkoušet si to nemůžu, hodně na sedačku spěchám, protože nás čeká delší cesta a budu objednávat z internetu v nejbližších dnech. Za případnou radu mooooc díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3687
12.2.20 21:24

My máme Besafe Izi Combi a pro druhé dítko Britax Romer Dualfix. Ten dualfix si nemůžu vynachválit. BeSafe je sice super bezpečná, ale strašně mohutná - v autě zabírá hodně místa a manipulace s dítětem je náročná. Oproti tomu ta dualfixka je jako sen - pohodlně naložíš dítě, otočíš do směru nebo protisměru a jedeš. Kluka jsme v ní měli od 8 měsíců, bez problémů. Takže jestli po ní pokukuješ, myslím, že s ní neuděláš chybu.
Ještě přidám - už ji máme rok a jsme fakt spokojení.

Příspěvek upraven 12.02.20 v 21:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
12.2.20 21:25

@Mihalka88 No můžete si vybrat - sedačku s isofixem od 10tisíc výše a nebo bez.
My pořídili Britax Römer First class, je od 0-18kg. Do protisměru do 13kg (jako zhruba většina sedaček) a po směru od 13kg do těch 18.
Za sebe musím říct, že isofix je stokrát pohodlnější a praktičtější a jsou sedačky, které se na něm dají i „otočit“ jak do protisměru tak po směru. Strašně jsem tak toužila po Cybex Sirona S i-size, ale bohužel, nebyly peníze. Takže zvítězil Britax. Ale u těch sedaček, co se poutají pásy je to úplně naprd. Pás vede přímo mezi vámi a sedačkou a tak ho musíte před vložením dítěte strčit někde pod sedačku, aby vám tam nezavázel. Navíc se ta sedačka více „kvedlá“.
A hlavně, v tom našem britaxu, sice taky psali, že jde „polohovat“ ale i ta nejnižší poloha není vůbec jako ve vajíčku. Je to prostě skoro klasický sed, jenom trošku zakloněný. Novorozence bych do toho určitě nedávala. Myslím, že to je problém skoro všech sedaček které jsou na delší období.
Na facebooku je skupina Děti v protisměru a tam by vám snad taky mohli poradit - já tam nikdy nebyla, ale často to tu lidi zmiňují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2481
12.2.20 21:31

Budes potrebovat kategorii 0-18, ktera je protismerna a da se pozdeji otocit po smeru. My mame Romer Dualfix. Novorozence bych tam nedala, mela bych strach, ze v ni bude moc maly a tim padem hure chraneny pri narazu. Kupovali jsme ji pro 8 mesicni dite a jezdi v ni proti smeru jeste ted v temer 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
12.2.20 21:34

Obousmer - Joie spin 360

Romer Dualfix se lisi cenou asi podle velikosti sedacky. Treba,,M” je od 61cm ditete (a nejaky kila). Takze hledat podle toho. Dualfix 2 = novejsi model. Dualfix = rok 2019 a starsi model, barvy.??? Teda na to jsem po gugleni a vybirani prisla ja. Jelikoz jedna byla od 0m, dalsi od 9kg. Na netu ruzny nazvy, ale stejny popisky u sedacek. Na makovici.
Asi bude lepsi si to jit do obchodu osahat. Nebo prohledat zdejsi diskuze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
12.2.20 21:47

A co koupit prostornější vajíčko a potom klasiku od roku cca do 4 let. Měla jsem jako nezkušená u prvního Cybex Aton, ale dítě velké. U druhého jsem si pořídila starší Maxi cosi cabriofix a dítě je opět nadstandardně velké a chvíli v něm ještě vydrží. Takže jsem zatím spokojená se svým rozhodnutím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1977
12.2.20 21:57

@LilyJane taky máme römer dualfix a pecka :palec: fakt můžu doporučit. Syn je v něm už od půl roku, taky to byl macek :lol:
Je až do 18kg, takže je i na delší dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
13.2.20 01:47

Proč myslíte, že je už vejce malé? některá vydrží dlouho přes rok. Sedačku je lepší vyzkoušet, nemusí sednout dítěti a ani do auta (sklon sedadel, místo) - dokonce jsem viděla, že na některé sedačky v některých autech nestačí pás. Od Isofixu už se spíš upouští a není pravda, že u každé sedačky překáží pás, jsou i takové, kde je vedený „pod dítětem“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17484
13.2.20 08:17

Máme romer firat class plus a jde sklopit opravdu hodně do lehu a to i když je v posměru. Vlastně je to důvod, proč jsme pořizovali právě tuhle. Dítě usíná do pěti minut po rozjetí a potřebuje pohodlnou sedačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
716
13.2.20 08:40

Pokud se nedostaneš do obchodu, tak by bylo snad nejlepší zatelefonovat do specializované prodejny a vše zkonzuktovat s odborníkem aspoň po telefonu. Doporučuji např. Daniela Kolín (nechci dělat reklamu, ale jen předávám dobrou zkušenost, nám po telefonu zvládli poradit s instalací, v návodu to bylo špatně 😁). Každopádně za sebe doporučuji zmiňovaný Britax Römer, má jí v okolí i hodně kamarádek a všechny si ji nemůžou vynachválit. Dobrá je i ta Joie spin off. Myslím, že víc toho stejně asi nevymyslíš 🤔.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7149
13.2.20 11:52

@Mihalka88 Dualfix I-Size je ideální volba protisměrné i posměrné sedačky, jedna z nejbezpečnějších a v ptozisměru jde do lehu jako vajíčko.
Těch cen se objevuje několik, protože je několik různých variant, ale pokud ji chcete od narození musíte pořídit tu variantu Dualfix I-Size : http://autosedacky.mimishop.cz/…alfix-i-size ta má totiž novorozeneckou vložku a tím pádem je od narození, ale je nejdražší,
ty ostatní modely jsou levnější, ale nemají tu novorozeneckou vložku, takže nejsou od narození, ale až od 6ti měsíců, jako třeba Dualfix M I-size

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.3.20 20:08

Jsou různé názory jak dlouho by měli děti jezdit v prostisměru, na internetu určitě najdete několik variant co je nejlepš, každopádně dnešní autosedačky jsou polohovatelné a tak záleží, jakou značku, za kolik peněz chcete a nejlépe se poradit s někým, kdo tomu opravdu rozumí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama